Radio w polo 94 r.

04 Mar 2012, 13:27

Witam!
Problem dotyczy radia w volkswagenie polo z 1994 r., które kupiłem jakieś 3 m-sc temu. Na początku radio grały tylko przez jakiś czas, tzn. kiedy zostało włączone pograło z 1-2 min i się wyłączało, lecz po zgaszeniu zapłonu włączało się i grało już normalnie. Dzisiaj już radio nie gra w ogóle. Jak myślicie czy jest to wina radia czy coś jest z elektryką? Może ktoś też miał taki problem i go rozwiązał?

z góry dziękuję za odpowiedź!
HalaDaniel
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

04 Mar 2012, 23:34

Hmmm, powodow moze byc wiele, ale warto sprobowac podlaczyc inne radio i zobaczyc czy bedzie grac czy tez nie, Bo jezeli inne tez nie bedzie dzialac to znaczy ze cos z elektryka.
predatoor
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Jeżowe
Prawo jazdy: 10 05 2011
Auto: Vw polo 6n 1.4 60km

05 Mar 2012, 10:20

Żeby się przekonać, to sposób jest prosty - albo jak napisał kolega predatoor, albo jak nie ma innego radia pod ręką, to sprawdzić czy na złączu radia jest zasilanie. Wcześniej warto sprawdzić bezpiecznik.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Mar 2012, 19:37

podłączyłem inne radio i niestety problem nie rozwiązał się. Wygląda tak jakby w ogóle nie było prądu.
Odnośnie bezpieczników, wie ktoś może gdzie one się znajdują?
HalaDaniel
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

06 Mar 2012, 16:08

Bezpieczniki kolkego masz nad kolanami (pod kierownica) U kierowcy oczywiscie :)
predatoor
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Jeżowe
Prawo jazdy: 10 05 2011
Auto: Vw polo 6n 1.4 60km

06 Mar 2012, 19:02

Bezpieczników niestety nie znalazłem, ale sądząc po tym, że zapalniczka jest podświetlana to z bezpiecznikiem musi być wszystko w porządku. Podczas grzebania za tymi bezpiecznikami wyleciał mi kabel, nie mam pojęcia do czego on może być, ale jego końcówka jest dość mała. Jest na niej jeden bolce i podłużna blaszka. Dokładnie to wyleciały mi dwa właśnie takie kable. Jeden wyleciał od bezpieczników a drugi był na miejscu radia.
Wie ktoś może do czego one służą?
HalaDaniel
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus GX 460 - bezpieczny i bardziej terenowy
    To już koniec plotek. Lexus zaprezentował właśnie odświeżony model GX 460. Zmiany nie są rewolucyjne, ale wyraźnie widoczne - samochód otrzymał nową stylistykę przodu, systemy bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System ...