Samochód do 25 tyś + LPG

26 Lip 2023, 14:44

Poszukuje auta klasy C (może być sedan / kombi / hatchback ).
Auto głównie na trasy 200-500km (wygodny i w miarę cichy - trasy głównie ekspresowe, więc około 120km/h)
Rocznie przewiduję 15-25tyś km.
Roczniki głównie 2008+.
Nie musi to być demon prędkości, aby był w miarę bezproblemowy i funkcjonalny ( tempomat - miły dodatek) oraz aby dobrze współgrał z LPG :)
Szukam głównie z polskich salonów.

Po przejrzeniu forum i innych stron wybór zawęziłem do :
Megane/Fluence III 1.6 110KM
Kia/Hyundai i30 1.6 122KM
Auris I 1.6 132KM
Astra J 1.4T 140KM ( 1.6 115KM - sam już nie wiem, jedni piszą, że się nadaje do LPG, a inni, że gniazda szybko się wypalają)
Civic VIII 1.4/1.8/2.0 I-VTEC
VAG 1.6 102KM

Póki co najbardziej zastanawiam się nad i30 i Fluence (ze względu na to, że jest kilka w okolicy) - podobno Fluence jest ogólnie udanym autem, w miarę bezawaryjne.
Hyundai po opiniach mam wrażenie, że jest lepszy, poza tym, że na lpg trzeba regulować zawory - chociaż wyczytałem, że niby koreańskie auta z tego rocznika nie są jeszcze "tak dobre" jak europejskie.

Czy ogólnie dobrze myślę, że cokolwiek nie wezmę z tej listy w dobrym stanie to będzie dobrze, czy lepiej skierować się na konkretne modele?

Zastanawiam się jak wygląda ew. sprawa komfortu podróży porównując je miedzy sobą ( główna trasa to ekspresowa więc około 120km/h).

Chętnie poczytam wszelkie uwagi i wskazówki :)
Adek24
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

27 Lip 2023, 20:40

Co prawda temat za bardzo nie żyje, ale może ktoś jest w stanie powiedzieć jak wygląda komfort w takim i30 / Megane(fluence) / civic. Bo z tego co wczytałem to civic najgorzej (ale czy w środku tez jest głośno czy po prostu zawieszenie twarde? )
Bo z tego co rozumiem pod względem komfortu i30 -> Megane(fluence) (podobno wygłuszenie słabe) -> civic, a pod względem awaryjności civic -> i30 -> megane
* chodzi mi głównie do prędkości 120km/h
Adek24
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

28 Lip 2023, 07:22

Civic jest po prostu nastawiony bardziej na sport i dynamiczną jazdę, jest sztywniejszy. Megane będzie najbardziej miękka, i30 po środku z nastawieniem że jednak blizej mu do Civic (wbrew pozorom te autka mają wielowahacz i są całkiem zwarte, sam byłem w szoku).

Wygłuszenie do prędkości 120 km/h nie odgrywa aż takiej roli, bardziej obroty silnika.

Co do awaryjności jestem w stanie postawić tak jak Ty, a na pewno Megane najgorzej wypada (poza silnikiem, bo ten jest super)/
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

28 Lip 2023, 07:24

Adek24 napisał(a):Auris I 1.6 132KM

Dobra opcja możesz ją powiększyć o corolle E15 1,6.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Lip 2023, 09:54

Na Corolle też patrzę, ale z tego co widziałem (przynajmniej w okolicy) to cena 30+.
A jeszcze w oko mi wpadły Skody Fabie 1.0 75km (ew. 1.0 / 1.2, ale nie TSI). Wiem, że to będzie jeździć o wiele wolniej niż pozostałe opcje, ale cenowo wygląda korzystnie pod względem rocznika i wyposażenia - tylko nie wiem jak silniki z fabrycznym LPG czy na spokojnie mogę kupić z przebiegiem do 200(czy nawet do 250 ) i pojeździ jeszcze czy lepiej celować w goły silnik i samemu zamontować lpg?
np. taka oferta https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... FHxTD.html
Adek24
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

31 Lip 2023, 10:00

Auto na trasy, wygodne, ciche
A teraz wyjeżdżasz ze skodą fabia 1.0
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

31 Lip 2023, 10:31

Fabia to taboret, jeśli się szanujesz to nie spojrzysz na to auto. Weź przestań.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Lip 2023, 10:34

Adek24 napisał(a):Corolle też patrzę, ale z tego co widziałem (przynajmniej w okolicy) to cena 30+.

