Pierwszy samochód do 16~17 tyś

17 Sie 2023, 22:07

Dzień dobry!
Jestem niestety zielony w auta, a szukam czegoś na pierwszy samochód. Szukałem głównie aut polecanych, przez znajomych mechaników, na YT czy tutaj. Wytypowałem kilka egzemplarzy i prosiłbym o sprawdzenie czy opłaca się w ogóle jechać.

Nie będę jeździł tras, najwyżej 30km, ale to rzadko, częściej 3-4km więc raczej benzynka będzie ok. Wyposażenie nie jest ważne, o ile jest klima, elektryczne lusterka i radio. Mogą być trzy czy pięć drzwi, bez różnicy. Ważne by dowiozło mnie z punktu A do B

[link do oferty na Olx wygasł]

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... A.html#map

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FK96G.html
[link do oferty na Olx wygasł]

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... FHYV9.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/a ... FJZov.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/a ... FGU3c.html
adamczyk1
Nowicjusz
 
Posty: 13

18 Sie 2023, 06:46

adamczyk1 napisał(a):Mogą być trzy czy pięć drzwi, bez różnicy.


Piszesz tak tylko dlatego, że nie "zmagasz się" na co dzień z autem 3d :mrgreen:


Ten ceed bardzo fajnie wygląda
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Sie 2023, 07:16

adamczyk1 napisał(a):Wytypowałem kilka egzemplarzy i prosiłbym o sprawdzenie czy opłaca się w ogóle jechać.


Jak zdążysz to jedź ogladać corolle tą z 2005r bo jest po lifcie czyli najfajniejsza opcja corolli. Bije silnikowo na głowę skodę i audi a do tego jest bezpieczniejsza dla kieszeni.

Zrób szybkie ruchy bo jak nie ma rdzy a stan techniczny rokuje to szybko się sprzeda.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Sie 2023, 08:06

Ok, dzięki :) , będę dzwonił jak wrócę do domu, jeśli dobrze pójdzie to jutro podjadę.

A czy któraś z innych ofert jest warta uwagi, czy nie bardzo?
adamczyk1
Nowicjusz
 
Posty: 13

18 Sie 2023, 08:50

adamczyk1 - z przedstawionych przez Ciebie propozycji najbardziej podoba mi się Kia. Obie Toyoty bym odrzucił ze względu na brak tylnych drzwi (jedna ma wymyty silnik, druga zdjętą rejestrację, chociaż podobno zarejestrowana), to samo Audi (w jednym rozprute siedzenie), chyba że lubisz gimnastykę z bagażami i pasażerami. To naprawdę robi różnicę. Octavia ma pokrowce na siedzeniach, do sprawdzenia. Ta Fabia wygląda całkiem nie najgorzej. Moje typy to Kia i Skoda Fabia.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Sie 2023, 09:55

Henk napisał(a):Obie Toyoty bym odrzucił ze względu na brak tylnych drzwi (jedna ma wymyty silnik, druga zdjętą rejestrację, chociaż podobno zarejestrowana), to samo Audi (w jednym rozprute siedzenie), chyba że lubisz gimnastykę z bagażami i pasażerami


Może ktoś nie potrzebuje 5drzwiowego auta?
No i co że nie ma tablic? To jakieś kradzione czy jak?
Fotel zawsze można obszyć..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini!
    SKODA Citigo zajęła 1. miejsce pod względem sprzedaży w segmencie A na polskim rynku w styczniu 2013 roku. Model Citigo od momentu wprowadzenia na rynek cały czas zajmował bardzo wysokie pozycje, jednak pierwszy raz udało ...

18 Sie 2023, 10:25

adamczyk1 napisał(a):Ok, dzięki , będę dzwonił jak wrócę do domu, jeśli dobrze pójdzie to jutro podjadę

Jedź oglądać tą z 05r.
Zrób tak:
Zdadzwoń weź Vin. Potem użyj go np. w autodna. Jak masz wątpliwości wklej nam jego treść.
Właściciela zapytaj o rdzę i stopień ulepienia i ewentualnie o aktualny stan auta.

Weź kogoß ogarniętego i sprawdź korozyjne progi, okolice mocowania tylnej belki, okolice sanek przód i sanki szczególnie prawą stronę przy nogach pasażera. Popatrz na belkę przód dół.
Zobacz w jakim stanie są gumowe elementy zawiasu.

