Rodzinny samochód (Suv/sedan) do 150tys (konkretne kryteria)

12 Lut 2013, 14:25

Witam serdecznie.
Jestem (szczęśliwym lub też nie) posiadaczem Peugeota 407, od 2006 roku auto wysłużyło swoje i zrobiłem nim wraz z żoną naprawdę dużą ilość kilometrów - jestem dosyć zadowolony z niego, ale przyszła pora na zmianę samochodu.
Piszę na Waszym forum ponieważ nie mam zbyt dobrego oparcia w kwestiach motoryzacji wśród znajomych czy rodziny, którzy to po prostu nie znają się na tyle.

No więc przejdźmy do meritum tematu...
  • auto musi być eleganckie, mam trochę lat i nie wypada mi pokazywać się w czymś "fikuśnym",
  • poszukuję pojazdu w segmentach SUV, sedan i ewentualnie kombi, aczkolwiek bagażnik nie byłby tak wykorzystywany i jako tako typowe kombiaki mi się nie podobają,
  • kwota jaką mogę maksymalnie przeznaczyć na zakup auta to 140-150 tysięcy złotych,
  • szukam auta używanego, ponieważ ogromne straty wartości nie są zbyt przyjemne w odczuciu - minimalnie 2009 rocznik,
  • auto będzie w dużej mierze jeździło po mieście, wypady poza nie jedynie w weekendy więc tutaj jest kwestia silnika jaki polecacie - maksymalnie 3 litry pojemności,
  • co do wymiarów pojazdu - aktualnie mam zamiar zbudować dodatkowy garaż, gdyż aktualny był utworzony z myślą o "Maluchu" a ciężko do czegoś takiego wjechać czymś większym - 407 wchodzi na styk z zamkniętymi lusterkami,
  • w wyposażeniu musi znaleźć się automatyczna skrzynia biegów z uwagi na problemy zdrowotne żony.

Rozmyślałem nad autami głównie niemieckimi, cholernie podoba mi się Audi A6, aczkolwiek nie wiem jak jest z awaryjnością i całą resztą ważnych elementów na które należy patrzeć podczas zakupu auta. Proszę Was o jakieś ciekawe pomysły pojazdów mieszczące się w kryteriach, które są dla mnie bardzo ważne.

Dziękuję za poświęcenie czasu i pozdrawiam.
Lennon
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 10 02 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Poszukuje

12 Lut 2013, 14:53

Odpuść sobie A6, bo koszty serwisu są horrendalne w porównaniu do 407. Gwarantuję Ci, że je odczujesz ale to już tyczy się każdego auta z tego segmentu jednak A6 nie jest wzorem trwałości szczególnie w dieslu. Więc jak już A6 to benzyna ale nie wiem czy uda się upolować dobre C7.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jeśli ma być auto do miasta to benzyna. Jednak duża pojemności i spalanie skutecznie zniechęcają, z drugiej strony serwis będzie o wiele niższy bo naprawy dużych diesli są liczone w dzisiątkach tysięcy złotych.

Osobiście wziąłbym nową Mazdę 6 w benzynie. Wiem, że piałeś o używanym ale tak naprawdę na takim Audi stracisz tyle samo w złotówkach a Mazda będzie, trwalsza, pewna i mniej paliła (świetny silnik serii Sky)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
i jeszcze Ci zostanie

Spadek wartości w % liczymy od ceny nowego pojazdu dlatego jest taki duży na początku a potem zmniejsza się.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Lut 2013, 14:58

to tylko wstepne propozycje zebym mogl sie rozeznac w twoim guscie :D :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

co do audi a6 moj tata posiada takowy i nie narzeka, jesli chodzi o bezawaryjnosc to jest wysoko w rankingu TUV
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

