Samochód głównie w trasy za około 15 tys. zł

15 Paź 2018, 18:14

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze mojego następnego samochodu.
Wymagania jakie stawiam to:
- Budżet około 15 tysięcy, ale jeśli byłaby super okazja z pewnego źródła z niskim przebiegiem to mogę dać więcej.
- Rejon: Trójmiasto
- Czas użytkownia 5-10 lat
- Roczne przebiegi to prawie 20 tys. km z czego 90% to trasa (autostrada, drogi ekspresowe, wojewódzkie), 10% miasto (do bliskich odległości mam rower, który jest wygodniejszy :P)
- Skrzynia biegów: Automatyczna
- Myślę, że powinien to być sprawdzony, oszczędny diesel (do tej pory miałem benzynę z LPG)
- Trwałe, ładne wnętrze (jestem estetą)
- Tak żeby raz może 2 razy w roku weszły 3 (max. 4) dorosłe osoby z pakunkami
- Nie za długi (max 4.8 M)
- Niezawodny
- Skłaniam się ku szukaniu w Niemczech

Moje obecne typy to:
1. Mercedes W211 2.2 CDI sedan (>= 150 KM) Mam słabość do Mercedesów i na ten moment najbardziej mi się podoba
Ale zastanawiam się czy za tą cenę znajdę przyzwoity model, może już lepiej w tej cenie znaleźć zadbanego w210 polifta...
Obawiam się trochę dużych przebiegów, ale podoba mi się wysoka jakość wnętrza po którym nie widać wieku ani zużycia, dobre skrzynie automatyczne, wygląd i trwałe silniki.

2. Alfa Romeo 159 1.9 JTD - ładna stylistyka, ponoć bardzo dobry silnik, ale obawiam się jakości wnętrza. Obawiam się też czy tak jak mój obecny samochód nie dojdzie do pewnego momentu po którym po kolei różne rzeczy zaczną padać :P
Byłoby słabo gdybym kupił i zaraz wszystko zaczęłoby się wycierać albo odłazić. Na plus wiek auta i widzę, że można upolować je z niskim przebiegiem.
Ewentualnie Fiat Croma, które są jeszcze tańsze, toteż ciut brzydsze w środku (moim zdaniem).

3. Ford Mondeo MK4 2.0 TDCi- ładna stylistyka, o silnikach też słyszałem pochlebne opinie, w środku jednak sporo plastyków, które nie wiem czy wytrzymają próbę czasu.

4. Skoda Superb I 1.9 tdi 130 KM - znajomy ma Superba II w którym się zakochałem, "jedynka" nie jest aż tak ładna i przypomina mocno Passata B5 za którym nie przepadam :P
Ale silnik ponoć bardzo dobry, jakość materiałów też wydaje mi się, że jest niezła.
Podobnie jak w Mercedesie są to starsze samochody.

5. Renault Laguna III z 2.0 DCi - podobnie jak w przypadku Forda z tym, że obecnie mam auto tej marki i zdecydowanie wiem, że wnętrze w Renówkach jest słabej jakości i materiałów.
I chyba na ten moment chcę spróbować czegoś innego choć L3 Coupe to piękny samochód.

Co Wy na to? :-)
KilerGD
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Paź 2018, 18:17

Jakim cudem chcesz te auta kupić za "około 15 tysięcy"?

BTW stary diesel i niezawodność to nie synonimy
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Paź 2018, 18:20

Jak dozbierasz do 23-25k to możesz zacząć ich szukać :cry:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Paź 2018, 19:34

W tym budżecie Vectra C 1.9 CDTI 120/150 km + manual, toyota avensis 1.8 vvti + LPG, mondeo mk3 (nie mk4), może coś z segmentu C? focusa 2 albo astrę h w tej kwocie dorwiesz w niezłym stanie
marolp
Nowicjusz
 
Posty: 19

16 Paź 2018, 16:35

Jakim cudem chcesz te auta kupić za "około 15 tysięcy"?


Mercedes W211
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Alfa Romeo 159
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Fiat Croma
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford Mondeo MK4
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Skoda Superb 1 1.9 tdi 130 km
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Renault Laguna III 2.0 dci
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jak widać wszystkie można kupić za około 15 tysięcy, ale i tak będziecie się naśmiewać.
Pytałem bo oczekiwałem rad od doświadczonych osób a nie przemądrzania się.
Wystarczy powiedzieć "Sorry kolego, ale w tej cenie to Ty dostaniesz same szroty z tych modeli".

Dziękuję kolego marolp za rady. Ford Focus II zainteresował mnie chociaż z tego co widzę to one miały automaty CVT, które mi się niezbyt podobają, ale chociaż Ty coś sensownego doradziłeś i dostajesz +.

Wiem już tyle ile chciałem.

P.S. Dygresja - Mając do dyspozycji 25 k to nie kupowałbym używanego auta tylko dał jako wkład własny na nowe i spłacałbym w przystępnych ratach, ale ja się nie znam :P
KilerGD
Obserwowany
 
Posty: 2

16 Paź 2018, 18:05

KilerGD napisał(a):Jak widać wszystkie można kupić za około 15 tysięcy,

Nie polecam zakupu auta w dolnych granicach budzetu lub w niektorych przypadkach ponizej najnizszej ceny rynkowej, kupisz za 15 i zaraz bedziesz mial 10 do wlozenia.

Ale jeśli mam cos polecic to najpewniejsza bedzie skoda 1.9 131km dobry silnik (zaraz czekam az ktos wspomnie o PD) i w tej budzie calkiem sprawnie sie odpycha, i druga opcja vectra C 1.9 CDTI 150KM (tutaj zaraz ktos wyleci ze skrzynia m32)
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Powrót z wakacji bez pośpiechu
    Nadszedł czas powrotu z urlopów. Jak zadbać o to, żeby bezpiecznie dotrzeć do domu? Przede wszystkim ważny jest brak pośpiechu i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Najwięcej osób ...

16 Paź 2018, 18:27

Skoro wiesz lepiej, to po co pytasz?? :roll:
Za 15k najpewniejsza będzie Skoda i Fiat Croma. AR kupisz, ale z biedą i będzie wymagać sporego wkładu. W211 mimo, że swoje lata ma, to poniżej 20k szału nie ma.
Najbardziej "urzekająca" z Twoich propozycji jest Laguna od handlarza i z magicznym przebiegiem tuż poniżej 200k :ok:
Ford Focus II zainteresował mnie chociaż z tego co widzę to one miały automaty CVT
skąd masz takie informacje?
Ostatnio edytowany przez mike, 16 Paź 2018, 18:36, edytowano w sumie 1 raz
Powód: uzupełnienie info
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Paź 2018, 22:42

W211 za 15 tysięcy i to jeszcze polift, jeśli gustujesz w ex taxi z Niemiec to spoko, dostaw tylko 1 z przodu do przebiegu. :D
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002