7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku

02 Sty 2020, 18:14

Rok 2019 był dla Toyoty rokiem siedmiu premier. Japońska marka wprowadziła na rynek nowe auta różnych segmentów - kompaktową Corollę w trzech wersjach nadwozia, sportowe coupé GR Supra, SUV-a RAV4, sporego sedana Camry, a nawet kompaktowego dostawczaka Proace City. Każdy z nich okazał się na swój sposób rewolucyjny, a kilka wyraźnie wpłynęło na kształt rynku.

Corolla sedan, hatchback i TS kombi
Premiera nowej Corolli była niezwykle istotnym wydarzeniem w kalendarzu Toyoty. Trudno się dziwić, w końcu kompaktowe auto jest nie tylko najpopularniejszym samochodem w ofercie producenta, ale także najchętniej kupowanym modelem w historii całej motoryzacji. Nowa Corolla wprowadziła szereg istotnych zmian.
7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku
Czytaj więcej Toyota Corolla sedan, hatchback i TS kombi

GR Supra
Zaangażowanie Toyoty w świat sportów samochodowych i aut sportowych rośnie, czego doskonałym dowodem była głośna premiera GR Supry. Sportowe coupé Toyoty powróciło po 17 latach nieobecności na rynku. Chociaż technologicznie i stylistycznie piąta odsłona modelu wyraźnie różni się od poprzedniej generacji, to podstawowe założenie pozostały niezmienione.
7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku Czytaj więcej Toyota GR Supra

RAV4
W 2019 roku doczekaliśmy się również premiery piątej odsłony modelu, którym 25 lat temu Toyota zrewolucjonizowała motoryzację i utworzyła rynek SUV-ów. Mowa oczywiście o modelu RAV4. Auto zmieniło się w znacznym stopniu i widać to już gołym okiem :)
7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku Czytaj więcej Toyota RAV4

Camry
Nowa Toyota Camry to kolejny wielki powrót. Japoński sedan był niedostępny w polskich salonach Toyoty przez 14 lat!
7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku Czytaj więcej Toyota Camry

Proace City
Toyota Proace City jest zupełną nowością w ofercie Toyoty. Nowy model dołączył w 2019 roku do większego Proace i powiększa gamę dostawczaków Toyoty.
7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku Czytaj więcej Toyota Proace City

źródło: Toyota | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3437
Zdjęcia: 12492
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi przetestuje koncepcję centrum szybkiego ładowania
    Audi kontynuuje swoją transformację w kierunku dostawcy zrównoważonej mobilności segmentu premium. Do roku 2025 marka planuje zintensyfikować swoje działania, oferując szeroką gamę ponad 20 modeli z napędem w pełni ...
    BMW Concept Z4 Coupé 2005
    BMW Concept Z4 Coupé zostało stworzone z myślą o kierowcach ze sportowym "zacięciem", którzy cenią wysokie osiągi, dlatego samochód zapewnia podróżującym uczucie przebywania tuż nad nawierzchnią, ...

  •