To chyba internet masz popsuty :mrgreen: bo ja E15 szukałem aż cały zeszły tydzień i kupiłem z nalotem 120k.km. za grubo poniżej Twojego budżetu.

Do tego tą soda w zestawieniu :cry:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Lip 2023, 10:41

okej :D dzięki za szybkie info - to odrzucam tą propozycję

to rozejrzę się bardziej za Toyotką - w okolicy Wrocławia, z Polski to znalazłem 1 ofertę ( https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FET0A.html ), druga to auto z USA .
Adek24
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

31 Lip 2023, 12:46

Adek24 napisał(a): dzięki za szybkie info - to odrzucam tą propozycję

to rozejrzę się bardziej za Toyotką - w okolicy Wrocławia, z Polski to znalazłem 1 ofertę ( https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FET0A.html ), druga to auto z USA .


Nie szukasz spodni ani chrupka za 5k więc nie idź już tak na skrajną łatwiznę. Masz otomoto wyszukaj benzyn, z małym nalotem, pojemność 1,6 i tyle.
fajnie jak coś będzie blisko ale jak dalej też można sobie jakoś poradzić.

Potem Ci opiszę na czym polega różnica lift i przedlift.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Lip 2023, 13:02

Adek24 napisał(a):w okolicy Wrocławia, z Polski to znalazłem 1 ofertę ( https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FET0A.html

Fajna :)
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Lip 2023, 15:05

Niby tak, ale trochę budżet przekracza. Z takich w cenie znalazłem Hyundai: [link do oferty na Olx wygasł]
Co uważacie?
Adek24
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

31 Lip 2023, 15:08

Z grubsza to tak zrobiłem, że ustawiłem wyszukiwania na silniki godne polecenia i czekam, aż coś wpadnie :)
Adek24
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

31 Lip 2023, 16:05

Poza tym że kolor paskudny wygląda ok.
Zwrócić uwagę czy rozrząd nie hałasuje, czy zawieszenie nie jest zgnite.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Lip 2023, 16:40

To nie jest tak. Najpierw decyzja czy lubimy szybsze trasy czy mogą być wolniejsze bo wersja fl ma 6kę z nadbiegiem. Do tego ma valvematic czyli trochę więcej powietrza pod czerwonym polem.

Wersja przed liftem ma dual vvti ale bez valvematic i skrzynia 5biegów.

Oba auta są dobrze wyciszone i służą do jazdy z punktu a do b.

To tyle ogólników. Teraz praktyka.

Jeżeli ktoś jeździ tak koło 130kmh w trasie to brać spokojnie przedlifta bo tak naprawdę nie ma tam co się popsuć.

Wersja FL ma pierwszy wypust valvematica który duże szanse że jest już po wymianie ale zakładam że nie. Jest skrzynia 6ka która potrafi wyć. Nie jest to obligatoryjne ale jest możliwe.

Przedlift to 10k.mniej. Wtedy można trochę kasy odłożyć i następne auto wybrać kolejny wypust corolli bez tych bolączek.

Co do rdzy to uwaga na tylną część podłogi i progów. Jak nie ma dziur to negcjować kasę na zabezpieczenie.

Technicznie w przedliftach za bardzo nie ma na co uważać bo nie ma konkretnych wad.

Silnik na hydraulice, trwały rozrząd z vvti, z tyłu belka bezawaryjną, przód mcperson też bez komplikacji, skrzynia ok.

I jeszcze jedno. Zamulanie w mieście dało mi rewelacyjny wynik jak na wielkość auta i masę.
Nie będę pisał bo muszę to potwierdzić pod dystrybutorem. Mam na tą chwilę jedynie wskazanie średniej z kompa po jednym baku.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe