Samochód do 15 tys.

06 Wrz 2015, 00:43

A więc rozglądam się za "nowym" samochodem. Dotychczas jeździłem Punto II, z 2000 roku 1.2 60 KM. Jednakże ze względu na postępującą korozję podwozia, stwierdziłem, że lepiej będzie zainwestować w inny samochód niż pakować kasę w obecny. Rocznie robię jakieś 30k kilometrów. 90% tras to trasy typowo miejskie. Od nowego pojazdu oczekuję przede wszystkim tego, żeby był jak najmniej uciążliwy w eksploatacji. Ważne jest dla mnie, żeby silnik był mało awaryjny, a także żeby było jak najmniej problemów z blacharką. Dobrze by było, żeby elektronika nie była kapryśna. Obowiązkowo musi być 5-cio drzwiowy. Nie musi posiadać jakiegoś potężnego silnika. Ważne żeby samochód nie był mułowaty i poruszał się w miarę zwinnie. Jeśli chodzi o rocznik, to chyba najlepiej byłoby brać coś od 2006 i nowsze. Chociaż nie upieram się przy tym, bo nie posiadam dużej wiedzy w tych tematach. Przeglądając oferty zauważyłem dość dużo samochodów takich jak skoda fabia, citroen c4 (tutaj mam obawy co do elektroniki) oraz ford fiesta, focus. Nie są to moje typy; podałem je raczej czysto informacyjnie. Tak jak już wspomniałem, budżet to 15 tysięcy zł. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie związane z tematem.
pol12333
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Fiat Punto

06 Wrz 2015, 08:24

Jeśli jeździsz wyłącznie sam lub w dwie osoby to w zupełności wystwrczy segment B: Toyota Yaris, Fiat Grande Punto, Hyundai Getz, Suzuki Swift. Jeśli czasem potrzebujesz bagażnika lub używasz tylnej kanapy to segment C będzie optymalny: Toyota Corolla E12, Honda Civic, Mazda 3, Opel Astra H, Ford Focus Mk2. Toyota, Honda - 1.4 lub 1.6, Mazda 1.6, Opel 1.4, Ford 1.6.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

06 Wrz 2015, 13:39

Czy w fordzie oraz (w szczególności) w mazdzie nie będzie problemów z korozją? Jak wygląda sytuacja? Trafiam na opinie, że ludzie narzekają na to w tych samochodach.
pol12333
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Fiat Punto

06 Wrz 2015, 15:22

Tak, mogą być problemy, dlatego przed zakupem dobrze sprawdzasz przed zakupem i robisz zabezpieczenie po zakupie.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002