Samochód dostawczy do 10 tyś. - jaki?

27 Sie 2023, 14:28

Dzień Dobry.

Potrzebowałbym porady od was, chce kupić samochód dostawczy, może to być mercedes Vito, Fiat Ducato, doblo etc..

Nie wiem jaki samochód mam wybrać, sprawa nie jest nagląca do czego go potrzebuje może tak w skrócie :

- Od czasu do czasu coś komuś przewieźć

- Niech będzie jako zastępcze auto w razie "w"

- Niebawem będzie przeprowadzka więc nie chce wydawać hajsu na firmy wolę zrobić to sam na spokojnie

- Będzie trzeba wozić materiały na remont nowego mieszkania i wywyóz gratów z niego.

- Rocznie nie zamierzam pokonywac więcej niż 10 - 15 tyś km.

- Nie musi być super duży tzw MAXI.

- Głównie będzie jeździł w mieście.

- Budżet nie może przekroczyć 10 tyś.


Jakie zatem autko mi polecić możecie?

Jakieś takie, które nie będzie się pierniczyć co chwilę, wytrzymałe i w miarę trwałe.

Noi żeby same naprawy czy też koszt części i napraw nie był jakiś kolosalnie duży.

Wiem, że ktoś pewnie odrazu napisze że masz wymagania jak na Jaguara mając 10 tyś zł no ale to tak napisałem po prostu ogółem, a chętnie posłucham waszych wypowiedzi i podejmę jakąś stosowną decyzję.
Szukamautka
Nowicjusz
 
Posty: 8

27 Sie 2023, 14:52

Śledź ogłoszenia z okolicy, oglądaj i kup to co będzie w najlepszym stanie. Przy autach użytkowych które mają naście+ lat i grube setki tysięcy przebiegu nie ma sensu patrzeć na markę czy model. Jak coś było wadliwe czy miało się zepsuć to już dawno się zepsuło i zostało naprawione. Oczywiście kluczowy temat to korozja
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Sie 2023, 15:04

Rozumiem.Na wstępie dziękuję że zainteresował Cię mój temat.

Powiem tak, że patrząc na silniki to są np takie jak 1.3 multijet, 1. 9 D, 1.9 JTD, 2.3, 2.4, 2.5 TDI i nie wiem co wybrać mam, co będzie dla mnie najlepsze, wiadomo chciałbym pominąć wszelakie dwumasy jak i DPF-Y, troche mi żal kupić diesla na takie krótkie trasy bo silnik się wtedy męczy - tak to odbieram chyba, że źle rozumiem? Tak kilka osób mi mówiło z mojego otoczenia, że diesle to tylko na długie trasy a na krótkie benzyniaki.
Szukamautka
Nowicjusz
 
Posty: 8

28 Sie 2023, 10:13

Zawsze można poszukać zwykłego diesla bez turbo i tak jak wyżej franccc napisał szukaj czegoś co będzie w jak najlepszym stanie co w przypadku dostawczaka będzie dużym znaczeniem.

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Sie 2023, 15:30

Rozumiem, tylko kurcze jak mówię diesel to aż mi go żal, odpal gaś, odpal gaś, czy to nie szkoda silnika?

Jestem z Sobuczyny powiat Częstochowski.
Szukamautka
Nowicjusz
 
Posty: 8

28 Sie 2023, 15:56

O czy ty w ogóle mówisz. Szkoda silnika co już ma pewnie z 700 przejechane? Zresztą nie musisz gasić, kolega mojego ojca nówki audi q5 też nie gasi bo nie ma pewności czy mu się uda odpalić czy znowu laweta :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Sie 2023, 17:27

:D :D :D aha.. Okeeeej :D
Szukamautka
Nowicjusz
 
Posty: 8

28 Sie 2023, 17:29

A co sądzisz o silniku 1.3 Multijet w doblo? Nie będę woził takich ciężarów by dupą zwijać asfalt
Szukamautka
Nowicjusz
 
Posty: 8

28 Sie 2023, 18:17

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł] - wygląda na zadbanego więc raczej ciężarów nie woził.
[link do oferty na Olx wygasł] - tutaj przydało by się pomyśleć o jakiś zaprawkach (rdza) i po zimie pewnie progi będą do zrobienia więc jakiś argument jest do negocjacji ceny.
[link do oferty na Olx wygasł] - jeśli ma udokumentowana wymianę rozrządu to już duży plus.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - typowy wół roboczy.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sie 2023, 09:35

Ok dzięki, coś wybiorę na spokojnie bo najgorsze są emocje i kupowanie pod ich wpływem
Szukamautka
Nowicjusz
 
Posty: 8

29 Sie 2023, 10:35

Kangoo i Lublin już nieaktualne.

Jeszcze coś takiego znalazłem [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sie 2023, 14:03

Spoko coś pomyślę, bo muszę też z kimś przedyskutować ten temat.
Szukamautka
Nowicjusz
 
Posty: 8