Samochód dla taty do 35000

23 Cze 2017, 19:56

Witam.Chciałbym prosić o pomoc użytkowników w podesłaniu modeli samochodów w cenie do 35000zł.
Samochód jaki podoba się mojemu tacie to Toyota Rav 4 III generacji lub Honda Civic VIII generacji.Pojemność silnika od 1.8-2.0.Moc taka aby nie był przymulony,można było sprawnie wyprzedzić i mieć komfort jazdy w trasie.Tata obecnie jeździ Seatem Leonem I 1.6.Wskazane by było w miarę dobre wyposażenie lub najlepsze w tej cenie.Nie interesują go samochody kombi ani SUV.Chce samochodu wyższego coś jak zaproponowana Toyota.Jeżeli budżet nie pozwala na zaproponowane modele,jest otwarty na inne propozycje.Do samochodu na pewno tato będzie zakładał lpg.Dziękuję i pozdrawiam.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

23 Cze 2017, 21:50

Toyota RAV to SUV, ani RAV ani Civic nie będą komfortowe w trasie. LPG nie jest polecane do Civica 1.8, ale auto mało pali.

Ciekawsze auta w tym budżecie pod LPG to:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

23 Cze 2017, 22:57

Co do tej trasy to samochód nie będzie jeździł cały czas i tylko trasy,również w mieście i do normalnego użytkowania.Citroen c5 bardzo mu się spodobał bo oglądał jeszcze zanim tutaj napisałem.Renault nie podszedł i Mondeo powiedział że za duże dla niego.Co do c5 to w tym budżecie spokojnie III generacja do kupienia?Bo i ja mu doradzałem ten model,ale nie byłem pewny co do budżetu,dlatego tutaj napisałem.Jaki silnik w takim razie 1.8 czy 2.0 do tej budy?Jeżeli chodzi o auto to powiedział że wygląd jest dla niego ważny.Rozmyślał również z zejściem pojemności do 1.6 ale coś z wyglądu lepszego,tylko czy jest sens bo ja powiedziałem,że nie?Ewentualnie 1.6 z turbiną co o tym myślisz?Bo 1.4 to już nie ma co tak schodzić z pojemnością.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

24 Cze 2017, 15:51

Podbijam.
Dodam że tato jednak zdecydował się na mniejszy samochód.Chciałby żeby tył podobny coś jak jego Seat Leon I.Czyli moim zdaniem zostają same kompakty,hatchbacki.Skrzynia ma być manualna.Samochód w trasę i do miasta.Możecie coś zaproponować?Myślałem nad Astrą j 1.4t tylko czy nie za słaby?
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

24 Cze 2017, 15:55

Jak mniejszy to niech popatrzy na:
Civic VIII 1.8
Astra J 1.4T (ten silnik ma wystarczającą moc)
Megane III 1.4T
Mazda 3 II 2.0
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Cze 2017, 00:36

Opel Astra j 1.4t odpada ze względu na słabsze wyposażenie.Renault Megane III 1.4t zostaje bo będzie w najlepszym wyposażeniu za te pieniądze.Zostaje również Civic VIII 1.8.tych modeli będzie szukać bo spełniają najlepiej wszystkie kryteria.Jeszcze jeżeli można zapytać to jakie roczniki tych modeli w tej kasie?
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców
    Małe tablice rejestracyjne są dostępne od ponad roku ale niektórzy właściciele aut nie znają dokładnie jej przeznaczenia i przez to mogą stracić dowód rejestracyjny od samochodu i dostać mandat w wysokości 500zł. ...

25 Cze 2017, 08:56

Igorr napisał(a):Jeszcze jeżeli można zapytać to jakie roczniki tych modeli w tej kasie?

Na rocznikach się nie skupiaj. W Civicu poluj tylko na wersje po liftingu (lepsze)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Cze 2017, 09:49

Mazda 3 II też jest fajnym samochodem. Coś za coś, nowocześniejszy niż Civic w środku, wyżej się siedzi, do tego tak samo, albo i bardziej, niezawodne, wszystko na swoim miejscu w środku.
Civic UFO bardziej bezkompromisowy, w środku czuć upływ czasu, ale jak ktoś nastawi się na dawkę auta sportowego, to nawet ma to swój urok. Siedzi się niżej.
Pół roku temu sprowadzałem Civica to pierwszym zainteresowanym był mój ojciec, niestety ... brak tylnej wycieraczki i kiepska widoczność do tyłu, to były w sumie główne powody na nie, bo reszta odpowiadała ... do tego tamten nie miał czujników parkowania z tyłu, ale i tak gdyby miał to widoczność przeszkadzała.

