Rejestracja Anglika

23 Mar 2020, 08:41

Cześć! Jestem tu nowy i nie jestem znawcą motoryzacyjnym. Jeśli ten temat już jest, proszę mnie tam przekierować :)

A więc, mam Forda Focusa 2005 już w Polsce, chciałbym zapytać czy opłaca się go przerabiać i rejestrować czy lepiej sprzedać? Jest to dobre autko, od 3 lat bez większych problemów. Diesel, manual. Pierwotnie miało to być auto dla żony ale zastanawiam się czy to ma sens. Byłbym wdzięczny za wszelkie porady! Dzięki :)
bossauss
Obserwowany

23 Mar 2020, 11:40

Osobiście nie chciałbym jeździć autem LHD po kraju z ruchem prawostronnym. Do tego to jednak tani focus a nie żaden egzotyk żeby się męczyć. Może poza miastem do jakiś symbolicznych przebiegów typu dom-spożywczak ma to jakąś rację bytu ale przy intensywnym użytkowaniu chyba olałbym temat i kupił coś z kierownicą po właściwej stronie.
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km

23 Mar 2020, 18:26

bossauss napisał(a):A więc, mam Forda Focusa 2005 już w Polsce, chciałbym zapytać czy opłaca się go przerabiać i rejestrować czy lepiej sprzedać?

Nie trzeba już nic przerabiać, oprócz świateł. Kierownica może być po prawej stronie. Pozostaje kwestia przyzwyczajenia się do kiery po prawej. U mnie trwało to pierwszych parę km, potem już nie miało znaczenia i nie widziałem różnicy. Obecnie jeżdżę raz z kiera po prawej, raz po lewej i jest ok. No ale to zależy od samego kierowcy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Poznań Motor Show - nowa data targów! Poznań Motor Show - nowa data targów!
    Wczoraj późnym wieczorem pojawiła się informacja o przełożeniu największych targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show które miały odbyć się między 26, a 29 marca 2020 roku. Nowy termin w którym ...
    Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...

•