Renault Clio II 98r. - po włączeniu nierówno pracuje

Renault Clio II 98r. - po włączeniu nierówno pracuje

13 Sty 2011, 17:27

Witam. Od pewnego czasu moje autko wykazuje niepokojące objawy:
- po włączaniu silnik pracuje nierówno, jakby ktoś delikatnie, pulsacyjnie przyciskał pedał gazu,
- po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu silnik wychodzi na obroty (2500 - 3000), a następnie obroty spadają poniżej 1000, choć pedał trzymam niezmiennie. Samochód jednak nie gaśnie.
- objawy te nasilają się gdy jest duża wilgotność powietrza (mgła, deszcz). Jak samochód się rozgrzeje idzie bez zarzutu.
Dodam, że niedawno wymieniłam kable i świece.
Czy ktoś wie co dolega mojemu autku. Z góry dziękuję za pomoc:)
MarJolka
MarJolka
Nowicjusz

Miejscowość: Cieszyn

Re: Renault Clio II 98r. - po włączeniu nierówno pracuje

16 Sty 2011, 11:32

Przyczyn falowań obrotów może być wiele, od silniczka krokowego po aparat zapłonowy skończywszy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Renault Clio II 98r. - po włączeniu nierówno pracuje

05 Lut 2011, 12:45

Witam! Przyczyną falowań silnika w moim przypadku był uszkodzony potencjometr przepustnicy.
MarJolka
MarJolka
Nowicjusz

Miejscowość: Cieszyn
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...
    Mazda6 zdobywa prestiżową nagrodę - Red Dot Design Mazda6 zdobywa prestiżową nagrodę - Red Dot Design
    Nowa Mazda6 została uhonorowana tegoroczną nagrodą "Red Dot", która jest wyrazem międzynarodowego uznania dla jej wyjątkowej stylizacji. Jest to kolejny sukces tego modelu oraz rewolucyjnego motywu projektowego "KODO: ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Toyota Auris, przeszklony dach, 2013
      Dziewczyny, hostessy, Ireco motorsport
      Volkswagen Passat B1
      BMW M6 E64 Cabrio