Samochod na firme za 150K brutto

26 Paź 2010, 16:01

Dlaczego cenię bardziej SKODĘ?! Wiadomo,pierwsze koszty eksploatacji,druga rzecz SKODA jakoś uniknęła typowych wpadek jakościowych, charakterystycznych dla powiedzmy VW-gena(np.wycierające się wałki rozrządu,czy pękające ,ot tak sobie głowice,zaprogramowane technologicznie na ileś tam km.przebiegu :mrgreen: ),chociaż faktem jest ,że silnik 2.0TDI zastosowany w SUPERBIE(oznaczenie silnika BSS)pod koniec 2005 r.miewa problemy z układem olejowym, słyszałem natomiast też o pękających głowicach, ale SKODA zareagowała natychmiast a WV-gen miał to w Arsch-ie!. :grin: Po prostu Skoda ,cechą typową dla Czechów, stara się szanować swych klientów,VW-genowi tego szacunku zaczęło brakować,widocznie wyszedł z założenia,że na renomie długo można pociągnąć,obniżyć jakość aut bez szkody dla koncernu(i tak pewny zbyt).Co się tyczy BMW,są to wspaniałe samochody, ale z obserwacji wiem,że zmuszają użytkowników do kręcenia się wokół ASO BMW,inaczej te auta można szybko zadziadować :!: Nietrwałe zawieszenia, czyli problemy z dolnymi wahaczami ,oraz tulejami wahliwymi tylnych zwrotnic,uprzykrzają użytkownikom radość z jazdy(utrata geometrii zawieszenia,niszczenie opon,nierównomierne ich zużywanie,itd.)Mercedesy?!Godne uwagi do 96r,potem przerwa i od 2006 r znowu jakość pierwszorzędna,co widać na przykładzie podanym przez Jasiek 90.Niestety Mercedesy do tanich nie należą i bez ASO MB też raczej ani rusz :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Paź 2010, 21:37

MarekKRK napisał(a):
jiGsaw napisał(a):Stary, wklejasz tu jakieś pojedyńcze mniej znaczęce wpadki, które sa z resztą usuwane przez koncern, a jak to się ma do legendy dziadostwa np. 2.5 TDI albo 2.0 TDI? A co do technologii to zadam może proste 2 pytania - kiedy Audi wprowadziło niezależne zawieszenie z tyłu w wersjach FWD? W ogóle sam fakt FWD świadczy o różnicy klas w porównaniu do MB/BMW, kiedy Audi (woldzwagen) wprowadził CR? No sorry stary, ale jak nie widzisz różnicy między VW, a BMW/MB to nie ma oczym rozmawiać. Ja bym Ci polecał Skodę Superb, bo lepiej wypada cena/jakość niż Audi.


Nie istnieje na swiecie firma, ktora wszystko zrobila jako pierwsza. Audi tez mialo swoje sukcesy jak quattro, pelne ocynkowanie czy ASF i to w latach, gdy bylo tansza marka niz MB oraz BMW. A common rail zostal wynaleziony przez Fiata i po raz pierwszy uzyty w Alfie Romeo.


Chodzi też o budowę samochodu, jego osiągi, zawieszenia, sposób wyważenia, układu ułożenia silnika itd. Pod tym względem już Lexus jest lepszy od Audi.

Kierunkowskaz napisał(a):Widzę, że Jigsaw znowu walczysz o wielkość BMW nad VW, AUDI, SKODA. Wyluzuj, bo i tak żadnego z tych aut nie masz i nie masz o nich zbyt dużego pojęcia. Skąd niby Twierdzisz że 2.0TDI są złe? Miałeś? Dopuść wreszcie myśl, że nie każdy musi jeździć BMW. To świetne auta (mówię to po przejechaniu prawie 200kkm) ale nie idealne dla każdego :!:


Aktualnie mam, wcześniej miałem inne marki, mam też dużo styczności z autami i wyobraź sobie, że wiem co piszę, świadomie wybrałem tę markę, czego o Tobie chyba nie można powiedzieć?!

PhantomASA1 napisał(a):BMW,są to wspaniałe samochody, ale z obserwacji wiem,że zmuszają użytkowników do kręcenia się wokół ASO BMW,inaczej te auta można szybko zadziadować :!: Nietrwałe zawieszenia, czyli problemy z dolnymi wahaczami ,oraz tulejami wahliwymi tylnych zwrotnic,uprzykrzają użytkownikom radość z jazdy(utrata geometrii zawieszenia,niszczenie opon,nierównomierne ich zużywanie,itd.)


Akurat na tle wielowahaczów VW to te z BMW wypadają dobrze jeżeli chodzi o trwałość... Co do warsztatów to częściowo masz rację - BMW wymagają specjalnej opieki niekiedy, ale nieprawda, że tylko w ASO, trzeba wiedzieć gdzie oddać. To się tyczy generalnie wszystkich aut.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

26 Paź 2010, 22:12

jiGsaw napisał(a):Aktualnie mam, wcześniej miałem inne marki, mam też dużo styczności z autami i wyobraź sobie, że wiem co piszę, świadomie wybrałem tę markę, czego o Tobie chyba nie można powiedzieć?!


