Pytanie o sprzedaż

15 Gru 2007, 14:03

witam, jak sprzedaje samochód to czy musze to zgłosić w um? i co z ubezpieczeniem bo jeszcze mam pare msc ważne? I czy sprzedającemu daje dowód rejestracyjny? Proszę niech mi ktoś odpowie i co jeszcze powinienem wiedzieć, z góry dzieki
siemce80
Nowicjusz
 
Posty: 2

15 Gru 2007, 16:47

Jak sprzedasz samochód,to musisz iść do WK z umową kupna-sprzedaży w celu jego wyrejestrowania.Co do ubezpieczenia - jak sprzedasz,i wyrejestrujesz,to idziesz do ubezpieczalni i informujesz o tym fakcie agenta.Musisz też podjąć decyzję,czy pozostały okres ubezpieczenia zostawiasz nowemu nabywcy samochodu,czy poprostu chcesz wypłacić.
Nie pamiętam jak to jest z dowodem rejestracyjnym,ale ubezpieczenie musisz oddać nowemu właścicielowi.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Gru 2007, 19:22

A co to znowu się zmieniły przepisy odnośnie ubezpieczenia . Rozumiem że w temacie chodzi o OC . Nie jestem biegły w tych sprawach , ale jest chyba tak , że jak nabywca zrezygnuje z ubezpieczenia i wykupi nową umowe , to tylko wtedy sprzedający dostanie zwrot za pozostały okres .
No i dowód rejestracyjny należy przekazać nabywcy , bo jak on ma się poruszać tym pojazdem , i jak ma go zarejestrować na siebie .
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4730
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

15 Gru 2007, 22:41

Oczywiście Bonifacy masz rację - pomyliłem kupującego ze sprzedającym.Jest tak jak piszesz - to kupujący decyduje,czy wykupuje nową polisę czy jeździ do końca na tej od sprzedającego.
Ale mimo to,sprzedający musi poinformować swoją ubezpieczalnię o fakcie sprzedaży samochodu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Gru 2007, 19:44

ok, dzięki po prawie 10 latach sprzedaje moje 1 auto :(
siemce80
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota SA 1949 rok
    Pierwszy powojenny samochód Toyoty to właśnie niewielki SA. Model istotny, ponieważ przez następne 15 lat Toyota była znana właśnie z tego rodzaju aut. Toyota SA to jeden z pierwszych niewielkich samochodów, ...