12 Lut 2013, 15:05

nie bądź naiwny i nie wierz w te bzdurne rankingi TUV bo nic praktycznie one nie uwzględniają
w anglieskim rankingu warranty direct gdzie są uwzględniane koszty, czas i rodzaj naprawy i dzieki temu są uwzględniane noty A6 zajęło 16 miejsce w segmencie klasy wyższej z wynikiem 207 (wyniki powyżej 100 są polecane). Ranking został zlecony dla ubezpieczalni więc jest bardziej miarodajny, gdyż na jego podstawie są obliczane składki ubezpieczeniowe i gwarancyjne.
Dla porównania:

1. miejsce w klasie wyższej Mercedes klasy E 2006- - 27
2. miejsce w klasie wyższej Leksus GS 2005- - 46

1. miejsce w klasie średniej Honda Accord 1999-2003 - 29
2. miejsce w klasie średniej Mazda 6 2007- - 41

Audi bardzo słabo wypadło w tym rankingu
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Lut 2013, 15:17

no wlasnie koszty i czas napraw, awaryjnosc to cos innego, w takim razie bentley wedlug ciebie bedzie bardzo awaryjny bo koszt naprawy bedzie bardzo wysoki? cos ci sie pomylilo, 3.0 tdi jest udana konstrukcja, benzyniakom brakuje mocy
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

12 Lut 2013, 15:21

Tak tylko co innego jak Ci padnie wtryskiwacz a co innego jak spali się żarówka? Jest różnica chyba jednak. TUV jest opierany o badania diagnostyczne a nie uciążliwość napraw.
W angielskim rankigu każdy rodzaj naprawy jest inaczej punktowany i ma inny wpływ na ostateczny wynik.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Lut 2013, 15:39

TUV to srednia usterkowosc dla danego dzialu wiekowego, lepiej sie posluzyc TUVem lub dekra, wiadomo ze koszt wymiany zarowki bedzie drozszy w audi niz mazdzie lub fiacie, lepiej myslec zeby nie jechac do warsztatu wogole niz nad tym ile zaplacisz za naprawe
http://www.magazynauto.pl/uzywane/rapor ... nId,775493
i tak w twoim rankingu najmniej awaryjna jest fiesta a najbardziej audi rs6, marka godna polecenia -daihatsu i suzuki, nie warta polecenia- porsche i land rover
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

12 Lut 2013, 15:45

I może nie prawda, że RS6 wyssie z portfela wszystkie pieniądze? Awaria i koszt usunięcia jej jest tak naprawde miarą usterkowości auta!

No i wg TUV Fiat będzie zepsuty z przepaloną żarówką tak jak Audi z pękniętym blokiem silnika i dla nich to jedno i to samo. Śmieszą mnie ludzie co wierzą w te rankingi niemieckie.
Przykład: Bravo II jest mało usterkowym autem w dobrej cenie bijące Golfa V i Vi pod tym wględem ale dla TUV to nie ważne bo to Fiat... ludzie myślcie troche, bo widać wpływ koncernów jak na dłoni ;)
Kończę ten offtop, bo to walka z zagorzałym miłośnikiem niemieckiej motoryzacji :P
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Lut 2013, 16:29

daihatsu, ford i fiat razem wziete nie przejada tyle km co np audi lub toyota

PS. tak szczerze, polecisz komukolwiek daihatsu ? :unsure:
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

12 Lut 2013, 16:50

@czempion, miałeś, jeździłeś, jesteś specjalistą z zakresu awaryjności aut, jakimś ekspertem w tej dziedzinie? Jeśli nie i nie masz dowodów na poparcie argumentów to zastosuj się do polecenia, które kiedyś usłyszałem i szybko sobie przyswoiłem: jak się nie znasz i nie masz o czymś pojęcia - to się nie odzywaj.