Reszty nie opisuje bo jak był licznik cofnięty to i tak trudno będzie poznać.

Ta z 04r.

Opcjonalnie. Musisz mieć z tyłu głowy wadę olejową. Jak coś weź VIN sprawdź w ASO czy była wymiana shortblocka zgodnie z akcją serwisową. Jak nie to trzeba mieć w obwodzie parę złoty na ewentualne zrobienie tego. Da to spokój już do schrupania przez rdzę :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Sie 2023, 13:10

Wszystko w raporcie bylo ok, żadnych kolizji, autodna i cepik(również zagraniczne), ale sprzedający przyznał że była kolizja po prawej stronie z przodu i był łatany lub wymieniany przez AAAauto we wrocławiu, jestem już umówiony z zaprzyjaźnionym mechanikiem i możemy jechać w pon., ale czy nie będzie to problem, kupować samochód po kolizji? Jakby wiem, że ma te 18 lat i mogło się zdarzyć, ale tyle się od ojca nasłuchałem jak to może być kompletnie skasowany że nie jestem pewien.
adamczyk1
Nowicjusz
 
Posty: 13

19 Sie 2023, 13:27

adamczyk1 napisał(a):kolizja po prawej stronie z przodu i był łatany lub wymieniany przez AAAauto we wrocławiu

Dosyć obszerne pojęcie :D

adamczyk1 napisał(a):ale czy nie będzie to problem, kupować samochód po kolizji?

Nie

adamczyk1 napisał(a):Jakby wiem, że ma te 18 lat i mogło się zdarzyć, ale tyle się od ojca nasłuchałem jak to może być kompletnie skasowany że nie jestem pewien.


Taty tak mają :D


Na poważnie.

Jedź i oglądaj na chłodno bez podniety :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Sie 2023, 13:39

Ok, to w takim razie jadę, dzięki za rozwianie wątpliwości, najwyżej pozwiedzamy, pooglądamy krajobrazy i wrócimy :D
adamczyk1
Nowicjusz
 
Posty: 13

19 Sie 2023, 13:51

adamczyk1 napisał(a):najwyżej pozwiedzamy, pooglądamy krajobrazy i wrócimy

Zawsze jest jakiś pozytyw a nie tylko samochody, pieniąchy i szampan :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Sie 2023, 15:16

adamczyk1 napisał(a): ale czy nie będzie to problem, kupować samochód po kolizji? Jakby wiem, że ma te 18 lat i mogło się zdarzyć, ale tyle się od ojca nasłuchałem


a co mają powiedzieć ludzie którzy kupują auta z usa , (a jest ich naprawdę bardzo dużo) widząc je tylko na zdjeciach, i uszkodzone , świadomie uszkodzone, płacąc 50-60-70 tys złotych plus naprawa za 20-30 czy 40 tys , i jeżdżą tym i się nie przejmują
A Ty przejmujesz się że w jakimś starym aucie była jakaś stłuczka którą ktoś naprawił.
Skąd się to bierze.?
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Sie 2023, 15:27

toyman40 napisał(a):Skąd się to bierze.?

Zapytaj forumowiczów Henk i Przemko1995 :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Sie 2023, 16:18

Tacy ludzie właśnie psują całą branżę

O nawet dzisiaj sobie oglądałem tych gości którzy sprawdzają auta

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



od 13:40 warto posłuchać :lol:

później tworzą się patologie typu dobre auto i jeden -dwa elementy lakierowane to ktoś to odrzuca
a kupuje
Walone , przodu nie było ale poskładane w kolor i na mierniku się zgadza , i takie auto motojanusz kupuje :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Sie 2023, 18:52

szybki napisał(a):Zapytaj forumowiczów Henk i Przemko1995

Ja nie uważam, że trzeba przesadnie sprawdzać i wybrzydzać. Samochód kupiłem za cenę wyższą od średniej dla tego modelu, a oglądałem go z 20 minut, plus 5 minut jazda próbna. Jakieś drobne usterki wyszły po paru dniach, ale i tak spodziewałem się, że może być gorzej.
A skąd to się bierze? Polacy sobie nie ufają, mniejsza o przyczyny.
Adamczyk1 daj znać jak tam Toyotka wygląda :)
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007