Samochód do ~8000zł. Dowolna marka.

07 Mar 2017, 20:25

Witam Wszystkich :)

Przymierzam się do zakupu samochodu. Jestem w stanie wydać 10000zł, więc na samochód chciałbym zapłacić ~8000zł, żeby mieć małą rezerwę na wszystkie wydatki na około.
Nie mam preferencji jeśli chodzi o markę czy model. Jedyne co, to wolałbym żeby nie było to jakieś strasznie długie auto, którym będę musiał zawracać na 5 razy. Chodzi mi przede wszystkim, żeby było to auto jak najporządniejsze z małą ilością (statystycznie) awarii i z tanimi kosztami eksploatacji/naprawy.
Bardzo fajną rzeczą była by także instalacja LPG.

Myślę, że warto też tu zaznaczyć, że mam prawie 2m wzrostu i cieszyłbym się, gdybym mógł zmieścić głowę pod sufitem :yes:

Jeżdżę dosyć mało. Rocznie pewnie nie będzie to nawet 8000km. Są to głównie trasy 100km cztery razy w miesiącu z mojej miejscowości do Krakowa i z powrotem oraz oczywiście jakieś krótsze wyjazdy do sklepu itp. Dwa czy trzy razy w roku pojadę w góry 200km i fajnie by było, gdyby po tych górkach jakoś ten samochód jechał :P .

Prawo jazdy mam 3 lata, także OC tak czy siak zapewne zniszczy mój portfel. Nie wiem czy pojemność ma, aż takie znacznie w tym przypadku. Kalkulatory w internecie, z dopisanym 2. współwłaścicielem posiadającym komplet zniżek, podają cenę około 1100 za silniczek ~1.0, a 1250 za ~2.0, dla aut które dotąd oglądałem. Wiem, że to jednak 150 w kieszeni, ale przy tej kwocie wolę lepszy samochód z większym silnikiem, niż jeśli miałby być kiepski z małym silniczkiem. Swoją drogą, jeśli moglibyście przy okazji napisać, czy to realne wyliczenia są to było by super :).

Auta, które dotąd oglądałem, i które mi się podobają:
-W124 (szczególnie coupé)
-Rover 75 (wnętrze wygląda niesamowicie)
-Audi A3
-Seat Leon
-Volvo S40

Pomóżcie proszę nakierować mnie na jakieś ogłoszenia z okolic Krakowa. Gdy czy tam inne tematy i piszecie
ten samochód odpada bo ma nie równe szpary
to ile ja bym się nie przyglądał to i tak tego nie widzę, także nie jestem w stanie przeprowadzić sensownej selekcji na tym początkowym etapie :(

Z góry dziękuję za pomoc :)
kubafo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam

07 Mar 2017, 23:36

Co do kwestii OC to najlepiej podejdż do jakiejś ubezpieczalni i niech Ci porównają bo te internetowe często oszukują.

Masz kilka linków:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - świeży gaz.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - rzadko spotykany silnik ale za to dynamiczny i oszczędny.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Mar 2017, 10:10

Dzięki za propozycje. Ten Accord już wcześniej wpadł mi w oko, ale Civic też niczego sobie. Wiem, że w tych pieniądzach głupio jest wybrzydzać, ale ta Octavia zwyczajnie mi się nie podoba :/ .

Co do Civic'a, czytając internety łatwo dojść do wniosku, że w przeciągu roku cały zamieni się w rdzę. Ile jest w tym prawdy, a ile zwyczajnego negatywnego gadania? Jeśli nie będę trzymał jej w garażu to na prawdę rozleci się w mgnieniu oka? No i jak wygląda sprawa z serwisowaniem? Są jako tako dostępne części w cenach do przełknięcia?

Znalazłem coś takiego też: [link do oferty na Olx wygasł] . Trochę taniej, ma utomat (chciałbym spróbować czegoś nowego, bo dotąd nie miałem z tym przyjemności). Będzie to jakoś jeździć?
kubafo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam

08 Mar 2017, 10:15

Ceny części do Civica wcale nie są drogie,z blachą niestety gorzej,jak nie masz garażu to musisz bardzo pilnować blachy.

Volvo już nieaktualne :mrgreen:

A coś takiego?
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Mar 2017, 10:29

Civic to fajne i tanie autko w serwisowaniu, wadą są właśnie blachy ale co zrobisz... O ile nie kupujesz auta na 5 lat to bym się tym nie przejmował (dla tego silnika nie warto, jest cudny :D).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Mar 2017, 10:37

5 lat to może i nie (choć jak by tylko to jeździło i nie gniło to czemu nie), ale ze 3 lata to bym tym chciał obskoczyć, a na koniec sprzedać sensownie, a raczej nikomu się ta rdza nie spodoba :P . Ale faktycznie podoba mi się ta sztuka... Mocno będę nad nią myślał.
Leganza na plus. Podoba mi się. Co prawda chwilowo nie mam jak podjechać na Śląsk, ale poszukam gdzieś bliżej, albo gdy będę miał możliwość to się wybiorę i obejrzę. Dzięki za propozycję :)
kubafo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam

08 Mar 2017, 10:42

Civica sprzedasz bo młode sebixy lubią kosiarki. :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Mar 2017, 10:45

XD No brzmi to sensownie i w pewien sposób uspokaja :D
Są jakieś konkretne rzeczy/wady, na które w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego Civic'a? Oprócz rdzy oczywiście.
kubafo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam

08 Mar 2017, 11:10

Warto sprawdzić czy nie rzyga olejem na zewnątrz, sporo Civiców znaczy w ten sposób teren na kostce. No i zawory czy nie tłuką, o ile się nie mylę ma regulację ręczną, a na LPG trzeba jeszcze częściej regulować (dla bezpieczeństwa).

Zawieszenie, stuki, luzy itp pomijam bo tyczy się każdego auta. W sumie nie wiem czy na coś ten Civic choruje takiego... One nie są jakieś awaryjne, bardziej są zajechane przez młodych i przerdzewiałe po prostu.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Mar 2017, 11:34

Civic miał swapa z 1.4 i nie jest to prawnie uregulowane... Chyba nie chcę się pakować w takie coś :/ Upierdliwe to bardzo jest, żeby naprostować to prawnie? Tym bardziej, że swap był dokonany lat temu parę.
kubafo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam

08 Mar 2017, 11:37

Teoretycznie tego się nie odnotowuje o ile nie zmieniła się moc... Policjant Ci tego nie wykryje, a na stacji diagnostycznej nigdy mi pod maskę nie zaglądali... Nie przejmowałbym się, a dla świętego spokoju to się łatwo da naprostować, wymienią dowód rejestracyjny i tyle.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Mar 2017, 11:40

Zmieniła się i moc i pojemność. Czyli teraz jako kupujący samochód, pomimo że ja nie będę miał żadnego papieru na to, idę do urzędu i przy rejestracji podaję inną pojemność i to wszystko? Zbyt łatwo to trochę brzmi jak na naszą krajową rzeczywistość :P
kubafo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam

08 Mar 2017, 11:45

Nie, no jak. Jedziesz na stację diagnostyczną, muszą Ci zrobić przegląd i wystawić kwit, że został zmieniony silnik na taki i taki i wtedy z tym kwitem do wydziału komunikacji i pani z okienka zrobi resztę. Zapłacisz trochę + wzrośnie OC, sama przyjemność :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Mar 2017, 13:03

A jeżeli tego nie zrobisz to w przypadku kolizji / wypadku może być problem z ubezpieczycielem.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Mar 2017, 13:08

Właśnie z tym ubezpieczeniem jedynie mnie to przeraziło... Policjanta czy diagnosty się nie obawiałem w tym przypadku... No nic. Chyba z tego zrezygnuję, nie chce mi się dodatkowych kombinacji robić.
kubafo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Nie mam