Ratujemy klasyka e36 Cabrio

24 Wrz 2020, 14:55

Wygląda ciekawie ale coś ten kierunek lewy dziwnie wyszedł jak by był niedopasowany :shock: Do tego zmieniłbym żarówki na te takie chromowane żeby się nie odcinały w nich.

Rażą mnie jeszcze te halogeny żółte jakoś mi tu do całości nie pasują ;/ uważam że takie białe jak kierunki by o niebo lepiej tu się sprawdziły :ok:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Wrz 2020, 16:21

Rokiko napisał(a):coś ten kierunek lewy dziwnie wyszedł jak by był niedopasowany
jest dopasowany jest, jakoś tak na zdjęciu wyszło dziwnie. Kiedyś tam jeszcze pstryknę kilka fotek, takie tam żarówki czy halogeny to już kosmetyka, napewno będą jeszcze jakieś delikatne zmiany ale bazowo jest już koniec. Jakoś nie chciało mi się nic wrzucać z postępów ale może coś uzupełnię bo lista jest dość spora. Np.
Ratujemy klasyka e36 Cabrio
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Wrz 2020, 16:40

Te MacPhersony będą fajnie wyglądały z żółtymi zaciskami :) Ciekawe ile wyjdzie kasowo $$ takie odrestaurowanie tego samochodu. Sporo pracy w to jednak włożyłeś.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Wrz 2020, 19:40

Rokiko napisał(a):Te MacPhersony będą fajnie wyglądały z żółtymi zaciskami
zaciski zostały pomalowane na ciemny fiolet, prawie tego nie widać ale ja nie lubię rażących zacisków.

Ile wyniosło? Nie wiem nie liczyłem bo po co? Ważne że jest z tego przyjemność, lista jest długa bo części kupuje baaardzo tanio.
Lista na tą chwilę jaka pamiętam to
Błotniki przednie
Atrapa
Amorki
Wahacze
Drążki kierownicze
Tarcze klocki tył
Klocki przód
Łącznik wału napędowego
Regeneracja vanosa
Rura dolotowa
Rura odmy
Świece
Filtry
Uszczelka dekla
Olej w skrzyni i moście
Kierunkowskazy przód
Pewnie coś jeszcze ale na tą chwilę nie pamiętam
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Wrz 2020, 09:45

Kao napisał(a):Ważne że jest z tego przyjemność, lista jest długa bo części kupuje baaardzo tanio.
@Kao, podziwiam i czekam aż skończysz :)
W środku zmieniasz też audio i boczki jak na początku wspomniałeś?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

25 Wrz 2020, 11:33

Boczki to baaardzo ciężki temat, ciężko znaleźć w takiej konfiguracji i takim kolorze boczki które nie były już naprawiane lub są do naprawy, widziałem chyba z 2 komplety na zagranicznych aukcjach ale koszt to ok 2 tys zł (dla mnie nie do zaakceptowania w przy takiej wartości auta), narazie założyłem swoje, jak znajdą się inne to zmienię. Co do audio gdy kupiłem auto coś było nie tak, nie dało sie głośniej dać muzy bo strszanie trzeszczało, myślałem że to głośniki ale jak rozebralem wszystko okazało się że są nowe, radio też zmieniłem dla wykluczenia jego uszkodzenia, potem pod oparciem z tyłu odkryłem fabryczny wzmacniacz więc sądziłem że tu jest problem, kupiłem drugi i nic to nie zmieniło. Chyba w ogóle go ominę. W wolnej chwili stworzyłem skrzynkę basowa która wchodzi w podłokietnik z tyłu.
Ratujemy klasyka e36 Cabrio

Ratujemy klasyka e36 Cabrio
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Wrz 2020, 11:51

Sprawdź dokładnie masy wzmacniacza i głośników bo często to jest problemem. Szkoda by było rezygnować z wzmacniacza jak jest oryginalny i sprawny. Bez niego głośniki już tak porządznie nie zagrają.
Kao napisał(a):W wolnej chwili stworzyłem skrzynkę basowa która wchodzi w podłokietnik z tyłu.
Ciekawie to wygląda, pytanie jak zagra? Zrobiłeś w obudowie otwór (bass reflex)? Musi być żeby dobrze grało i nie za głośnikiem bo to najgorsze miejsce :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

25 Wrz 2020, 12:22

Otwór będzie ale jeszcze go nie zrobiłem bo nie mam głośnika i nie wiem jakiej wielkości będzie rdzeń ale otwór będzie na bok tak żeby szedł w tą przestrzeń między blachami w prawej strony.
Nie wiem kiedy to ogarnę bo też mam inne auta i motocykle, teraz jeszcze do tego wszystkiego doszła m3 e36
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Paź 2020, 08:06

Kao napisał(a):ale otwór będzie na bok tak żeby szedł w tą przestrzeń między blachami w prawej strony
Ciekaw jestem jak to będzie się sprawdzało. Daj znać jak już zrobisz i jak gra :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

21 Paź 2020, 05:47

Super wyszło moim zdaniem :ok:
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302

27 Mar 2022, 21:06

Kurde to już 2.5 roku zleciało :shock: a ja nadal się bawię tym autem
Audio zrobione juz dawno ale nic nie publikowałem, kupiłem do skrzynki fajny głośnik ale się okazało ze cewkę ma za dużą i się opierał o dno :x musiałem go zastąpić czymś wygrzebanym z zapasów ale nawet zadowolony jestem, daje rade jak na taki "karmnik", oryginalny podłokietnik wyleciał odzyskałem z niego skórę i obudowę zrobiłem z siatki obkleiłem pianką do wygłuszania no i na to skóra z podłokietnika, efekt spoko, kto nie wie to nie zobaczy ze coś tam modzone. Wszystko współgra z wzmacniaczem blaupunkta GTA 260 i kitajskim radiem z androidem. Ratujemy klasyka e36 Cabrio
Ratujemy klasyka e36 Cabrio
Ratujemy klasyka e36 Cabrio
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Mar 2022, 08:30

Środek fajnie wygląda :ok:
Osłonę przy drążku od skrzyni biegów malowałeś na srebrno?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

28 Mar 2022, 08:36

Imitacja szorowanego alu, robione pędzlem :naughty: (później wrzucę foto) według mnie dobrze to wygląda a dodatkowo zmieniona gałka biegów od nowszego modelu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Mar 2022, 08:45

No ciekawe z daleka tak nie widać (czekam na fotkę :) ) ale ogólnie ten materiał fajnie wygląda.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

28 Mar 2022, 14:19

Tak to wygląda, szczerze mówiąc w realu efekt lepszy.
Ratujemy klasyka e36 Cabrio

Ogólnie to wpadły też nowe felgi co mocno polepszyło wygląd ogólny.
Ratujemy klasyka e36 Cabrio
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4