Pytanie o rejestracje samochodu z niemiec .... zagmatwane ;?

pytanie o rejestracje samochodu z niemiec .... zagmatwane ;?

11 Lip 2012, 20:44

Witam
Mam pytanie odnośnie procedur rejestracji samochodu. Pracuje w Niemczech, kupiłem ostatnio samochód osobowy w komisie. Dostałem tzw brief oraz umowę kupna od sprzedawcy. Pod mieszkanie w Niemczech wróciłem na pożyczonych blachach "komisowych" które zaraz musiałem oddać. Samochód obecnie jest bez blach. Moj kolega musi pilnie jechać do domu i zabierze mi przy okazji to auto do PL , wykupie tutaj przed zjazdem tablice zjazdowe zółte ubezpieczenie jest na 5 dni ponoć. wróci tym samochodem do PL i będzie stało u niego pod domem do mojego powrotu jakieś 2 tygodnie. I tu się zaczyna mój problem ... jak mogę legalnie wrócić pod swoj dom tym samochodem z nieważnymi tablicami ? czy mogę wykupić w Polsce ubezpieczenie na to auto z niemieckimi papierami ? Odraz jak wrócę z Niemiec chciałbym wyjechać tym samochodem na wakacje ale z tego co czytałem cala procedura rejestracji ponoć trwa nawet do tygodnia i co samochód będzie stal i nie będzie można nim jeździć ? czy na zółtych blachach można ? :O jak można to załatwić najszybciej żebym mógł legalnie jechać odrazu tym samochodem na wakacje ? :O każdy dzień w PL niestety jest z powodu na prace bardzo cenny i nie chciał bym czekać na jakieś papierki tygodnia :?
geroute
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 08 2006
Auto: saab 9-5

Re: pytanie o rejestracje samochodu z niemiec .... zagmatwan

11 Lip 2012, 21:14

Niestety ale procedury rejestracji nie zmienisz i od momentu złozenia dokumentów w WK musisz czekać ok.20 dni.Jezeli dokumenty sa ok.to dostajesz PC z okresem wazności 30 dni i mozesz juz wtedy jezdzic... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Octavia III generacji to synergia mocy i oszczędności SKODA Octavia III generacji to synergia mocy i oszczędności
    Trzecia generacja SKODY Octavii to festiwal mocy. Przyszły użytkownik ma wybór spośród ośmiu nowoczesnych silników benzynowych TSI i wysokoprężnych TDI Common Rail. Pomimo dużej skali mocy, aż do 180 ...
    BMW Concept Coupé Mille Miglia 2006 BMW Concept Coupé Mille Miglia 2006
    Design modelu BMW Concept Coupé Mille Miglia z 2006 roku to współczesna interpretacja stylu prezentowanego przez legendarne BMW 328 Mille Miglia Touring Coupé z 1940 roku, łącząca tradycję z nowoczesnością. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      S2020005