Samochód do 5 tysięcy - śląsk.

23 Wrz 2016, 19:51

Cześć, planuję zakupić samochód do 5 tysięcy, gdyż mój Hyundai Accent I 1.3 12V 86KM się rozpada i inwestowanie w niego to dziura bez dna. Przede wszystkim samochód ma służyć do jazdy dziennej na krótkie trasy do pracy, między miastami, czyli ok. 10-20km średnio dziennie (chyba nie zaniżyłem ;)). Jeżdżę też z moją narzeczoną. Zdarzają się dłuższe wyjazdy na wakacje, do ok. 100km w jedną stronę. Nie stać mnie na wkład startowy, chyba, że samochód wraz z naprawą będzie się mieścił do 5 tysięcy.

Nie interesuje mnie gaz.

Gusta w które celuję podaję poniżej. Jestem z Czeladzi, więc celuję w okolice tzn. Katowice, Sosnowiec, Będzin, Chorzów. Aktualnie wybrałem sześć samochodów, liczę na poważne opinie, dyskusję.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
Rangy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2014
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4iS 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

23 Wrz 2016, 20:05

Civici nawet ładne ale w HB 3D są fajne felgi które są warte +/- 1000 ,- o ile są oryginalne Hondowskie tzw "WIATRAKI".

ałdi poodbijana z każdej strony, przyjrzyj się wieloodcieniowa niby auto ma swoje lata ale coś konkretnego się z nim działo widać.

Astry też jakieś takie na nie


5k na wszystko masz? opłaty,ubezpieczenie i zakup?
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

23 Wrz 2016, 20:51

5k na auto, a opłaty dodatkowo

Ale jestem bardziej za tym żeby się auto z oplatami pokryło się w kwocie 5 tyś, dlatego rozważam nad obiema opcjami.

Jeszcze znalazłem coś takiego: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rangy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2014
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4iS 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Wrz 2016, 11:49

Ogłoszenia ze Śląskiego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - b.ładna rzadka wersja bordowa z jasnym środkiem z zimówkami i na czarnych blachach. Obejrzeć możesz i jak będzie ok po za lekkimi rdzawkami bo weź :)

[link do oferty na Olx wygasł] jak sedan się nie podoba to warto się skusić na środek i silnik :ok: zderzak + klapa do poprawy/wymiany

Z Twoich linków obie się długo sprzedają, ale to bordową możesz obejrzeć :ok:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

24 Wrz 2016, 12:37

Pojadę zobaczyć wersję bordową którą podałeś z komisu, bo do sedana ciężko znaleźć części które zostały tam uszkodzone. Jeszcze też sprawdzę wersję HB którą podałem wyżej. Czy prócz Civiców są jakieś inne auta, które byś polecił do 4-5 tysięcy?
Rangy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2014
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4iS 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Wrz 2016, 12:47

Corolla E11 1.3 / 1.6
Suzuki Baleno
Peugeot 306

Ale sprawdź jeszcze tego sedana,bo może nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu i nie będzie trzeba zmieniać. A jak nie to są fora,szroty,allegro i inne portale aukcyjne na których bez problemowo te części dostaniesz,nie jest to jakiś egzotyk aby było ciężko dostać. :)
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kolejny body kit dla Lexusa LC
    Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...

24 Wrz 2016, 19:33

W niedzielę lub poniedziałek zacznę dzwonić i oglądać auta. Zdam relację po obejrzeniu ;) Może któryś kupię jak się okaże super.
Rangy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2014
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4iS 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Wrz 2016, 17:56

Jeszcze jedno pytanie - w tym civicu który daję niżej jest dziura w masce samochodowej od spodu - będzie spory problem z tym mankamentem?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rangy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2014
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4iS 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Wrz 2016, 18:03

Masz jakieś zdjęcia tej dziury? czy ta dziura jest w tej macie wygłuszającej?

Reszta do przyjęcia? Jeżeli tak to bierz maskę możesz wymienić później.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

25 Wrz 2016, 19:00

Jeszcze nie oglądałem, na zdjęciach po prostu zauważyłem, że w macie wygłuszającej jest :) Jutro jadę obejrzeć.

https://img38.otomoto.pl/images_otomoto ... ajowa-.jpg
Rangy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2014
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4iS 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Wrz 2016, 19:15

To jest wymienne, koszt takiej maty/pianki z 50-60 zł.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

26 Wrz 2016, 17:45

Już wróciłem i kupiłem tego Hatchbacka bordowego z komisu. Do zrobienia trochę lakier, bo są małe ogniska korozji i z 1 wgniotka parkingowa na zderzaku. Mokra maglownica ale bez przesady, też kontrolka SRS się świeci ale to chyba znany błąd w tych Civicach do zlikwidowania. Zbieżność do zrobienia u mechanika, w najbliższych dniach będę robić. Ogółem zapłaciłem za samochód 4400zł. Przegląd ważny do maja 2017 roku, ubezpieczenie musiałbym wziąć od listopada, także na opłaty mi zostało 600zł i jeszcze robota u mechanika. Jeździ się dobrze, z Bytomia do Czeladzi miał moc, mam nadzieję, że się nie skrzaczy za jakiś czas. Wrażenia z użytkowania używanego samochodu opublikuję za jakiś czas ;)
Rangy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2014
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4iS 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999