Samochód do 20 tys

11 Gru 2013, 23:42

witam,
zamierzam zmienić wysłużonego Scenica. Budżet jaki chce przeznaczyć to około 20 tys złotych. Priorytetem jest dla mnie ekonomiczna jazda. Obecnie mam auto w gazie i wydaje około 900 zł na gaz miesięcznie. Scenic spala około 10l / 100 km. Auto musi spalać nie więcej niż obecne.

Z tego co przeglądałem to wpadły mi w oko trzy auta:
- Opel Vectra
- Peugeot 407
- Mazda 6.

Będę wdzięczny za opinie o powyższych autach lub inne ciekawe propozycje.
mza99
Nowicjusz
 
Posty: 36
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Focus MK2
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Gru 2013, 12:44

Najlepiej z gazem z tych co podałeś radzą sobie Vectra1.8, i Peugeot 1.8, 2.0, i każdy z nich ma swoje wady, głownie elektryka, natomiast blachy w porównaniu do Mazdy są OK :ok: , no i u japońca trzeba potem ręcznie regulować zawory.
napoleon
Początkujący
 
Posty: 172
Zdjęcia: 3
Auto: Ford Mondeo
Silnik: benz.lpg

12 Gru 2013, 14:42

Rozumiem, ze w przypadku 407 oraz Vectry mogę liczyć na podobne spalanie co w Scenicu?
mza99
Nowicjusz
 
Posty: 36
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Focus MK2
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Gru 2013, 14:59

[link do autocentrum.pl wygasł]

[link do autocentrum.pl wygasł]

[link do autocentrum.pl wygasł]

Wybierz sobie roczniki/generacje w tych linkach, bodajże tylko 407 masz od razu.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Camry z klocków Lego
    Australijska Toyota pokazała w Melbourne pełnowymiarową replikę Camry nowej generacji zbudowaną w całości z klocków Lego. Samochód stworzył Ryan McNaught przy użyciu 500 tys. elementów. Toyota Lego Konstrukcja ...
    Adaptacyjne światła LED (2014)
    Dwa lata po wprowadzeniu systemu AHS w reflektorach ksenonowych, firma Lexus zastosowała zmodyfikowane rozwiązanie dla reflektorów opartych na diodach LED. W 2014 roku zaprezentowano system, w którym zamiast ...