Odcinkowy pomiar prędkości na obwodnicy Warszawy S8 w obu kierunkach

22 Wrz 2021, 09:36

Jak można przeczytać na stronie GITD (Główny Inspektorat Ruchu Drogowego) do końca października mają zostać uruchomione odcinkowe pomiary prędkości na obwodnicy Warszawy w dwóch lokalizacjach które będą działały przy poruszaniu się w obie strony. Mają być to krańce obwodnicy czyli jeden od strony Konotopy, a drugi od strony Marek.

Dlaczego akurat tam? Według ustaleń są to odcinki na których najwięcej kierowców łamie przepisy przekraczając dozwolona prędkość. GITD przez jakiś czas prowadził badania i nie bez powodu wybrał te odcinki. Z informacji które udostępnili miały tu też znaczenie statystyki z patroli policyjnych które regularnie odwiedzają S8.

Zasada jest taka że na odcinku który objęty jest takim pomiarem nie może być żadnych zmian dozwolonej prędkości, musi być ona stała.

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 od strony Marek będzie na odcinku od węzła Piłsudskiego do węzła Łabiszyńska (dodałem poglądową grafikę i link do mapy jak to mniej więcej może wyglądać).

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

https://goo.gl/maps/sHfZEhB3mX8H1r7p7
Długość tego odcinka to około 5km bo nie wiadomo dokładnie w jakich miejscach zostaną zamontowane kamery.

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 od strony Konotopy od węzła Konotopa do węzła Bemowo (poglądowa grafika z odcinkiem pomiaru).

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

https://goo.gl/maps/ReabHRTYA8QuUfYk7
Długość odcinka wychodzi również na około 5km.

Swoją drogą często poruszam się na tym drugim odcinku i tam naprawdę niektórzy nieźle przeginają. Ja wiem że są trzy pasy itd. ale prędkości rzędu 170-200km/h to jednak trochę za dużo przy ograniczeniu do 120km/h.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

12 Lis 2021, 16:36

Jechałem wczoraj tym odcinkiem za Konotopą w stronę Bemowa i jak wracałem przyjrzałem się miejscom gdzie zostały powieszone kamery do odcinkowego pomiaru prędkości. Wychodzi na to że jadąc od Bemowa będzie to odcinek około 3km.

Kamery zaczynające pomiar zostały powieszone na kratownicy przed wiaduktem z ulicą Warszawską, te kończące pomiar przed węzłem Mory czyli jeden zjazd wcześniej przed Konotopą. Zrobiłem nowy zrzut na którym widać jak prawdopodobnie będzie docelowo wyglądał pomiar odcinkowy w tym miejscu.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Tu link do mapy google https://goo.gl/maps/pPFNuRVfnggqGyfk7
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

23 Lis 2021, 18:37

No i już działa. Dzisiaj drogowcy uruchomili urządzenia na warszawskim odcinku S8. W sumie łącznie 30 kamer będzie kontrolowało sytuację na około 14-kilometrowym fragmencie ekspresówki należącej do obwodnicy Warszawy.

Średnia prędkość dla samochodów osobowych na kontrolowanym odcinku nie może przekroczyć 120km/h, a dla ciężarowych 80km/h.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

26 Lis 2021, 16:32

W ciągu pierwszej doby działania systemu około 900 kierowców złamało przepisy przekraczając prędkość na tych odcinkach.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

17 Gru 2021, 23:56

Kolejny odcinkowy pomiar szykuje się na obwodnicy Warszawy na trasie S2 w tunelu pod Ursynowem. Jednak tam będzie dużo mniejsza dopuszczalna prędkość bo z dostępnych informacji wynika, że ma być to 80km/h.

Trzeba będzie się pilnować bo przy trzech pasach w jedną stronę w tunelu nie trudno o większą średnią prędkość.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

18 Gru 2021, 17:00

A co najważniejsze, w tunelu nie przejdzie to tak jak na zwykłej drodze - kierowcy zazwyczaj cisną buta w podłogę, a potem zjeżdżają na parking i czekają...Dla mnie to jest dziwne i zupełnie bez sensu. Ale tak robią....
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Gru 2021, 13:40

Od dzisiaj mamy otwarty tunel POW pod Ursynowem wprawdzie to już droga S2 ale uwaga tam mamy odcinkowy pomiar prędkości. Średnia prędkość pokonując cały tunel nie może przekroczyć 80km/h bo otrzymamy mandat. Rejestracja wykroczeń zacznie się niebawem jak system przejdzie testy podczas normalnego ruchu pojazdów w tunelu.

Odcinkowy pomiar prędkości na obwodnicy Warszawy S8 w obu kierunkach

Przejazd tunelem:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34