S80 2,5tdi 140km 2001r. automatyczna skrzynia biegów - zakup

15 Wrz 2017, 11:32

Witam,
mam prośbę o pomoc w doborze automatycznej skrzyni biegów do mojego Volvo. Niestety obecna przy 400kkm odmówiła posłuszeństwa. Po przemyśleniu zdecydowałem się na zakup używanej i wymianę. Model skrzyni na tabliczce znamionowej to 50-42LE, nic więcej nie mogę się z tabliczki wyczytać bo jest zamazana.

Po wrzuceniu tej nazwy w internet wyskakuje dość dużo ogłoszeń, w całkiem przystępnych cenach (od 500zł w górę). I teraz moje pytanie - czy muszę kupić dokładnie od modelu S80 z moim silnikiem? Czy mogę np. dobrać od Volvo S40 2.0 benzyna bo się okazuje że to dokładnie ten sam model skrzyni, a takich ogłoszeń dużo. Są też V70 2.3 turbo benzyna - ten sam model skrzyni. Czy to zadziała?
Będę wdzięczny za podpowiedź.
Pozdrawiam
blackcats
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 16 09 1979
Auto: 20000

21 Wrz 2017, 12:14

blackcats napisał(a):Niestety obecna przy 400kkm odmówiła posłuszeństwa
To nie jest powód do wymiany skrzyni biegów, automat potrafi wytrzymać dużo większe przebiegi :). Napisz w czym dokładnie jest problem, co się z nią działo? Czy serwisowałeś ją regularnie?

Skrzynia z benzyny i diesla może różnić się ale to na razie nas nie interesuje.

PS. Nie spamuj i wstawiaj linków na czarno do jakiś chińskich stron. Zgłoszone już do administracji.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Wrz 2017, 10:26

Kacper napisał(a):Skrzynia z benzyny i diesla może różnić się ale to na razie nas nie interesuje.


Podobno można zmniejszyć spalanie wstawiając skrzynię od diesla do benzyniaka, kosztem przyspieszenia. Niemniej jest to kwestia własnego widzimisia.
motofan87
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: nie mam

29 Wrz 2017, 12:25

motofan87 napisał(a):Podobno można zmniejszyć spalanie wstawiając skrzynię od diesla do benzyniaka, kosztem przyspieszenia. Niemniej jest to kwestia własnego widzimisia.
W automacie przy takich zmianach może na tym ucierpieć konwerter i nie tylko więc tu trzeba być ostrożnym.

Jak widać kolega @blackcats chyba nie ma nic więcej do powiedzenia ;/
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Ampera, samochód elektryczny podbija Europę
    Ampera – rewolucyjny elektryczny model Opla – to zgodnie ze statystykami sprzedaży z maja 2012 najlepiej sprzedający się w Europie samochód elektryczny. Ten niezwykły pojazd – mający ponad 20-procentowy ...