RENAULT THALIA I 1.4 Szarpie Rwie Przerywa Proszę o Pomoc....

07 Cze 2017, 23:11

Wiatm Wszystkich jestem tu nowy więc nie wiedziałem gdzie wepchnąc temat bo za bardzo na autach się nie znam a brat bardziej na motorach Więc do czego zmierzam mój problem wygląda następująco Posiadam Renault Thalia 1.4, 8 zaworowa rocznik 2003 Benzyna plus gaz.Kiedyś było to sporadyczny problem pojawiający się raz jak to się mówi ran na ruski rok więc go olewałem ale teraz to już poroblem stały gdy tylko Zapalę auto całe się trzęsię podczas jakzdy tak samo trzesię i szarpie przerywa jak nie wiem co a skrzynia biegów tak samo telepie jak nie wiem co przycisnąc mocniej gaz trzesie neisamowicie... Wymieniliśmy kablę i swiece, stanardowo olej filtr oleju filtr gazu, filt powietrza.. do czego zmierzam pewna znajoma mamy maiła podobnie był to czujnik połozenia wału wymieniliśmy pudło też nie to.. następnie brat zadzwonił do mechanika znajomego i powiedział że często jest to cewka zapłonowa więc ją wymieniliśmy ale też nie to bo podłaczony komputer wcale nie wykrwywa żadnych błędów ..czasem podczas jazdy mruga zólta kontrolka Check Engine ale po chwili znika ech już nie mam sił co to może .. gdy ktoś miał podobny problem lub wie w jakim kierunku iść byłbym wdzięczny za wskazówki bo można tak wymieniac części i nie zrobić tego co akurat trzeba naprawić pozdrawiam wszystkich.
waluss1989
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 08 03 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: RENAULT THALIA
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

07 Cze 2017, 23:42

waluss1989 napisał(a):czasem podczas jazdy mruga zólta kontrolka Check Engine
więc nie ma takiej możliwości żeby nie okazało błędu na komputerze. Zamiast strzelać na oko jak ten mechanik "przez telefon" proponuje udać się do mechanika który ma pożądany komputer i zlokalizuje usterkę. Napewno wyjdzie taniej. A jesteś pewny że dobrze pozakładaliście kable od świec??? Chodzi mi o kolejność.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Cze 2017, 00:00

Tak wszystko jest założone jak tzreba...
waluss1989
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 08 03 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: RENAULT THALIA
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

08 Cze 2017, 00:17

A telepie tak na benzynie i na gazie??? Nie ma różnicy???? Możesz na odpalonym silniku zdejmować kostki od wtryskow po kolei i sprawdzić na który cylinder nie chodzi. Może ktorys wtrysk już niedomaga
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Cze 2017, 00:35

Tak na gazie i benzynie tak samo telepie ale może tzreba też sprawdzić opcję o której piszesz a jak nie pozostaje mechanik...
waluss1989
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 08 03 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: RENAULT THALIA
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

08 Cze 2017, 00:37

Jeżeli nie będzie reakcji na którymś wtrysku to już wiesz gdzie kopać. :ok: napisz później o wynikach
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy model Hyundai Santa Fe
    Całkowicie Nowy Hyundai Santa Fe reprezentujący segment D-SUV trafił właśnie do polskich salonów. Nowa generacja tego eleganckiego samochodu oznacza dla Klienta odważny design, maksymalny komfort, wysoką jakość wykonania ...

08 Cze 2017, 00:39

hehe dzięki za pomoc ;)
waluss1989
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 08 03 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: RENAULT THALIA
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

08 Cze 2017, 00:59

Chyba już czas spać bo pierdoły pisze :/ jakby był to wtrysk to by na gazie chodził normalnie czyli układ zapłonowy kuleje. Podczas pracy silnika odpinaj po kolei fajki ze świec i zobacz czy na każdym jest jakaś reakcja.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4