Renault megane kombi czujnik wałka rozrządu

05 Lut 2017, 14:47

Witam.Od kilku dni mam problem z moim samochodem renault megane 1.5 dci kombi 2004 r.Po odpaleniu auta jest wszystko ok,przejade kilka km zgaszę auto a później mam problem żeby je odpalić.Kręcić kręci ale nie chce odpalić i wtedy muszę odczekać z kilka minut i próbuję na nowo aż wkońcu odpali.Byłam u mechanika,który podłączył go pod komputer i wyświetlił się błąd CZUJNIK WAŁKA ROZRZĄDU obecny niespójność.Mechanik powiedział mi że trzeba sprawdzić rozrząd bo może ząbki od paska przeskoczyły i nie współgrają ze sobą i można zatrzeć silnik,następny mechanik powiedział że mam wymienić czujnik a kolejny że to wtryski padają.Proszę pomóżcie mi co mam zrobić,bo w naszej okolicy są sami pseudo mechanicy....jeden od drugiego lepszy.
paulaaaa167
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 21 02 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: renault megane
Silnik: 1.5 dci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2004

05 Lut 2017, 15:24

Przyczyn może być kilka. Na sam początek mechanik powinien sprawdzić czy sam czujnik ma zasilanie oraz czy jest sprawny ( można to zrobić miernikiem i oscyloskopem ). No a potem albo wymiana albo poszukiwanie przyczyny występowania błędu. Przeskoczony pasek nawet o jeden ząbek też może generować taki błąd. Ale to nie żaden problem, bo mechanik może to przecież sprawdzić.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000