Samochód do 20tys, ocena przykładowych aut

09 Cze 2021, 10:09

To chyba zostaje mi szukanie bravo, ewentualnie Megane ale nie wiem czy na 1.6 się skuszę
Froster111
Nowicjusz
 
Posty: 9

11 Cze 2021, 16:14

Ma ktoś może jeszcze jakieś sugestie?
Froster111
Nowicjusz
 
Posty: 9

11 Cze 2021, 17:10

A co jest nie tak z megane, bravo, focusem, civickiem? Dostałeś sporo propozycji i potwierdzeń czego lepiej szukać.
volvo s40,kia,hyundai odpada, więc nie ma co już proponować z normalnych i stosunkowo tanich w serwisie aut.
No chyba, że czekasz aż ktoś Ci jakieś BMW lub Audi poleci :mrgreen:

Szczerze, to moim zdaniem budżet 20k to za mało żeby kupić fajne (trochę) nowsze auto, z fajnym silnikiem i wyposażeniem, a z kolei za dużo na "byle co".

Możesz jeszcze zerknąć na octavię II z silnikiem 1.6 mpi (nuda).
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

11 Cze 2021, 17:57

Jeszcze bije się z myślami ale w zasadzie to zostaje mi jedynie fiat, na Honde myślę, że 20k to za mało, megane raczej też... na BMW i Audi nie czekam :D Szczerze to wcześniej chciałem właśnie Civic'a VIII ale lepsza wersja raczej koło 22-23 tys. Jak myślisz ile trzeba szykować na taką Hondę? bo samo kupno samochodu to jedno a drugie to opłaty, pakiet startowy itp... Jakbym brał fiata to myśle, że te 20k wystarczyłoby na wszystko co wcześniej wymieniłem
Froster111
Nowicjusz
 
Posty: 9

11 Cze 2021, 21:32

Nie wiem ile potrzeba na kupno civica VIII, ja mojego w zeszłym roku za 33 tys kupiłem. Wtedy jak patrzyłem to na polifta trzeba było mieć te 28 tys (2009r) a przed lifta nie brałem pod uwagę nawet. Jak szukałem dla siostry samochodu tej wiosny (właśnie do 20k) to było parę ufo ale większość 1.4, niektóre całkiej fajne. 1.8 w tej cenie to tak na styk, przydałoby się ciut więcej.

W tej cenie brałbym fiata, bezpieczniejszy wybór a przyjemność z jazdy równie dobra jak nie lepsza - Ufo ma przewagę w dynamice dopiero powyżej 4 tys obrotów i to porównując do 120km t jeta bo wersja 150km zjada Hondę na śniadanie ;)

W hondzie w pakiecie startowym tak na prawdę masz tylko sprawdzenie łańcuszka rozrządu i wymiana oleju, filtrów. Ewentualnie sprawdzenie luzów zaworowych i ich regulacja.

Pamiętaj, że do Hondy ceny części zamiennych są dosyć drogie i jak kupisz np egzemplarz z cieknącymi amorkami, to sztukę dobrej jakości wraz z osłoną zapłacisz 500-700zł + wymiana.
We fiacie w cenie jednego masz dwa :)
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

12 Cze 2021, 13:25

Pewnie zostanę przy bravo, celuje raczej w 150km pakiet sport, jednak ciężko będzie pewnie znaleźć w mojej okolicy, jedyne ogłoszenie co mi wpadło to to:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

co myślicie? Wgl jak to jest z samochodami typowo sprowadzanymi? Można normalnie wracać na kołach czy od czegoś to zależy?
Froster111
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi na Pikes Peak International Hill Climb
    Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC), wystawi w legendarnym wyścigu górskim Pikes Peak International Hill Climb dwa samochody z napędem elektrycznym (EV). MMC spróbuje wygrać wyścig w kategorii samochodów ...
    Toyota Corolla 1.8 VVT-i Hybrid - test spalania
    To jeden z powodów, dla których najnowsza, 12. już generacja Toyoty Corolli szturmem zdobyła rynek kompaktowych samochodów, obejmując pozycję lidera w swoim segmencie. Wersja z hybrydowym napędem 1.8 ...

12 Cze 2021, 13:49

Froster111 napisał(a):co myślicie? Wgl jak to jest z samochodami typowo sprowadzanymi? Można normalnie wracać na kołach czy od czegoś to zależy?


Nikt Ci głowy nie urwie ewentualnie dostaniesz mandat i lepiej nigdzie nie walnij :ok:
Co do samego ogłoszenia typowe bajki dla motolaika.
Nie spodziewaj się wypadkowości tylko lakierowanek i techniki po typowych szwajcarskich szpeniach. Czyli gruntowny starter.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Cze 2021, 13:59

Dzięki za odpowiedź :) Bardzo się nie nastawiam na top model, w końcu celuje w auta z 2007-2008 roku więc jednak te 14 lat mają.

Jeszcze takie pytanie już po zakupie auta jak wspomniałeś, gruntowny starter, co dokładniej na samym początku sprawdzić/ wymienić?
Froster111
Nowicjusz
 
Posty: 9

12 Cze 2021, 16:32

Froster111 napisał(a):Jeszcze takie pytanie już po zakupie auta jak wspomniałeś, gruntowny starter, co dokładniej na samym początku sprawdzić/ wymienić?

Płyny, oleje, rozrząd, heble, zawias itd.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

21 Cze 2021, 10:27

Jeszcze mam pytanie odnośnie sprawdzenia samochodu, nie mam zbyt dużej wiedzy i zastanawiałem się czy nie wykupić pakietu na np. Motocontrolerze za 570 zł, trochę dużo w porównaniu do wartości samochodu do około 20k chociaż z drugiej strony zostanie profesjonalnie sprawdzony, co o tym myślicie? Martwi mnie to że będę musiał zrobić 2-3 takie raporty żeby trafić z samochodem,jeszcze jak jeden to pół biedy. Czy lepiej brać jakiego mechanika i z nim jechać?
Froster111
Nowicjusz
 
Posty: 9