Renault Scenic - jaki gaz założyć??

04 Lip 2007, 10:33

Witam. mam pewien dylemat. od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem renault megan SCENIC (1.6- 16V) myśle nad założeniem instalacji gazowej, tylko niewiem która była by lepsza czy sekwencyjna czy zwykła??
prosze o porady.

z góry dziękuje..
Ostatnio edytowany przez qnic, 04 Lip 2007, 14:01, edytowano w sumie 1 raz
qnic
Nowicjusz
 
Posty: 13

04 Lip 2007, 12:52

:shock: Właściwą będzie instalacja sekWencyjna, czyli z wtryskiem gazu w fazie lotnej i odpowiednim komputerem gazu, np instalacja Elpigaz.
Zobacz: www.elpigaz.com :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

05 Lip 2007, 09:49

martwi mnie to że o instalacjach gazowych ( sekwencyjnych ) chodzą pogłoski że zbyt późno się włanczają tzn. na krótkich trasach silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury, co niespowoduje przełączenia go na gaz. I jeszcze jedna sprawa czy któraś z tych instalacji wpływa na moc silnika. jest to ważne, ponieważ silnik 1.6 jest nieco zamały do tak dużego samochodu, więc szkoda było by jeszcze bardziej pozbawić go mocy.

pozdrawiam i dziękuje...
Ostatnio edytowany przez qnic, 05 Lip 2007, 21:17, edytowano w sumie 1 raz
qnic
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Lip 2007, 12:04

qnic: :shock: skąd masz takie pogloski o pÓźnym przeŁĄczaniu się z benzyny na gaz? W instalacji, na którą zapodałem Ci linka, temperatura przełączenia z benzyny na gaz jest programowana w komputerku gazu, a odczytywana z czujnika wkręconego w reduktor; zwykle jest ustawiana na 30stC. Instalacja sekwencyjna z racji tego, że następuje wtrysk gazu w fazie lotnej do cylindra będącego w suwie sprężania, nie daje zjawiska spadku mocy, a jeśli nawet - to prawie niezauważalnie. "Chodzą pogłoski", że na gazie ten i ów odbiera pracę silnika jako lepszą, niż na benzynie. Porzuć obawy...aut na gazie jeździ w Polsce ponad 2 miliony, w tym spora rzesza taksiarzy, którzy nie lubią "klekotu" diesla. :D :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

05 Lip 2007, 12:20

ufff. to dobrze.

dziękuje za pomoc... pozdrawiam...
qnic
Nowicjusz
 
Posty: 13