Samochód do 5000zł LPG miejski

07 Lut 2017, 10:35

Witam wszystkich.
Z góry przepraszam, bo zapewne podobny temat pojawił się już na forum miliard razy, ale nigdzie nie potrafiłem znaleźć satysfakcjonującej porady.
Aktualnie posiadam stare dobre Tico, które dobrze mi służyło jako pierwsze auto, jednak czas na coś odrobine lepszego :)
Mieszkam i pracuję we Wrocławiu, więc szukam głównie auta miejskiego na dojazdy do pracy do 5000 zł z LPG (instalacje mogę zainstalować z czasem jak wypłata na to pozwoli :P).
Miesięcznie dojazdy do pracy w sumie ok. 400km (bez stania w korkach).
Raz lub dwa razy w miesiącu odwiedziny rodziny (500km).
Można powiedzieć, że miesięcznie ok 900km.
Stawiam na oszczędność (chociaż przycisnąć czasem lubie :P) w jeździe, więc nie potrzebuje niczego 'sportowego'.
Myślę, że:
Silnik: 1.1/1.2 - 1.6 benzyna (bardzo dobry pod LPG i mało awaryjny),
Moc: min. 75KM (60KM to totalne minimum jeśli coś polecacie),
Rocznik: coś już powyżej 2000/2001 (jeśli ma to duże znaczenie),
Furtki: mogą być 3, chociaż 5 byłoby świetne,
Wyposażenie: tutaj już musi być Klimatyzacja i Wspomaganie kierownicy (to już dla kobiety). Stawiam też bazpieczeństwo wieć poduszki kierowcy i pasażera też byłyby mile widziane jeśli da radę.

Niestety nie jestem bardzo obeznany w tematach samochodowych i wiele staram się szukać na własną rękę, ale Wasze doświadczenie będzie tutaj nieocenione :)!
Myślałem coś na Renault Clio, Opel Corsa, Citroen Saxo, Polo, Twingo, może Golf IV. Jednak byłyby to moje pierwsze obserwacje i szukanie nie co po omacku.
Jeśli o czymś zapomniałem to pytajcie.
Z góry dzięki ! :)
Zeuskk
Nowicjusz
 
Posty: 8
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Daewoo Tico

07 Lut 2017, 10:46

Wyrzuć Golfa a wrzuć Ibizę ;)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Lut 2017, 10:56

A pomyślałem, by może szukać auta z konkretnym silnikiem pod gaz, a nie konkretnej marki i modelu. A później pod to szukać całej reszty moich wymagań. Co o tym sądzicie?
Zeuskk
Nowicjusz
 
Posty: 8
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Daewoo Tico

07 Lut 2017, 11:00

Rocznikiem nie jeżdzimy :wink:

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Rover 200 i Suzuki od jednego sprzedawcy więc można obejrzeć za jednym zamachem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - negocjuj cenę ze względu na lewy bok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Lut 2017, 11:32

Dzięki za linki! :) A co do rocznika i że nim nie jeździmy, to jak ma to się do blach i wieloletnich aut i ich korozji itp? Czy już starsze auta nie są na to bardziej podatne i jednak rocznik może mieć tu znaczenie?
Nie wiem, więc pytam :)
Zeuskk
Nowicjusz
 
Posty: 8
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Daewoo Tico

07 Lut 2017, 11:39

Fajy jest ten rover 414 wklejony przez Barola. Za niedużą kasę dostajesz względnie wygodnego i bezpiecznego sedana z klimą. Blacha wygląda bardzo dobrze jak na ten model. Stare roverki niestety gniły jednak bywały wyjątki od reguły gdzie blacha była prawie idealna. Sam na takiego swego czasu trafiłem.
Części pasują od civica więc naprawiasz za drobne. Silnik jedynie trzeba dobrze obwąchać bo z uszczelka pod głowicą bywa różnie. Jak dobrze trafisz to pojeździsz tanio i wygodnie :)
Astra z ostatniego linku też całkiem spoko, z najbardziej pancernym oplowskim 1.6.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

07 Lut 2017, 11:42

Silniki w Roverach są wyczulone na katowanie na zimno, wtedy uszczelkę wydmuchuje. Chociaż niektórzy piszą, że nawet jak dbają to i tak jest po czasie do wymiany.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Lut 2017, 11:47

Właśnie ten rover mnie zainteresował nieco, a mam go prawie na miejscu więc może obejrzę. A tak odbijając w inną stronę to co myślicie o Oplu Agila? Znalazłem coś takiego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Jak się ogólnie widzą te modele, jak opływowość/masa do jazdy i dynamiki? No i jak cała reszta?
Zeuskk
Nowicjusz
 
Posty: 8
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Daewoo Tico

07 Lut 2017, 11:55

O tym modelu rovera mogę Ci książkę napisać, miałem ich wiele więc pytaj śmiało.
Co do agili, niedawno jechałem pierwszy raz agilą, szukając samochodu dla babci. Bardzo przestronne wnętrze jak na tak mały samochód, na miasto ok lecz na trasie prowadzi się gorzej niż matiz. Może to tylko moje subiektywne odczucie więc warto byś obejrzał, przejechał się bo ten ezgemplarz wygląda bardzo dobrze. Silnik w zupełności wystarczy do normalnej jazdy.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

07 Lut 2017, 11:57

Musisz się zdecydować czego chcesz, bo porównywanie tego Rovera do Agili jest niezbyt udane.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Lut 2017, 12:01

Agila do miasta ok ale na trasy to kiepski pomysł.

Świeże ogłoszenie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Lut 2017, 12:08

Nie staram się porównywać rovera do agili, tylko znaleźć coś naprawdę dobrego do 5000zł i głównie jako auto miejskie, okazjonalnie trasa raz, max dwa razy w miesiącu. Chcę być po prostu zadowolony z auta, a jakie to będzie to się dopiero okaże. Tak jak mówiłem jestem otwarty na wszelkie opinie, a jako że jestem nowicujeszem w tych sprawach to wiele się jeszcze uczę od Was. Rover widzę, że ciekawa opcja ale chyba jednak wolę celować w bardziej 'ogólno jeżdźące' marki. Konstruktywne i pouczające komentarze bardzo mile widziane :)
Zeuskk
Nowicjusz
 
Posty: 8
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Daewoo Tico

07 Lut 2017, 12:15

Nie mówię, że masz patrzeć na dany egzemplarz, tylko sprecyzować chociaż segment. Bo to, że znajdziesz dobre zadbane auto na B1 nie znaczy, że warto je kupić ;)

Jeśli chcesz tym autem pojechać dalej do rodziny, to Agila przyprawi Cię o mdłości i bóle pleców. Powiem tak, o ile nie potrzebujesz małego auta do parkowania na chodniku i budżet pozwala, to olej auta segmentu B.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Lut 2017, 12:27

No tak, tu masz sporo racji :) Dobra, no to sprecyzujmy! Tak naprawdę auto głównie do miasta, gdzie trasa raz w miesiącu 150km (70% autosrada) w jedną stronę na weekend i powrót po 2 dniach, więc żadnych wielkich męczarni. Można stwierdzić, że 85% czasu jazdy to miasto więc chyba segment A. Jednak jeśli coś się znajdzie dobrego w segmencie B w cenie to chyba też nie mógłbym pogardzić :P
Przeglądając te Agile to widzę, że ciekawe wyposażenie mają i na miasto faktycznie mogą sie nadawać. No, ale nauczajcie dalej :D
Zeuskk
Nowicjusz
 
Posty: 8
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Daewoo Tico

07 Lut 2017, 12:31

Wiesz, 150 km autostradą to nie jest jakoś mało. Nie wiem jakie masz wymiary, ale na przykład dla mnie jechać 20 km Corsą to jest już wyczyn i nogi mam odrętwiałe, nie mówiąc o tym że głowa przy szybie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007