Do 15 tys. W długą trasę

12 Wrz 2021, 10:54

Witam. Zastanawiam się nad kupnem pojazdu, który będzie mi potrzebny do pokonywania dwóch długich tras (po 1500km) w ciągu roku. Przez pierwsze pół roku będzie używany umiarkowanie lub często, kolejne pół roku będzie rzadko używany. Także, okres od stycznia do czerwca normalne użytkowanie, od czerwca do grudnia będzie stał, plus dwie długie trasy jedna czerwiec druga grudzień. Nie wiem czy taki szczegółowy opis coś mi pomoże, ale wierzę że tak :D Nie interesuję mnie konkretna marka, lepiej jakby było to większe auto. Zapewne jeśli później będzie mało używane to musi być benzyna. Oczywiście musi być to auto, które z największym prawdopodobienstwem przejedzie 1500 km bez usterki. Napewno kilka lat chciałbym go używać. Jestem można powiedzieć świeżo po zdaniu prawka, także jakieś podpowiedzi jak się zabrać do tego kupna, na co zwracać uwagę, jak sprawdzić takie auto, żeby mi służyło do takiej jazdy jaka przedstawiłem wyżej, będą mnie bardzo cieszyły i pomagały. Zapewne po kupnie będę musiał go porządnie sprawdzić i włożyć w niego, jestem tego świadomy, lecz wolałbym żeby zamknęło się to w tych 15 tys. Także podsumowując nie obchodzi mnie wygląd auta, tylko jego przydatność do tego typu użytkowania, tania eksploatacja też mnie interesuję choć wiem, że czasami nie ma wyjścia, napewno nie będę oszczędzał na sprawdzeniu i przygotowaniu tego pojazdu w trasę. Za jakieś wskazówki od siebie i wasze doświadczenia też będę bardzo wdzięczny. Miłego dnia, pozdrawiam, i jestem ciekawy odpowiedzi. :)
Bynyny
Obserwowany
 
Posty: 1

12 Wrz 2021, 18:01

Zerknij na kia magentis/hyundai sonata. Auta trochę mniej popularne więc możesz dorwać za małe pieniądze, technicznie bardzo proste więc nie ma się co psuć.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km