Rodzinny SUV

24 Mar 2023, 09:48

Witam Wszystkich :)

Nigdy nie miałem własnego samochodu. Właśnie nadeszła pora zakupu i to rodzinnego SUVa dla rodziny 2+2. Z racji, że nie jestem motoryzacyjnym specem i jakoś nigdy aż za bardzo nie wnikałem w te aspekty liczę na Wasze doświadczenie i pomoc.

Ogólnie to zależy mi na dobrym aucie, które posłuży dobre kilka lat jak nie więcej. Wolę więcej zapłacić i cieszyć się samochodem, jazdą i wizytami tylko na przeglądach i wymianie opon u mechanika niż kupić tanie i często bywać u mechanika z usterkami.

Poniżej moje wymagania / możliwości:

Budżet: 120-130 tys. zł
Typ nadwozia: SUV
Dla kogo: rodzina 2+2
Rok produkcji: 2018 - 2023
Pojemność silnika: 2000 cm3
Przebieg: max. 100 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Inne wymagania:
- pojemny bagażnik (żeby się zmieścił wózek dla dziecka z gondolą)
- głównie będzie do jazdy po mieście; raz/dwa razy w tygodniu trasa ponad 50 km
- dobre wyciszenie
- możliwie niskie spalanie, choć przy jeździe po mieście liczę się z tym, że będzie wyższe.

Z góry bardzo dziękuję :)

PS. Osobiście myślałem na Kia Sportage IV i Ford Kuga III
ravmac
Obserwowany
 
Posty: 1

24 Mar 2023, 09:54

ravmac napisał(a): Wolę więcej zapłacić i cieszyć się samochodem, jazdą i wizytami tylko na przeglądach i wymianie opon u mechanika niż kupić tanie i często bywać u mechanika z usterkami.


Zapłacisz więcej to będziesz miał bardziej skomplikowane auto i więcej potencjalnych awarii a nie większy spokój :mrgreen:



Ogólnie to przy takich potrzebach ogarnąłbym sobie rav4 hybrid i w sumie na ma sensu szukać niczego innego.
np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Mar 2023, 12:17

ravmac napisał(a):Osobiście myślałem na Kia Sportage IV i Ford Kuga III
Spojrzyj na Sportage hybrydową i Tucsona hybrydowego no i to nap pewno RAV-4 jak już polecał [email widoczny po zalogowaniu] />
ravmac napisał(a):- możliwie niskie spalanie, choć przy jeździe po mieście liczę się z tym, że będzie wyższe.
W hybrydzie będzie niższe w mieście, a wyższe poza nim na trasie w zależności od prędkości z jaką będziesz jechał. Te samochody ogólnie będą ekonomiczne jak na swoje gabaryty.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34