Saab 95 , 2.3 t benzyna 1999r. Brak świateł cofania i ....

Saab 95 , 2.3 t benzyna 1999r. Brak świateł cofania i ....

05 Lut 2018, 21:56

Witam ,
Jakiś czas temu zniknęło mi światło wsteczne i otwieranie bagażnika z wnętrza samochodu.Oczywiście bezpieczniki są w porządku :).Ostatnio również problem z tempomatem (automatyczna skrzynia biegów),kontrolka się świeci , ale auto "nie trzyma" prędkości .Jeżeli ktoś z Forumowiczów mógłby doradzić będę wdzięczny.
Pozdrawiam.Darek.
darekrjs
Obserwowany

Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: saab 95 sedan
Silnik: 2.3 t benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

Re: Saab 95 , 2.3 t benzyna 1999r. Brak świateł cofania i ....

05 Lut 2018, 22:00

darekrjs napisał(a):Jakiś czas temu zniknęło mi światło wsteczne
To co mogę Ci podpowiedzieć to prawdopodobnie czujnik cofania przy skrzyni biegow.Jednak najlepiej to najpierw sprawdzic...Wystarczy zmostkować przewody na tym czujniku i będziesz wszystko wiedzial...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Saab 95 , 2.3 t benzyna 1999r. Brak świateł cofania i ....

07 Lut 2018, 15:06

A stop ci się świeci? Niesprawny czujnik stopu nie pozwoli na aktywowanie tempomatu.
W Sabach często przyczyną niedziałającego tempomatu była manetka np. zblokowany przycisk (-) i wtedy nie zapniesz już zadanej prędkości.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 33
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mini chłodziarka samochodowa – 1982 rok Mini chłodziarka samochodowa – 1982 rok
    Każdy, kto miał okazję jeździć Toyotą Land Cruiser J200, zauważył, że w schowku ukrytym w podłokietniku między przednimi siedzeniami znajduje się chłodziarka na napoje. Urządzenie to doskonale spełnia swoją funkcję w trasie, ...
    Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)? Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)?
    Na drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy parkując samochód zostawiają go bez wrzuconego biegu i zaciągniętego hamulca postojowego. Skutkuje to wytoczeniem się auta na drogę, zsunięciem ...

•