Także może nie ma co się tak na jedno auto nastawiać, jeśli nawet nie było obejrzane.
tomekdk
 

25 Cze 2017, 13:18

Na rocznikach się nie skupiaj. W Civicu poluj tylko na wersje po liftingu (lepsze)
Czytaj więcej: posting.php?mode=reply&f=7&t=101746

Chodzi mi o to że w tej kasie np. nie ma co liczyć może na rocznik 2010 bo będzie większa szansa na kupienie trupa/ulepa niż np.2008 dlatego zapytałem.
Mazda 3 II też jest fajnym samochodem. Coś za coś, nowocześniejszy niż Civic w środku, wyżej się siedzi, do tego tak samo, albo i bardziej, niezawodne, wszystko na swoim miejscu w środku.
Czytaj więcej: posting.php?mode=reply&f=7&t=101746

Powiem Ci że tutaj odpada ze względu na słabe blachy i rdze,głównie to jest powód dla którego odrzucił Mazdę.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

25 Cze 2017, 13:42

Bez przesady z tą Mazdą, jakaś paranoja widzę ... to nie są 20 letnie auta przeżarte przez rdzę. Myślę, że jak ktoś zobaczy trochę rdzy na podwoziu to doznaje szoku - bo to Mazda, a to normalne zjawisko w aucie, które ma już trochę lat:
http://autobeztajemnic.pl/strefa-kierow ... n/309.html
U mnie blacha - nadwozie - w idealnym stanie. Od spodu - są rdzawe naloty, ale to normalne.
Tutaj masz sporo filmików, praktycznie każdy jest na podnośniku, możesz sobie popatrzeć jak wygląda podwozie w kilkuletnich autach:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Niektórzy przez całe życie użytkowania auta nie zaglądają pod spód ;)
Poza tym zawsze można zrobić konserwację podwozia, jakiś wielki koszt to nie jest, a odrzucasz jedne z najlepszych mechanicznie aut na rynku.
tomekdk
 

25 Cze 2017, 14:31

Powiedz mi jeszcze czy warto kupować w Niemczech?Bo pisaliśmy do "auta z niemiec" dzisiaj ma oddzwonić lub jutro.Jeżeli Niemcy to na pewno będziemy korzystać z ich pomocy,jeżeli w kraju no to kogoś z Polski.Ostatecznie zostaję Renault Megane III 1.4t i MAzda II 2.0.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

25 Cze 2017, 16:30

Przepraszam że tak zmieniam decyzję,ale jednak ostatecznie będzie sedan i tylko dwa modele.Co lepsze i który silnik żeby nie był muł przy tych autach,komfort jazdy,wyposażenie?
Citroen c5 1.8/2.0
Mazda 6 1.8/2.0
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

25 Cze 2017, 16:33

No Niemcy - "samodzielne" sprowadzenie to jedna z lepszych opcji.
Druga - popatrz w rejonie na auta z "Kraj pochodzenia: Dania", zerknij w moją stopkę, tak jak sprawdzisz auto z Danii, tak nawet z Niemiec nie sprawdzisz, a opłacalność aut z Danii jest bardzo dobra - także może coś będzie w okolicy.

Edit: Mazdę 6 to 2.0.
Dlaczego tylko sedan? - imo ... Mazda 6 GH liftback nawet lepiej wygląda, i bardziej użytkowa taka wersja.
tomekdk
 

25 Cze 2017, 16:34

No Niemcy - "samodzielne" sprowadzenie to jedna z lepszych opcji. Druga - popatrz w rejonie na auta z "Kraj pochodzenia: Dania", zerknij w moją stopkę, tak jak sprawdzisz auto z Danii, tak nawet z Niemiec nie sprawdzisz, a opłacalność aut z Danii jest bardzo dobra - także może coś będzie w okolicy.

Przepraszam że tak zmieniam decyzję,ale jednak ostatecznie będzie sedan i tylko dwa modele.Co lepsze i który silnik żeby nie był muł przy tych autach,komfort jazdy,wyposażenie? Citroen c5 1.8/2.0 Mazda 6 1.8/2.0
Nie wiedziałem że nawet jest taka wersja.
Igorr
Początkujący
 
Posty: 208
Auto: Nie mam

25 Cze 2017, 16:37

Generalnie Mazda 6 GH to drogie auto, jest to praktycznie "odświeżona wersja" poprzednika, silnik 2.0 jest dokładnie ten sam.
A Mazda 6 GG z 2007 roku jest do kupienia za 20000zł ... gdzie 6 GH z 2008 ... to już budżet rzędu 32000zł, silnik ten sam ... nowsza buda - i za to głównie płacisz, za lepsze wrażenia wizualne.

A dlaczego nie np. Honda Accord? :naughty:
- bo te 2 wybrane modele to jakby kompletnie z "innej paki".
tomekdk