Renault Clio II 2002

17 Lis 2017, 16:48

Witam serdecznie,

Szukam małego autka dla żony głównie na dojazdy do pracy, z dzieckiem do przedszkola i do miasta (krótkie trasy). Mam propozycję od znajomego, który sprowadza samochody z Niemiec - Renault Clio II 2002 rok, 150 tys przebiegu, 3-drzwiowy z klimatyzacją i multifunkcyjną kierownicą (dokładnego wyposażenia nie znam), bez uszkodzeń zewnętrznych oraz tapicerki za około 6500 zł (opłacony do zarejestrowania).

Za niedługo autko będzie już w Polsce do obejrzenia i chciałem was prosić o rady:

1. Czy silnik 1.2 w tym autku jest mało awaryjny?
2. Czy z takim wyposażeniem cena 6500 zł jest odpowiednia?
3. Co najczęściej jest do naprawy i przy jakim mniej więcej przebiegu?

Bardzo proszę o cenne wskazówki dotyczące tego pojazdu, ewentualnie o polecenie innego w podobnej cenie (małe autko, mało awaryjne i oszczędne).
Slobek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

17 Lis 2017, 19:34

Akurat mam clio 2002, 1.2 8v także mogę coś powiedzieć. Autko generalnie bezawaryjne, silniczek może przelecieć 300K bez remontu. Jedyne co może denerwować, to kontrolka airbag ktora ciągle prześladuje, przygotuj się na małe poprawki zawieszenia, które może nie jest szczytem trwałości, ale za to jest bardzo tanie w naprawie. Komfort,prowadzenie naprawdę ok. Silnik, hmm... 8v jest bardzo dobry do miasta, w trasie raczej nie bardzo,16v dysponuje troszkę lepszą dynamiką. Co do ceny- dosyć wysoka, ale jeśli autko jest pewne to raczej warto. Pozdrawiam. :)
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

17 Lis 2017, 19:55

Szczerze mówiąc to trochę woła za te Clio, teraz znajomy ma do sprzedania Clio w dieslu z 2008 roku 115tys przebiegu, wycenił na 2k euro. Co do samego silnika to jak najbardziej warty polecenia, do miasta super się sprawdzi, auto ogólnie tanie w naprawach. Możesz też popatrzeć za Punto II 1.2 też dobre auto do miasta
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Lis 2017, 20:04

Właśnie szukałem podobnych na Otomoto i są takie same z delikatnie mniejszym przebiegiem za 7000-7500 zł. Jest to niby najwyższa lub jedna z najwyższych wersji (klima, elektryczne lust i szyby, podgrzewane lusterka, komputer pokładowy, multifunkcyjna kierownica). Jaka cena za niego byłaby dobra według was? Silnik 1.2 75KM dokładnie wersja po lifcie.
Slobek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

17 Lis 2017, 20:28

Nie wiem co Ci powiedzieć, jak dla mnie to dużo, poprostu nie zaplacilbym tyle za Clio z tego roku powiem Ci że tutaj we Francji takie Clio się kupuje po 500 euro dlatego może jest takie moje przekonania że dużo chce. Za te pieniądze można by wyszukac coś młodszego a czy dla kobiety do miasta potrzebne te bajery? Klima wystarczy.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Lis 2017, 20:56

Może i nie potrzebne do końca takie wyposażenie ale zależy mi na dobrym stanie i od pewnej osoby. Skoro są inne auta wystawione nawet drożej to chyba jest tyle wart? :)

Prośba jeszcze o wypowiedzi innych osób które miały styczność z tym autkiem.
Slobek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co zrobić kiedy auto odmawia posłuszeństwa?
    Patrząc na samochód w pierwszym momencie zachwycamy się jego linią, doceniamy parametry silnika, cieszą nas wygodne fotele i niesamowity dźwięk wydobywający się z zestawu audio. Wszystkie te elementy wpływają na komfort ...

17 Lis 2017, 21:09

Slobek napisał(a):od pewnej osoby.
handlarz nigdy nie jest pewną osobą i powie Ci to co chcesz usłyszeć, przecież prawdopodobnie on nawet nie przejechał się tym samochodem, jakby to było od osoby prywatnej która to auto miała kilka lat, można sprawdzić jakaś historie tego auta to co innego a tutaj nic więc nie możemy tu mówić o pewnym aucie i od pewnej osoby.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Lis 2017, 22:49

Auto nigdy nie może być pewne jak nie jest od pierwszego właściciela ale chodzi o to, że to jest dobry znajomy i jedne mi odradza auta a to akurat poleca. A czego jestem pewny to tego, że nie cofa liczników w przywiezionych furach a wiem, że każdy handlarz to robi bo znam kilku innych.

Prośba jeszcze o więcej informacji na temat autka i silnika innych osób.
Slobek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

19 Lis 2017, 01:01

Panowie a bardziej byście polecali właśnie to Clio 2002 1.2 benzyna 75KM czy Skodę Fabię 5cio drzwiową 1.2 benzynka w podobnym roczniku? Które autko będzie tańsze w naprawie i dłużej pojeździ bezawaryjnie? I jak wygląda sprawa z rdzą w tym i tym?
Slobek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam