Samochód do 5-6k dla mamy

16 Mar 2018, 17:24

Dzień dobry, potrzebuję jakiegoś w miarę bezawaryjnego samochodu dla mamy głównie do jazdy po mieście ale zdąży się jakaś trasa raz na ruski rok typu 90-100km. Jednak głównie będzie to jazda miejska. Paliwo dowolne byle nie palił nie wiadomo ile. Silnik tak samo mama jeździ spokojnie więc nie potrzebuje nie wiadomo czego. Aby było w miarę zadbane i nie wymagało ewentualnego dużego wkładu finansowego.

Znalazłem coś takiego czy w tych pieniądzach ma to w ogóle sens

[link do oferty na Olx wygasł]

Dodam że rozglądam się tez za jakimiś astrami g, Punta też wchodzę w grę, nie wiem jak z Vectra, ew. Corsa c. Z innych marek musiałby ktoś coś doradzić.

Jestem z łódzkiego. Ale w okolice mazowieckiego też można by dojechać jakby coś było ciekawego. Proszę o opinie tego co wrzuciłem ew. Doradzanie na jakie autka zwrócić uwagę lub konkretne typy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
wojtek10611
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Łowicz

16 Mar 2018, 19:28

Fiesta, którą wrzuciłeś generalnie wygląda dobrze. Zwróć tylko uwagę, że nie ma żadnego wyposażenia. Nie warto płacić 5k za auto bez klimatyzacji (a tutaj nie ma nawet abs'u). Gdyby nie to byłaby to naprawdę świetna oferta. W sumie fajnie, że gość wprost to napisał.

Astra G spoko, Corsa też, Punto ok jeśli znajdziesz coś bez rdzy, Vectra chyba bez sensu do jazdy po mieście (trudniejsze manewrowanie, wyższe spalanie, wyższe koszty utrzymania).

Kupisz bardzo ładne megane 1.
A tak ogólnie nie nastawiaj się na konkretny model a jak najlepszy stan.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Mar 2018, 22:33

Sam zmagałem się z tym problemem miesiąc temu. Mojej mamie przypadł do gustu Xsara Picasso. Jak to auto dla mamy. Siedzi się wysoko, widoczność wręcz rewelacyjna. Wyposażenie jak na cenę zakupu co najmniej zadowalające. U mnie padł wybór na silnik 1.8 benzynowy. Obejrzałem chyba z 10 innych aut bo osobiście nie byłem przekonany dopóki się nie przejechałem. Jakbyś chciał więcej info napisz prywatną wiadomość. :)
krzychu90
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 27 07 1990
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Signum
Silnik: 3.2 v6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

16 Mar 2018, 23:50

Dla kobiety po mieście taka Fiesta będzie odpowiednia. Ta z linku ładna i długo w jednych rękach tylko dół drzwi kierowcy trochę mi się nie podoba (tak jakby ruda tam się pojawiała).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Mar 2018, 00:54

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi pewnie się przejedziemy zobaczyć tą fiestę ale w razie czego szukam wyjść awaryjnych i proszę o opinię dot. poniższych aut.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

do tego doszły te cytryny picasso o których kolega wspomniał bo w sumie też nie są najgorsze
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Corsy ani Punta sensownego nie znalazłem w okolicach aktualnie ;/ Nie wiem na co jeszcze bym mógł zwrócić uwagę. Skoda Fabia jakaś może ?
wojtek10611
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Łowicz

17 Mar 2018, 08:55

1. Coś się działo z prawym bokiem - zresztą brak zaznaczonej opcji bezwypadkowy. IMO przestarzały silnik i bardzo słabe wyposażenie.
2. Bardzo dziwny ten remont silnika przy takim przebiegu.
3. Zobacz na ilość wyświetleń, gdyby nadawało się do jazdy ktoś by już kupił.
4. Thalia wygląda normalnie choć zdjęcia beznadziejne. Jeśli potrafisz mówić cyrylicą to umów się z Vadyslav'em :mrgreen:
5. 1.7 po kilkunastu latach nie jest dobrym wyborem.
6. Ładna
7. Ładna
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km