Rowy przy drogach

Czy Twoim zdaniem powinny być kopane głębokie rowy przy drogach?

Tak
15
29%
Nie
36
71%
Razem głosów : 51

13 Wrz 2011, 09:48

Można przejechać pół cywilizowanego świata i jakoś rowów nie oglądać. A w Polsce i rowy i drzewa.
Vernon
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Opel

16 Wrz 2011, 11:23

Wymiary rowów zależą od rodzaju rogi oraz jakiej klasy jest droga.Nie wiem czy wiesz ,że polskie przepisy określają nawet ich kształt trapezowy ,trójkątny, owalny. Rowy są wyposażeniem technicznym dróg.Wygląda na to ,że są konieczne.
Marek99
Początkujący
 
Posty: 151

07 Paź 2011, 18:17

Oddałem głos na "nie" chociaż nie jestem pewny swojego wyboru.
Wszystko ma swoje plusy i minusy, te rowy też.. myślę, że znalazłbym tyle samo plusów co minusów :(
Davve
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: A4 B7

17 Lut 2012, 16:37

Jakie konsekwencje mogą przynieść wypadki, "z udziałem" głębokich rowów przy drodze. sama byłam kiedyś uczestniczką podobnego wypadku, ale rów na szczęście nie był aż tak wysoki, inaczej mogłoby się to skończyć fatalnie.
psychot
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 06 2010

11 Maj 2012, 11:26

Może to mieć bardzo duże i negatywne konsekwencje,wiem coś o tym. Dlatego powinno być najpierw dobre i szerokie pobocze- to dla rowerzystów,oraz niezbyt głębokie rowy,ponieważ to zwiększa ryzyko wypadku na drodze.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

27 Paź 2012, 11:21

Zgadzam się,dobre i szeroki pobocze to także poprawa bezpieczeństwa. Najgorzej chyba sytuacja ma się latem,kiedy takie rowy nie są skoszone i praktycznie w znacznym stopniu ograniczają naszą widoczność.
Savro
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 42
Auto: BMW M3
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zmęczenie, sen - przyczyny wypadków drogowych
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...

02 Kwi 2013, 17:39

A jak się już wpadnie do rowu to pozostaje dzwonić po pomoc drogową.
billy88
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Audi A4

02 Maj 2013, 10:06

Teraz zacznie się prawdziwa udręka,ponieważ wszystkie przydrożne rowy zarosną trawą,której nikt nie kosi,w związku z czym widoczność będzie bardzo ograniczona,zagrożenie kolizją jest wówczas zdecydowanie wiesze.
Laserwash
Początkujący
 
Posty: 162
Auto: M3

21 Maj 2013, 00:31

Też sie kiedys zastanawiałem, tym bardziej, że ja mam szczęście często w nim lądowac:D w tej pomocy drogowej juz mnie znaja :D
Koln2
Nowicjusz
 
Posty: 2
Auto: Audi A2

07 Cze 2013, 13:39

Mi się też wydaje, że te rowy zamiast pomagać tylko powodują utrudnienia, żeby przynajmniej były odgrodzone barierkami, ale tak to faktycznie na okrągło jakiś samochód w nich ląduje. a potem jest problem wyciągnąć z tak głębokiego rowu.
RysiuBien
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: kia ceed

27 Cze 2013, 17:46

Zdecydowanie nie. Co prawda odprowadzają wode, ale jak się jedzie to nawet spokojnie nie ma gdzie przed tirem uciec, gdy ten sie zapomni, ze nie jest sam na drodze.
Ravnar
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 04 05 2004
Auto: Puegeot 206

10 Sie 2013, 04:03

W niektórych miejscach rowy są naprawdę niebezpieczne i nie zabezpieczone. Miałem okazję ostatnio skorzystać z pomocy drogowej EuroHol, właśnie dlatego, że wpadłem w rów.
mapet
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Audi a3

17 Wrz 2013, 09:01

W razie kontaktu z rowem skonsultuj się z najbliższą pomocą drogową :)
reset
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Audi a3

19 Wrz 2013, 08:08

Przecież tych rowów nie kopią o tak sobie. Trasa musi być odwadniana w razie opadów. A nie potem oglądamy takie sytuacje jak na trasie toruńskiej w wawie parę miesięcy temu
Duży kredyt? O ile masz dobrą płynność finansową i potrafisz udowodnić, że jesteś rzetelnym kredytobiorcą – oferują o dużo tańsze raty. Dlaczego? Zastanów się ile kosztuje bank, obsługa klienta, który bierze 1000 zł, a 20 000?
marian21
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 13 06 2002
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: vw golf 4 1.4 16v

20 Wrz 2013, 05:22

marian21 napisał(a):Trasa musi być odwadniana w razie opadów

Czy Ty wiesz co piszesz ?? Rów 2m głębokości służy do odwodnienia ?? Jaka ulewa musi być aby był potrzebny taki rów?? Chyba wystarczy normalny kanalik odwadniający..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011