Rejestracja, OC i przegląd Anglika od 2015

12 Sty 2015, 22:35

Witam serdecznie

Mam kilka pytań odnośnie osób które rejestrowały swoje Auta sprowadzone z Anglii. Otóż w tym roku 1 stycznia 2015 miała wejść ustawa która umożliwia rejestrację samochodów pochodzących z UK czyli potocznie mówiąc Angliki z kierownicą po pr. str.
Czy ktoś wie czy ta ustawa weszła razem z 2015 bo niby wszędzie piszą od nowego roku, od nowego roku a obecnie nic na ten temat nie słyszałem?
Kolejne moje pytanko czy ktoś rejestrował i wie ile kosztuję Rejestracja i czy drogo wychodzi OC dla Anglika a niżeli autka z kierownicą po lewej stronie (Czy już nasz rząd położył na tym te swoje brudne łapska...). No i ostatnie jak wygląda Polski przegląd dla anglika,bo niby reflektory są inne.

Za pomoc z góry dzięki
kamilo3773
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Kłodawa
Prawo jazdy: 05 05 2011
Auto: VW Polo 86c2f =D

14 Sty 2015, 23:57

Siemka, też mnie bardzo interesuje ten temat więc sie podpinam pod pytanie.

Tymczasem z tego co wyczytałem ustawa weszła z 1 stycznia i jest to narzucone "odgórnie" przez jakiś tam trybunał czy inna orgnizacje, mało istone.
Przed przeglądem anglika trzeba będzie ogarnać 3 rzeczy, światła, licznik żeby pokazywał prędkość w km/m ( i teraz pytanie często angliki pokazują i w milach i kilometrach, pytania czy będzie trzeba to przerobić czy może zostać) do tego czeka nas zakup tak zwanego lusterka peryskopowego , te trzy wymogi muszą być spełnione żeby przejść przegląd :ok:
co do OC wyczytałem że generali na początku ma mieć normalne stawki dla anglików i obserwować jak rozwinie się sytuacja , co do innych ubezpieczycieli podobno około 40% więcej. Byłem z ciekawości w sobotę w biurze zajmującym się ubezpieczeniami żeby wypytać jak to z tym OC dla anglika, niestety miłe Panie powiedziały że nic nie wiedza i dopiero oferty są przygotowywane :bored:
mattson
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: civic vi
Silnik: 1.5 vtec-e

15 Sty 2015, 15:44

a jednak znalazłem taki o to artykuł http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/844889,rejestracja-samochodu-z-anglii-2015.html czyli jeszcze musimy czekać ...
mattson
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: civic vi
Silnik: 1.5 vtec-e

17 Sty 2015, 18:10

mattson napisał(a):Tymczasem z tego co wyczytałem ustawa weszła z 1 stycznia i jest to narzucone "odgórnie" przez jakiś tam trybunał czy inna orgnizacje
Mozesz zapodać nr.tej ustawy,dziennika lub rozpozadzenia w sprawie warunkow technicznych i rejestracji pojazdów z kierownica po prawej stronie czyli potocznie nazywanych "anglikami".Ja w tym temacie trochę siedzę ale nic mi nie wiadomo....nic do mnie nie dotarlo...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    GT - komfort i sportowe osiągi - lista TOP 5
    Sportowe dwudrzwiowe coupe klasy premium to segment, który nie poddaje się chwilowej modzie. Samochody te od lat zapewniają użytkownikowi nie tylko sportowe osiągi, ale również komfortowe warunki podróży. ...