Renault 19 Chamade 1,7 73KM - jakia benzyna na długą trasę

Renault 19 Chamade 1,7 73KM - jakia benzyna na długą trasę

18 Mar 2011, 13:21

Jako, że niedługo będę wyjeżdżał do Holandii i zabieram moją Renię (dopóki nie kupię czegoś nowszego), nasunęły mi się pytania odnośnie wachy i prędkości.
1. http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf - po przeczytaniu tego artykułu wiem, że 95 będzie lepsza do mojego auta, ale czy jadąc 800km nie lepiej będzie kupić 98? Wolniejsze spalanie, ale chyba auto nie będzie jechało wolniej a co za tym idzie benzyny starczy na dłużej?
2. Max moment obrotowy w moim aucie to 127Nm (2750 obr/min). Jakich obrotów mam się trzymać na trasie by jechać w miarę szybko a zarazem nie zbankrutować na benzynie? Nie chciałbym jechać max 90tką i spędzić pól dnia za kółkiem.
Legion
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...
    Już osiem wersji MINI dostępnych z napędem na cztery koła Już osiem wersji MINI dostępnych z napędem na cztery koła
    Wraz z trafiającym do sprzedaży w marcu nowym modelem MINI Paceman, oferta wersji MINI z napędem na cztery koła powiększy się do ośmiu, łącznie z dwiema wersjami John Cooper Works. Auta MINI od zawsze oferowały kierowcy niezrównaną ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009