Samochód do miasta, 45-50 tys zł benzyna

15 Lis 2016, 12:17

Witam, poszukuję auta które będzie służyło do jazdy po mieście, czasem w weekendy jakieś trasy do 100km i kilka razy w roku dłuższa wyprawa w kraju. Rocznie robię 10-13 tys km.

Przy takim zapotrzebowaniu wybór pada oczywiście na benzynę. Obecnie użytkowałem Kia Rio 1.2 w benzynie 2012 rok i jeździło się bardzo komfortowo jednak brakowało czasem ciut mocy a jeżdżę raczej spokojnie-umiarkowanie. Co podobało mi się w Kia- wyposażenie, USB , Bluetooth, kierownica wielofunkcyjna.

Kia kupowałem 3 letnią z 22 tys km przebiegu i w tym przypadku liczę że będzie podobnie. Chciałbym aby było czuć że auto jest jeszcze nowe i chciałbym teraz poszukać też czegoś w miarę nowego.

Budżet 45-50 tys.
Benzyna
Przebieg max 50 tys km
rok produkcji od 2012r

W oko wpadło mi kilka modeli i chciałbym poznać mocne i słabe strony zwłaszcza jeżeli chodzi o awaryjność, spalanie i koszty.

Modele które wpadły mi w oko:

Mazda 3 lub 6
Opel Astra
Honda Civic
Kia Ceed
Ford Focus
dww3
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: KIA RIO

15 Lis 2016, 13:53

Wymaganie co do przebiegu jest co najmniej głupie. Może do spełnienia w przypadku jakiś typowo miejskich popierdółek, ale nie w kompaktach, które wrzucasz (już o 6 nie wspominam).
Mazda 6 odpada, nie kupisz nic, co będzie się trzymało kupy. 3 jest ok, mam taką z bieżącego rocznika (generacja od 2013) i jest bardzo spoko. Prosty silniczek 2.0/120 daje nawet radę. Myślałem, że będzie za słaby i chciałem wziąć 165km, ale nie jest dostępne w sedanie. Ogólnie jestem zadowolony z tego autka, spalanie w cyklu mieszanym w granicach 6,5-7 (nie oszczędzając ale też nie pałując)
Astra J niby ok, ale licz się z tym, że nie jest to jakiś bezproblemowy samochód, wygląd ok, ale ilość miejsca/ergonomia już nie bardzo. Poza tym strasznie ciężka jest. Fajny silnik 1.6T.
Focus jest ok. Prosty silnik 1.6/115 już daje radę. ecoboosty podatne na modyfikacje
Civic też ok, będzie najdroższy ale też świetnie trzyma cenę.
W ceed'dzie nie ma się za bardzo do czego przyczepić, ale jakoś mi nie podchodzi i bym tego nie kupił :naughty:

Od siebie dorzucę fiata bravo (1.4T-jet, 1.4 multiair), giuliettę (1.4/120, 1.4/170) , aurisem (1.6, lub 1.8hybrid), jest też volvo v40, ale ciężko kupić benzyniaka za tą kasę (podstawowym silnikiem był do niedawna diesel).
Osobiście wybierałbym pomiędzy giuliettą 1.4/170, aurisem hybrid i focusem. Jeśli ma być to w miarę proste auto to wtedy mazda
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Lis 2016, 15:02

Dzięki za odpowiedź. Alfa Romeo i Auris po prostu mi się najzwyczajniej nie podobają z wyglądu a Fiatów zawsze wszyscy każą unikać jak ognia.

Myślę że poszukam Hondy Civic, Ceeda i Focusa. Pytanie jakie silniki w Kia i Hondzie są warte uwagi w tej cenie.


Inna sprawa że myślałem jeszcze o autach ciut większych typu B-Max, Kia Carens itp. Czy w ogóle warto sobie zawracać nimi głowie w tym budżecie i moimi wymaganiami (tanie w utrzymaniu)?
dww3
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: KIA RIO

15 Lis 2016, 15:12

Może Lancia Delta takie premium Fiata Bravo (często egzemplarze w skórze)
1.4 T-Jet silnik znany z Fiata
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Lub 1.7 TBI ale tu już serwis droższy i spalanie większe
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

15 Lis 2016, 15:14

To już sam musisz wiedzieć, czy potrzebujesz większego auta. Większe auto to zwykle większy silnik (wyższe spalanie), droższe części i wyższy koszt zakupu.

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Wszyscy, którzy prowadzą swoje "luksusowe" życie w passatach? Przejrzyj forum i zobacz czy ktoś odradzał fiata (nie liczę przypadków niedostosowania budżetu do auta, które ktoś chce kupić)

W civicu 1.8, ceed 1.6/125. Zresztą dużego wyboru nie ma :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne