Rejestrator przejazdu na czerwonym świetle

19 Gru 2023, 10:27

Witam. Dziś przejeżdżając przez tego typu skrzyżowanie zapaliło się żółte , ale byłem już tak że światło mijałem i gdybym zatrzymał się to już pewnie na skrzyżowaniu. Pytam bo niektórzy mówią że ja żółtym też robi zdjęcia . Czy faktycznie może przyjść mandat za żółte?
Ostatnio edytowany przez ineedl, 19 Gru 2023, 10:31, edytowano w sumie 1 raz
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

19 Gru 2023, 10:31

ineedl napisał(a):Pytam bo niektórzy mówią że ja żółtym też robi zdjęcia
Zrobić może ale mandatu nie otrzymasz :wink:

Na zdjęciu z takiego skrzyżowania musi być widoczna sygnalizacja czyli aktualne światło i samochód znajdujący się na nim wraz z numerem rejestracyjnym.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

19 Gru 2023, 10:43

Rozumiem. Czyli nie ma się co martwić .

Czyli zdjęcie taka kamera zrobi gdybym minął linie zatrzymania gdy gaśnie żółte a zapala się czerwone ? Nie moze zrobić ja żółtym ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

19 Gru 2023, 12:45

ineedl napisał(a):Czyli zdjęcie taka kamera zrobi gdybym minął linie zatrzymania gdy gaśnie żółte a zapala się czerwone ?
Tak to powinno wyglądać. Tu zapalenie się czerwonego światła pewnie jest zsynchronizowane z kamerą w taki sposób żeby nie było wątpliwości czy wjechałeś na pomarańczowym czy też na czerwonym.

ineedl napisał(a):Nie moze zrobić ja żółtym ?
Zrobić może ale z racji tego że mogłeś wjechać na skrzyżowanie "warunkowo" to tu mandat się nie należy. Z tego co wiem zdjęcia nie są wysyłane z automatu tylko przechodzą jeszcze odpowiednią weryfikację.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

19 Gru 2023, 12:57

Dziękuję za odpowiedź. Będę spokojny.

A i natrafiłem na informacje na internecie że taka kamera robi zdjęcia podobnie jak fotoradar , że widać błysk. A jako że ma robić z przodu i tyłu widziałbym tej błysk gdyby wystąpił jeśli jest to prawda
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001