Samochód ala SUV do 30 000zł (rodzina 2+1)

13 Cze 2016, 18:00

Witam wszystkich,
Z racji zbliżających się narodzin dziecka po wakacjach planujemy wymienić naszego Opla Corse D na coś większego, wyższego, z stylu SUV (nie van) i nie kombi.
Budżet jak na ten segment nie jest wysoki ale może coś się trafi. Z wyglądu nieźle prezentuje się Opel Antara ale praktycznie same diesle (nas interesuje benzyniak, ew. już z gazem), może Kia Sportage albo Tucson (tylko tutaj środek już lekko starawy) a może forumowicze coś doradzą? :)
Rav4 i Grand Vitara odpadają ze względu na koło z tyłu - jedynie klapa wchodzi w grę.
Cena max do 30 tyś (ew. 32 już z gazem, rocznik najlepiej od 2008.). Nie mamy już pomysłu na jaki model zwrócić uwagę.
Forum przeczytane ale może coś się trafi nowego, coś może staniało :)
cycu2007
Nowicjusz
 
Posty: 47
Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Cze 2016, 18:47

Musisz mieć na uwadze to, że SUV nie jest tak przestronny i funkcjonalny jak van czy kombi (nie mówię tutaj o tak małych autach jak Sportage/Tuscon). Jeśli nie mieszkasz na wsi/przedmieściach/nie pracujesz jako leśnik, budowlaniec, kupno takiego auta mija się z celem.
Jeśli już musi być wyższy prześwit (achhh ta moda) ja bym tu widział złoty środek w postaci Volvo XC70.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Cze 2016, 19:09

Słowo klucz, żonie się podoba :mrgreen:
Z drugiej strony ja też nie chcę jeździć kombi bo zwyczajnie nie chcę mieć tak długiego samochodu. Samo auto nie musi też być wielkie, grunt żeby wózek się mieścił w bagażniku i najwyżej parę pierdół. Do centrum Łodzi mamy kawałek i można powiedzieć że mieszkamy na przedmieściach. Na szczęście do jazdy na wieś nie trzeba się przez nie przebijać. Twoją radę weźmiemy pod uwagę jednak rocznik 2008 ma za wysoką cenę :) van mógłby być brany pod uwagę ale musiałby mieć w miarę nowoczesny design (oczywiście biorąc pod uwagę budżet)
cycu2007
Nowicjusz
 
Posty: 47
Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Cze 2016, 22:06

Trzeba mieć stalowe... i się postawić :roll: w czasie remontu w domu Ty nie masz nic do powiedzenia w kwestii odcienia koloru pastelowej zieleni w sypialni, to ona nie powinna mieć prawa głosu przy kupnie auta :mrgreen:
[link do oferty na Allegro wygasł] link poglądowy. Wygląda chyba dość nowocześnie :ok:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł] choć tutaj może być problem z bagażnikiem
[link do oferty na Allegro wygasł] trochę mniejsza od powyższych, ale to bardzo przestronne auto.
I żeby nie było - mi tam wsio rybka czy ktoś kupuje SUV czy kombi. Nie rozumiem tylko, po co ktoś kupuje auto z wyższym prześwitem i ew 4wd, skoro jeździ tylko po mieście. No i sam trend jest dość zastanawiający, ponieważ wzrost sprzedaży takich aut jest wprost proporcjonalny do stanu naszych dróg - im więcej tych dobrych i równych, tym więcej sprzedaje się aut na szczudłach :o w latach 50-tych miałyby może sens, bo dróg było jak na lekarstwo, a ludzie i tak radzili sobie w zwykłych autach
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Cze 2016, 15:37

I tak nie wybiorę samochodu który nie będzie mi się podobał :) więc wszystko bedzie na zasadzie kompromisu. Chodzi o to żeby nie tyle miał prześwit to siedziało (i wsiadało) się nieco wyżej. Citroen i Meriva (choć benzyniaki trochę ciężko poniżej 30 tyś) całkiem niezła, weźmiemy pod uwagę :ok:
Może jeszcze ktoś coś poleci :)
cycu2007
Nowicjusz
 
Posty: 47
Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Cze 2016, 16:22

Jak SUV to zerknij może na większego Hyundaia Santa Fe z nowocześniejszym środkiem niż ten w Tucsonie czy Sportage. Kawał auta za cenę japońskich konkurentów.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas
    Wyścigowa wersja Lexusa LC 500 powstała na bazie prototypu. Auto zadebiutowało wczoraj na targach Specialty Equipment Market Association w Las Vegas. Ma nadwozie o zoptymalizowanej aerodynamice, sportowe zawieszenie, hamulce, ...

14 Cze 2016, 19:00

Niezły ale niestety same diesle a my szukamy benzyny (ew. z gazem) :(
cycu2007
Nowicjusz
 
Posty: 47
Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Wrz 2016, 12:24

Czas nadszedł i Corsa wystawiona ale nad samochodem nadal się zastanawiamy. Suvy odpadają już i w sumie patrzymy bardziej nawet na vany. C,S-maxy odpadają.
W sumie chyba wybór padnie na C4 picasso 1 gen., tylko troche mało jest benzyniaków (ew. z gazem).
Może ktoś z tego segmentu poleci jeszcze coś do 30 tyś, rocznik od 2008 :)
cycu2007
Nowicjusz
 
Posty: 47
Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Wrz 2016, 12:56

a czemu C/S Max odpada. Mam C Maxa 2.0 benzyna i nic temu samochodowi/silnikowi nie można zarzucić.
rafalt77
Nowicjusz
 
Posty: 33

09 Wrz 2016, 13:01

Odpada, ponieważ rodzice mają c-maxa, znajomi maja c-maxa po liftingu, kolega z pracy ma s-max i raz, że już się nim najeździliśmy, dwa s-max jest za duży a trzy za duzo tych samych fordow w okolicy/rodzinie :)
cycu2007
Nowicjusz
 
Posty: 47
Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Wrz 2016, 13:19

Argument trochę z czapy :) Miałem jakiś czas temu podobny problem do Twojego i wg mnie nie ma żadnej innej sensownej opcji niż C-max (S-max owszem za duży). No ale jak tak to tak :)

Chyba, że Zafira jeszcze. Ale ja odrzuciłem ja na korzyć C maxa. Jest jeszcze Corolla Verso - ale wg mnie za mała, zwłaszcza bagażnik płytki.
rafalt77
Nowicjusz
 
Posty: 33

09 Wrz 2016, 15:32

No niestety :) a dodatkowo wg mnie c-max jest po prostu brzydki, taki kloc :D
cycu2007
Nowicjusz
 
Posty: 47
Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014