Renault Laguna 1.8 16V 2001 - nie działa wskaźnik temperatury cieczy

Renault Laguna 1.8 16V 2001 - nie działa wskaźnik temperatury cieczy

29 Cze 2018, 21:24

Witam. Mam problem z laguną 2 1.8 16v 2001r. Mianowicie po odpaleniu samochodu obroty wskakują na obroty 3-4 tys. Nie reaguje na padał gazu. Po naciśnięciu pedału hamulca obroty spadają. Byłem u elektromechanika, wykasował błąd z komputera i problem zniknął na pare dni. Powiedział żeby przeczyścić przepustnicę, bo to najprawdopodobniej jest przyczyna. Gdy znów powrócił chciałem przeczyścić przepustnicę lecz okazało się że jest w dobrym stanie. Wyczytałem żeby przeczyścić czujnik wału i to pomogło. W tym momencie zauważyłem że nie działa wskaźnik temperatury cieczy. Nie wiem jaka jest tego przyczyna ani gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika. Dodatkowo po ponownym odpaleniu problem z obrotami wrócił. Jeśli ktoś miał taki problem proszę o podpowiedź co może być nie tak. Pozdrawiam.
Pierun9110
Obserwowany

Auto: Renault laguna 2
Silnik: 1.8 16v
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2001
  • Re: Laguna 1.8 16v 2001 nie dziala wskaznik temperatury cieczy

02 Lip 2018, 00:55

W tym przypadku dobrze by było znać błąd który został skasowany ponieważ samo usunięcie błędu z pamięci komputera nie usuwa usterki. Przed usunięciem błędu powinno się zdiagnozować problem i go usunąć następnie wykasować błąd i sprawdzić czy nie wróci.

Proponuję Ci nie szukać w ciemno tylko sprawdzić kody błędów i podać nam tu na forum wtedy będziemy mogli pomóc.

Pierun9110 napisał(a):Nie wiem jaka jest tego przyczyna ani gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika.
    Czujnik temperatury cieczy chłodzącej będzie prawdopodobnie u ciebie wkręcony w blok silnika, zerknij nad skrzynią. Załączam ci obrazek jak wygląda.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Oczywiście problem może być też z uszkodzonym wskaźnikiem.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
    Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych) Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych)
    Po przeszło 50 latach ciągłej produkcji opon radialnych, Pirelli powraca do produkcji tradycyjnych opon krzyżowych (diagonalnych). Nowa odsłona kultowych opon skierowana jest do miłośników klasycznych samochodów, ...
    Rekord Guinnessa w największej paradzie samochodów hybrydowych Rekord Guinnessa w największej paradzie samochodów hybrydowych
    9 lipca 2017 roku na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu odbyła się próba bicia światowego rekordu Guinnessa w największej paradzie samochodów hybrydowych. W przejeździe po zamkniętym torze wzięło ...

•  
    • Warto przeczytać