Samochód do max 30 tyś

04 Wrz 2018, 13:54

Witam szukam samochodu do max 30 tyś .Jazda w Warszawie do pracy z 10km ale zarówno dojazd jak i powrót bez korków.W weekend jakieś wypady okazjonalnie itd więc tylko benzyna.

Na oku mam 3 modele .Najtanszy fiat bravo 2 pewnie z 25 tyś 120km t-jet.Zostanie mi sporo kasy na naprawy itd np jakieś nowe felgi.
Drugi to opel astra j 140 km tu już budżet pod jaki max mogę założyć.
Trzeci to Renault Megane 3 jakiś 1,4tce 130 km najchętniej w coupe bo głównie sam się poruszam,ewentualnie z żoną.

Zależy mi na automatycznej klimie i w miarę świeżym i nowoczesnym wyglądzie deski rozdzielczej a nie 3 pokrętła jak w moim starym oplu astra g.

Znalazłem 3 ogłoszenia i chciałbym ocenę czy w tych cenach to realny zakup czy np astra odpada bo za niski budżet.

Astra:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Renault:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Fiat:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Czy może szukać czegoś innego w tej cenie?Dzięki za pomoc.
Siudak
Nowicjusz
 
Posty: 10

04 Wrz 2018, 16:25

Z tych typów zdecydowanie Fiat, ale jeśli osiągi nie są prioeytetem to możesz rozważyć jeszcze Seata Leona 2 1.6 8V kosztem osiagów dostajesz znacznie mniejsza awaryjnośc niż w przypadku Fiata, Opla, o Renault juz nie wspominajac, dodatkowo auto pomimo uplywu lat wyglada nadal swiezo
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Wrz 2018, 16:29

Chcę coś z turbo właśnie powyżej 100 koni ostatnio jeździłem focusem mk2 100 koni i to dramat nie jazda.

Znalazłem takie megane blisko siebie stoi od 2 miesięcy i cena spadła od 2k więc pewnie coś z nim nie tak?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Siudak
Nowicjusz
 
Posty: 10

04 Wrz 2018, 16:33

Za 30tys na styk mogłbyś szukać FR'a 2.0TFSI 200 koni, silnik na pasku rozrządu bez problemu olejowego

Renówki ja bym odpuscil, ja utopiłem mase pieniedzy w naprawy swojej M2, w M3 jeszcze wiecej elektroniki a mało jest tez elektroników ktorzy potrafia je naprawiac szczegolnie jesli jestes z mniejszego miasta, w moim przypadku nawet ASO we wroclawiu rozkladalo rece wiec wiesz jak to jest z tym francuzami, opinie nie wziely sie z kapelusza tylko z przezyc uzytkownikow, jeśli nie Seat to Fiat
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Wrz 2018, 16:44

Na otomoto widzę może ze 2 sztuki takie tylko więc nie ma w czym wybierać.Dzięki za poradę poczekam na inne opinie.
Siudak
Nowicjusz
 
Posty: 10

04 Wrz 2018, 17:28

Megane II to faktycznie była kupa pod kątem elektroniki. Megane III jest zdecydowanie lepsze pod tym względem. Już więcej problemów zdarzało się w Megane IV, które jest przecież świeże. No i silniki benzynowe nie są takie złe nie to co np. w Peugeotach/Citroenach.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Wrz 2018, 18:53

Raziel11 napisał(a):Za 30tys na styk mogłbyś szukać FR'a 2.0TFSI 200 koni, silnik na pasku rozrządu bez problemu olejowego

Renówki ja bym odpuscil, ja utopiłem mase pieniedzy w naprawy swojej M2, w M3 jeszcze wiecej elektroniki a mało jest tez elektroników ktorzy potrafia je naprawiac szczegolnie jesli jestes z mniejszego miasta, w moim przypadku nawet ASO we wroclawiu rozkladalo rece wiec wiesz jak to jest z tym francuzami, opinie nie wziely sie z kapelusza tylko z przezyc uzytkownikow, jeśli nie Seat to Fiat


Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Lecisz stereotypami względem francuskich aut a polecasz tfsi "bo akurat ten jako jedyny jest względnie ok", masakra

Co do tematu
Astra J spoko ale poniżej tego 1.4T nie ma sensu schodzić bo to dość ciężkie auto
Bravo spoko, warto poszukać wersji 150ps z fajnym przyciskiem "sport"
Megane również spoko jeśli uda się coś znaleźć fajnego

Ciekawą opcją może być focus 3 a zamiast bravo technicznie bliźniacza a wizualnie ciekawsza lancia delta
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

04 Wrz 2018, 18:56

No właśnie chciałem fiata 150 ale na rynku dramat ze 2 sztuki.Co do astry oczywiście min 1,4 turbo a focus też mi się podoba pytanie czy w tej kwocie dostane coś co ma sens w roczniku najlepiej 2009 .Lancia odpada do wyglądu się nie przekonam.Na temat megane same dobre opinie mój kolega ma lagune 2 królową lawet i jeździ nie narzeka.
Siudak
Nowicjusz
 
Posty: 10

04 Wrz 2018, 19:29

Siudak napisał(a):No właśnie chciałem fiata 150 ale na rynku dramat ze 2 sztuki


to nie szukaj na otomoto tylko na "tańszych" portalach
na olx masz 19 sztuk, jest jeszcze jakieś gumtree, sprzedajemy itd
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Paź 2018, 12:13

Padł jednak wybór na Astrę j i budżet do 40 tyś choć wolałbym w 35 się zamknąć .Chciałbym wersję 180 KM i koniecznie z dużym wyświetlaczem z nawigacją .Mogę prosić o ocenę ogloszeń.

1.Blisko mnie prywatna osoba brak chyba podgrzewanych foteli tylko a szkoda.Info dodatkowe to:
"Odkryłem pewien mankament dziś, przez co muszę odpowiednio zmniejszyć cenę. Prawe tylne nadkole było wymieniane.
"
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

2.Czy jednak 140 koni też daje radę i coś takiego :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

3.A może z DE
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

4 Lub szwajcar:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

5 Albo poleasingu.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ewentualnie jakieś propozycje najlepiej z okolic Warszawy ale jak coś pewnego mogę wszędzie podjechać.

Dzięki z góry.
Siudak
Nowicjusz
 
Posty: 10

22 Paź 2018, 14:19

Najbardziej byłbym za opcją nr 1 sprzedający zejdzie z ceny nadkole było robione czujnik lakiery wykrył łączenia według sprzedającego. Nie wiedział o tym kupując samochód sprawdził go mechanicznie. Warto? cena minus jakieś 2 tys może będzie mam VIN więc niczego nie ukrywa
Siudak
Nowicjusz
 
Posty: 10

22 Paź 2018, 14:42

Idę w tym samym kierunku co autor postu też mam takie małe przebiegi może nawet mniejsze interesują mnie właśnie fiat bravo tylko że z silnikiem 1.4 multiair 140 km może się ktoś o nich wypowiedzieć i druga sprawa nigdzie ich nie ma
Adicek
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Radzionków
Auto: Chevrolet Lacetti 1.6 SX

22 Paź 2018, 14:47

Załóż swój temat.
Siudak
Nowicjusz
 
Posty: 10

22 Paź 2018, 15:46

Moim zdaniem warto obejrzec ta nr 1. Cena nie jest wysoka biorac pod uwage silnik i ze auto z PL salonu.
bartez90
Aktywny
 
Posty: 399
Prawo jazdy: 26 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8T BEX 230 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

22 Paź 2018, 19:07

Pewnie ktoś dzisiaj był go obejrzeć z miernikiem i wyszło to malowanie ,skoro ktoś go nie kupił i cena spadła może się znał i było coś większego a ja raczej tego nie strwierdzę.

Pojawił się info:
W aucie naprawiana była oś przednia oraz wymieniane prawe tylne nadkole ( prawdopodobnie przez poprzedniego właściciela). Nie widać efektów naprawy.
Cena do negocjacji
Polecam

Źle czy tragicznie?
Siudak
Nowicjusz
 
Posty: 10