Samochód do 15k dla dwumetrowca

07 Paź 2016, 08:58

Witam,

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy i powoli zacząłem się rozglądać za samochodem. Tak jak w temacie mam 2m wzrostu. Na kursie ciężko było mi się zmieścić w Suzuki Swift ;) Na szczęście większość godzin wyjeździłem Hyundaiem tam już było znacznie lepiej z ilością miejsca :) Budżet jest ograniczony do max 15k. Auto będzie wykorzystywane zarówno do jazdy po mieście jak i w trasy(wypad na rowery w góry). Dobrze by było 5 drzwiowe. Ogólnie jestem laikiem w kwestii samochodów więc nie wiem jakie kryteria jeszcze powinienem uwzględnić. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ekhmmm
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 10 07 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Hyudani i20 Active
Silnik: 1.4 MPI 6MT
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

07 Paź 2016, 09:02

Wczoraj przeglądając z nudów ogłoszenia trafiłem na taką Toyotę - wygląda na bardzo zacny egzemplarz, myślę, że to dla Ciebie idealna opcja biorąc pod uwagę Twój wzrost, sposób użytkowania i fakt, że to będzie Twój pierwszy samochód:
[link do oferty na Olx wygasł]
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

07 Paź 2016, 09:26

A nie lepiej by było kupić samochód z roku ok 2004?
ekhmmm
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 10 07 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Hyudani i20 Active
Silnik: 1.4 MPI 6MT
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

07 Paź 2016, 10:38

A jakie to ma znaczenie? :) Im nowszy samochód tym mniej trwały, bardziej skomplikowany, dużo droższy w naprawach. Tak naprawdę względny spokój gwarantuje Ci jedynie auto z salonu, a na nie masz za słaby budżet.
Zawsze lepiej kupić pewne auto z 2000 r. niż powypadkowego ulepa z cofniętym licznikiem z 2004 r., w szczególności na początek przygody z motoryzacją.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

07 Paź 2016, 11:20

łysy, nie popadaj w skrajności. Kupno avensisa I za 12k jest ekonomicznym idiotyzmem. Co ma fakt, że będzie to "pierwszy" samochód? Zrozumiałbym, że jakieś obijanie itd, ale do tego nie potrzeba jednego z najdroższych na rynku avensis'ów.

Do tematu: rocznik auta nie jest najważniejszy w tej kat. cenowej. Te samochody mają już po kilkanaście lat i rok w jedną czy w drugą stronę nie zrobi różnicy.
Na początek możesz sprawdzić focusa mk2 tzn. musisz się przymierzyć. Podrzucam też saab'a 9-5 (sporo kasy zostanie), zmieścisz się na pewno. Jest też volvo s60, przy moim 189 jest sporo przestrzeni.
Napisz coś o przebiegach, % miasto/trasa, jakie odcinki
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Paź 2016, 11:28

Wydaję mi się że na co dzień auto będzie używane by podjechać na jakieś zakupy do urzędu itp. a w weekendy głównie dalsze wyjazdy(głównie odcinki pewnie do 100km a raz na jakiś czas np. wypad w góry). Aktualnie znajomi dziewczyny mają na sprzedaż Audi A6 C5 2004r. 2.5TDI. Od każdej osoby słyszę inną opinię. Także co do Audi to mam mieszane uczucia.
ekhmmm
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 10 07 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Hyudani i20 Active
Silnik: 1.4 MPI 6MT
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

07 Paź 2016, 11:30

A co daje rocznik? :)

w ałdi tylko stary 2.5 r4 który jest w A6 C4 można spokojnie wziąć a te nowe to już pchanie się w wydatki.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

07 Paź 2016, 11:41

Czytałem że silnik w wersji "BDG" jest całkiem dobry.
ekhmmm
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 10 07 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Hyudani i20 Active
Silnik: 1.4 MPI 6MT
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

07 Paź 2016, 11:57

Invi napisał(a):Kupno avensisa I za 12k jest ekonomicznym idiotyzmem


Czym w takim razie jest dla Ciebie kupno auta w salonie? :)
Można kupić polepionego Avensisa i za 5k, a potem włożyć w niego kolejne 5k i dalej mieć polepionego Avensisa. Ten egzemplarz wygląda mi po prostu na wart swojej ceny (o ile treść ogłoszenia pokrywa się z prawdą) - jestem przekonany, że finalnie pójdzie za dużo mniej.
Żeby kupić tanio i nic nie dołożyć (albo dołożyć mało) trzeba być albo starą wygą motoryzacyjną albo mieć duże szczęście.
A dlaczego to dobre auto na I samochód? Bo jest proste, względnie ekonomiczne, znane mechanikom, nie ma wielu "typowych" usterek. No i autor tematu się w nim bezproblemowo zmieści.
No ale jak widać nie ma entuzjazmu odnośnie mojej propozycji :)
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

07 Paź 2016, 11:59

Trochę mnie wyglądowo do siebie nie przekonuję. Domyślam się że pewnie przy moim budżecie nie powinienem się kierować wyglądem.
ekhmmm
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 10 07 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Hyudani i20 Active
Silnik: 1.4 MPI 6MT
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

07 Paź 2016, 12:13

ekhmmm napisał(a):Domyślam się że pewnie przy moim budżecie nie powinienem się kierować wyglądem.


Oczywiście, że powinieneś. Nie wyobrażam sobie jazdy czymś, co w ogóle mi się nie podoba.
Podaj może przykłady aut, które są w Twoim guście - łatwiej będzie o konkretniejsze propozycje.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

07 Paź 2016, 12:14

Np. wcześniej wymienione Audi A6 C5 :)
ekhmmm
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 10 07 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Hyudani i20 Active
Silnik: 1.4 MPI 6MT
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

07 Paź 2016, 13:32

ekhmmm napisał(a):Czytałem że silnik w wersji "BDG" jest całkiem dobry.

nie jest tylko ludzie używają stwierdzenia "a ja mam, zrobiłem 10tys. i działa"

Na pierwsze auto żadne limuzyny segmentu E typu A6 czy 9-5 jeśli nie masz stałego źródła dochodu...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Paź 2016, 13:40

Posiadam źródło stałego dochodu :) Tylko pytanie czy są odpowiednie części zamienne by w razie usterki nie wydał na naprawdę więcej niż na samochód?
ekhmmm
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 10 07 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Hyudani i20 Active
Silnik: 1.4 MPI 6MT
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

07 Paź 2016, 13:58

łysy30 napisał(a):Czym w takim razie jest dla Ciebie kupno auta w salonie? :)
Można kupić polepionego Avensisa i za 5k, a potem włożyć w niego kolejne 5k i dalej mieć polepionego Avensisa

łysy nie poznaję Pana :mrgreen:

Co do tego auta ja bym potargował i się nie zastanawiał. Mój brat ma 199cm wzrostu aktualnie sprzedał jedno auto i kupił znowu avena1 wyszedł go około 10,5k i uważa to że jest ok.

Powiecie pewnie że drogo tylko że odejmijcie brak potrzeby zaprzyjaźnienia się z mechanikiem, liczba typowych usterek znikoma, mała utrata wartości no i spalanie raczej nie osiągalne dla sedanów 2,0.

Ogólnie trudno o coś tańszego...

A tak nawiasem mówiąc potem na forum wielkie narzekania że w PL brakuje fajnych aut.. a tu coś jednak jest tylko musi być taniej :o
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe