Rejestracja w Austrii samochodu z Niemiec

Rejestracja w Austrii samochodu z Niemiec

26 Mar 2011, 21:00

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda rejestracja używanego samochodu w Austrii zakupionego w Niemczech. Samochód jest z 2007 roku sprzedawany przez niemiecki komis w cenie 18.489 euro (brutto), a 15.537 euro netto. Moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji wymagane jest płacenie podatku zarówno w Niemczech jak i w Austrii, czy tylko w Austrii? Wiem, ze przy sprowadzaniu auta z zagranicy do Austrii należy zapłacić podatek Nova, niestety nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Jezeli ktoś był w podobnej sytuacji lub orientuje się w tej sprawie, bardzo proszę o szybką odpowiedz :)
Martin_91
Nowicjusz

Miejscowość: Czechowice - Dz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zmiana w przepisach poprawiających bezpieczeństwo na drogach Zmiana w przepisach poprawiających bezpieczeństwo na drogach
    Komisja europejska, Parlament Europejski i przedstawiciela państw członkowskich doszli do porozumienia w sprawie bezpieczeństwa na drogach w całej UE. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach w samochodach mają być instalowane ...
    Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...

•