10-20 lat temu może Twoja wypowiedź miałaby sens. Teraz to tylko pusty stereotyp.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

12 Lut 2013, 17:15

haha, na to czekalem.. otoz mam forda, a w rodzinie opla i omawiane audi, i o ile vectra c zaczyna mi sie sypac przy przebiegu ok 160tys km to audi ma ponad 200 i jezdzi jak nowe, i jak widzisz nie zachwalam slepo tego co mam tylko mam obiektywne spojrzenie, nie odnosze sie do czasow mercedesa w124 tylko do czasow obecnych, danych statystycznych zawartych w nie jednym czasopismie i faktow ktorych widze nie znasz
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

12 Lut 2013, 17:25

Bardzo podoba mi się Lexus LS, aczkolwiek jest to za drogie auto w utrzymaniu, do tego 5.0 silnik to przesada. Tak samo inne pojazdy w tym Infinity, które zapronowaliście - piękne auto, ale z takim potworem pod maską byłby niezbyt wykorzystywany, do tego wydatki na paliwo.
Patrzałem na GLK, ale wydaje mi się być troszeczkę małym - bodajże płyta podwoziowa jest mniejsza niż w aktualnym aucie a co jak co - potrzebny jest troszkę większy samochód.
Co do Volvo - jeździłem wiele lat ich ciężarówkami i naprawdę cenię markę, aczkolwiek sam ten model wydaje się być małym, chociaż nie wiem sam.
Porsche wydaje mi się naprawdę genialną marką głównie z uwagi na tradycje, ale znowu sam nie wiem - buda (nadwozie) troszeczkę wygląda na przejadłe, zresztą auto MOIM zdaniem przypomina bardziej coś dla młodych, jest bardzo sportowa wizualizacja. Doszły mnie słuchy, że ich pojazdy akurat mają wysokie spalanie - bo jednak nikt Porsche nie będzie jechał 90 na drodze krajowej i trzeba troszeczkę depnąć by poczuć auto.

Czyli z Waszej dyskusji wywnioskować, że raporty awaryjności nie mają wiele wspólnego z rzeczywistym stanem rzeczy?
Lennon
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 10 02 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Poszukuje

12 Lut 2013, 17:50

Raporty nie mają wiele wspólnego bo nawet TUV się różni wynikami od Dekry i GTU więc widać kto ile koncern wyłoży kasy ten jest wyżej.
Najlepsze rankingi są angielskie gdyż jak widać rodzimych marek nie oszczędza.

Za taką cenę dostaniesz nowe albo prawie nowe Volvo S80 - coś wielkości Audi A6
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Lex GS też się trafi z silnikiem do 3,0
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
i była gdzieś dyskusja na forum i wcale te lexusy drogie w serwisie nie są i co najważniejsze legendarnie trwałe, że Ałdi nie ma sznas


@czempion
P.S Poleciłbym smiało Daihatsu jeśli komuś odpowiada ich dziwna stylistyka.
Jak wyjaśnisz wysoką pozycję Mercedesa A-klasy (tego starego I gen.) w TUVie jak każdy wie, że jest beznadziejny? STRONNICZOŚĆ człowieku i brak realii owych rankigów. Radze Ci nie sugeruj się tym. I rozbraja mnie ten polski beton nie mający pojęcia o motoryzacji twierdzący, że Audi w tedeiku w quattro to szczyt techniki i szyku :mrgreen:
Widziałem też ranking najbardziej awaryjnych silników i Ałdi ma zaszczytne 2. miejscie.
http://autokult.pl/2013/01/20/niemiecki ... ezawaryjne
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Lut 2013, 18:49

moze cos takiego :
[link do Otomoto wygasł]
wiem mialo nie byc nowych ale :
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]

@dzida
wierze w TUV bo wiem ze mazdy i toyoty sa niezawodne i wiem tez ze sa na pierwszych miejscach w tym rankingu, alfy( zwlaszcza te przed 159) byly cienkie i w rankingu byly nisko, dla mnie to jest wiarygodnosc
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

12 Lut 2013, 19:07

no i to się pokrywa z angielskim rankingiem, bo tak jest, że Toyoty i Mazdy są dobre tylko częsci do Mazdy są drogie dlatego jest niżej jeśli chodzi o porównanie marek
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010