Radio samochodowe do 400zł.

12 Gru 2009, 18:09

witam. musze kupic radio cena jak w temacie. zalezy mi zeby mialo cd, usb i w miare ladnie gralo:). z racji tego ze kompletnie sie na tym nie znam, zadam pare glupich pytan...
wiekosc odtwarzaczy ma 4x50W. jezeli mam w aucie 6 glosnikow, to bedzie wszystko dzialalo? jak podlaczyc takie radio? wtyczki są ustandaryzowane na calym swiecie? jezdze koreanczykiem... no i oczywiscie jakie radio wybrac? sony?
pozdrawiam
vivon
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: AR 147
Silnik: 1,9 JTD

12 Gru 2009, 23:08

Ja polecam PEYING za 400zł powinieneś kupić DVD wzmacniacz 4x45W, zapomniałem jaki wzór jest na obliczanie z tego mocy muzycznej a nie wyjściowej, lecz na pewno to radio ma lepszy wzmacniacz jak sony i tańsze
Nie ma znaczenia czy podłączysz 4 czy 6 po prostu wysoko tonowe wepniesz równolegle wraz z przednimi
Peying oferuje USB, chyba karta SD, wszystkie praktycznie dekodery DVD, tylko wyświetlacza brak, trzeba osobno dokupić
artj
Początkujący
 
Posty: 164
Miejscowość: Polska

13 Gru 2009, 14:27

a jakies popularniejsze firmy? bardziej sprawdzone? wtyczki rozumiem ze sa standardowe na calym swiecie
vivon
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: AR 147
Silnik: 1,9 JTD

15 Gru 2009, 10:02

wtyczki oczywiście nie są takie same, czasami można kupić przelotkę, a czasami trzeba przerobić.
Jeśli chodzi o radioodtwarzacz, to rozejrzyj się za kenwoodem, na pewno znajdziesz to czego szukasz w tej cenie, dodatkowo będziesz miał 4x50W. Jeśli chodzi o głosniki, to wszystko zależy jakiej mocy są, jednak ja bym równolegle ich nie podłączał, powód jest prosty, maleje rezystancja obwodu, co przy graniu "do końca" skali może uszkodzić wzmacniacz.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

25 Gru 2009, 14:05

Z mojego doświadczenia ( zreszą jak już pisalem w innym temacie ) nie polecam Ci "sprzętu" firmy Peying - to co siedzi w środku jak i parametry są ,delikatnie mówiąc, przeciętne.

Sam kiedyś rozglądalem się za radiem ,przerzuciłem dużo for polskich i zagranicznych , i w końcu zdecydowałem sie na radio Kenwood ,używane,model KDC W4034. Model starszy, nie najwyższy ale z tego co czytalem to radia Kenwooda cechują się dobrą jakościa dźwięki, i mi to wystarcza. Z tego co czytałem to wzmacniacze już nie są godne uwagi.
Ponadto z tego co widziałem u znajomych to marki typu Medion,LG lepiej omijać - często się "sypią" i słabe wykonane.
Kolega ma jakiegoś tanszego Pioneera i wygląda całkiem dobrze. Oczywiście nie ma absolutnie co liczyć na moc powyżej 30W czy to Kenwood,Peying czy Pioneer. 6 głośników ,jeżeli chcesz czasami głosniej posłuchać, może być za dużo na taki słaby radiowy wzmacniacz.
adoado0
Nowicjusz
 
Posty: 8

25 Gru 2009, 14:23

Szczerze to zawsze do 400zł polecam jedno radio... chyba najlepsze w swojej klasie do tej kasy i nawet polecił mi je znajomy który zajmuje się CA od dawien dawna i jest mistrzem Polski w dBDragu :D Mianowicie:

[link do oferty na Allegro wygasł]

Sam takowe miałem i później żałowałem bo było naprawdę świetne jak za taką kase no i ma 4 x 30W w RMSie :P :)
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak prawidłowo siedzieć w samochodzie podczas jazdy?
    To, w jaki sposób siedzimy w samochodzie, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Ważna jest przede wszystkim odpowiednia pozycja za kierownicą, ale w razie kolizji pasażerowie siedzący prawidłowo mają również ...

28 Gru 2009, 20:11

vivon napisał(a):witam. musze kupic radio cena jak w temacie. zalezy mi zeby mialo cd, usb i w miare ladnie gralo:)

Jak chcesz to ja mam do sprzedania niezłego Kenwooda model KDC-MP4032. Tylko że on nie ma wejścia USB. A jeżeli chcesz koniecznie z USB, to tak jak kolega wyżej napisał, Kenwood KDC-W4044.

vivon napisał(a):wiekosc odtwarzaczy ma 4x50W. jezeli mam w aucie 6 glosnikow, to bedzie wszystko dzialalo? jak podlaczyc takie radio? wtyczki są ustandaryzowane na calym swiecie?


4x50 to moc maksymalna, a w rzeczywistości radia mają około 4x25. W twoim przypadku nie ważne jest ile masz głośników. Wszystko będzie działało, ale rzeby posłuchać muzyki bardzo głośno, przydałby się wzmacniacz. Radio podłączasz poprzez kosktki ISO, które dostajesz razem z radiem. Tylko wpinasz jedną w drugą i po robocie :smile: .
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109