Samochód do 11 tys

17 Paź 2014, 20:15

Witam
Forum przeglądam już od jakiegoś czasu ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować bo im więcej czytam różnych tematów tym mniej wiem. Poszukuję samochodu do ok. 11 tys. zł. Myślę, że najlepiej aby był to jakiś hatchback ale ładnym sedanem też nie pogardzę. Samochód głównie będzie wykorzystywany do dojazdów do pracy, jakieś 20km w jedną stronę - 10km w mieście i 10km poza miastem ale w terenie zabudowanym. Chciałbym żeby samochód był w miarę możliwości jak najmniej awaryjny i niedużo palił (6-7l w mieście). Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że 12-letnie auto będzie co jakiś czas potrzebować pewnego wkładu finansowego ale nie chciałbym żeby naprawy były bardzo kosztowne. Jak dotąd moim faworytem jest seat ibiza III, tylko nie mam pojęcia z jakim silnikiem najlepiej kupić ten samochód. Wiem, że dużo osób poleca silnik 1.9 TDI ale nie jestem pewien czy 40km dziennie to nie jest za mało na diesla? Widziałem sporo ogłoszeń seata z silnikiem benzynowym 1.4 75KM ale obawiam się, że będzie on za słaby. Brat posiada opla astre g 1.8 125KM i jeździ się nim całkiem fajnie więc chciałbym znaleźć auto o podobnej albo niedużo mniejszej mocy. Czy seat ibiza 1.4 75KM będzie dużo słabszy od opla astry 1.8 125KM? Myślałem też o Peugeot 307 ale słyszałem, że wersja z początku produkcji może mieć problemy z modułem BSI, a wymiana na nowy pewnie sporo kosztuje?

Proszę oceńcie tą ibize: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Wiem,że kosztuje prawie 12k. ale myślę, że gdyby się opłacało ją kupić to pewnie bym dołożył albo udałoby się coś utargować. Jakie inne samochody możecie mi zaproponować? Pozdrawiam.
matti
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15 10 2007
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nie mam

17 Paź 2014, 20:32

Musi być Ibiza? bo szczerze mówiąc to w tym budżecie znajdziesz przyjemna Astre G z silnikiem 1.6 8v w sam raz pod gaz i jazda będzie ekonomiczna. Diesel przy takich przebiegach z całą pewnością odpada.
Ludwa10
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 349
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Punto, Seat Toledo II
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

17 Paź 2014, 20:47

Nie koniecznie musi być ibiza ale nie będę ukrywał, że mi się podoba i myślałem, że w tym budżecie coś znajdę. Opla wolał bym nie kupować bo mimo, że jeździ sie nim całkiem fajnie to jakoś mi sie nie podoba. A coś innego oprócz astry g do 11k?
matti
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15 10 2007
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nie mam

17 Paź 2014, 22:46

matti napisał(a):niedużo palił (6-7l w mieście).

W mieście mało które auto pali 6-7 litrów.
Może ci spodoba się BMW E36 z mocnym R6 pod maską i LPG. Albo Hyundai elantra ci się spodoba.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
    Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...
    Eliminujmy pijków za kierownicą
    Apeluję do wszystkich - nie pozwalajmy komuś, kto wypił alkohol wsiadać za kierownicę - nawet jak jest to nasz najlepszy znajomy, kóry wypił kilka piw na imprezie i postanowił pojechac do domu. Od tego są taryfy. A jak wiemy, ...