Masz E30, a przypominam że piszesz o nowych autach. Nie wiem jaką masz styczność, ale dla mnie styczność to pojeździć danym autem minimum rok czy dwa. Czy ja wybrałem świadomie? Nie ja decydowałem. Żonie się spodobał i nie miałem nic do gadania. Ja nie traktuję samochodów dla mas jak związku na całe życie i nie wmawiam wszystkim że BMW jest idealnym samochodem, bo nie ma idealnych samochodów.
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

26 Paź 2010, 22:18

a koniecznie musi być nowe??
za 150k plnów to bym sie za 2-3 letnim Range Roverem obejrzał :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

26 Paź 2010, 22:22

Kierunkowskaz napisał(a):
jiGsaw napisał(a):Aktualnie mam, wcześniej miałem inne marki, mam też dużo styczności z autami i wyobraź sobie, że wiem co piszę, świadomie wybrałem tę markę, czego o Tobie chyba nie można powiedzieć?!


Masz E30, a przypominam że piszesz o nowych autach. Nie wiem jaką masz styczność, ale dla mnie styczność to pojeździć danym autem minimum rok czy dwa. Czy ja wybrałem świadomie? Nie ja decydowałem. Żonie się spodobał i nie miałem nic do gadania. Ja nie traktuję samochodów dla mas jak związku na całe życie i nie wmawiam wszystkim że BMW jest idealnym samochodem, bo nie ma idealnych samochodów.


Twoja teoria przeczy sensowi istnienia tego forum... jakby każdy miał się wypowiadać tylko jeżdżąc minimum 2 lata danym autem, najlepiej nowym... rozumiem, że jesteś utrzymankiem żony? Nigdzie nie napisałem, że BMW jest idealne, nikomu tego nie wmawiam.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

27 Paź 2010, 07:15

pocieszny napisał(a):a koniecznie musi być nowe??
za 150k plnów to bym sie za 2-3 letnim Range Roverem obejrzał :wink:


SUVy zdecydowanie odpadaja, zwlaszcza ze koszt utrzymania tego modelu musi byc kosmiczny.

Zakup chcialbym zrealizowac poprzez leasing na dzialalnosc gospodarcza, wiec uzywane raczej odpadaja. Leasing uzywanych samochodow jest rzadko spotykany.

[ Dodano: 27 Październik 2010, 08:18 ]
PhantomASA1 napisał(a):To VOLVO to solidne auto,naturalnie jeśli nie wybierzesz z automatem.


Jakie sa problemy z Powershiftem?
M.
MarekKRK
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    5 sposobów w jakie motorsport wpływa na motoryzację
    "Sporty motorowe to coś więcej niż rozrywka, to klucz do rozwoju japońskiego przemysłu samochodowego. Tak, jak sportowcy, którzy dają z siebie wszystko podczas Igrzysk, producenci samochodów wykorzystują sporty ...

27 Paź 2010, 07:33

MarekKRK napisał(a): Leasing uzywanych samochodow jest rzadko spotykany.

każda firma leasingowa prowadzi leasing aut używanych ;) nie jest źle zwłaszcza jeśli chodzi o takie auta :wink: do tego koszt utrzymania nie jest większy niż audi a8 Quattro z jakimś rozsądnym silnikiem, a na pewno jest to mniej awaryjne niż nowsze BMW w dieslu :mrgreen:
ale cóż jak kolega chce nie każdemu pasuje duże auto ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

27 Paź 2010, 08:10

Miałem na myśli przekładnie Geartronic.Getrag(powershift) ,o ile dobrze pamiętam ,zaczęli montować w 2008 r.jest to zbyt krótki czas ,by cokolwiek można rzec na jej temat,automaty w VOLVO nigdy nie były polecane.Chcesz kupić nowy samochód na gwarancji?niczym nie ryzykujesz,wszystko zależy jak długo zamierzasz autem jeździć,jak pokazuje czas,bezproblemowość skrzyń o takim stopniu zaawansowania, opiera się o barierę ok.150 kkm.Powershift dopiero pokaże swoje zęby, albo uśmiech.Nowe auto ,to zupełnie inna bajka,używki z taką skrzynią na pewno bym nie kupił.Nowy ,na gwarancji?!Czemu nie,zwłaszcza,że ta konstrukcja(układ automatyczny umożliwiający sekwencyjną zmianę biegów) pozwala obniżyć zużycie paliwa do 10%,podobno działa tak jak dwie skrzynie manualne, z tym,że jedna operuje połową biegów naprzemiennie a druga tak samo,tylko innymi biegami.Konstrukcja bardzo ciekawa,ale czas pokaże ile jest warta,nie ma przekładni planetarnej ani hydraulicznie sterowanych sprzęgieł,to dobrze rokuje na trwałość przekładni.Faktem jest,przeglądałem ostatnio publikację na temat modeli aut, z kilku ostatnich lat ,które należy omijać szerokim łukiem,VOLVO nie znalazło się na tej liście ,czyli jak dotąd te skrzynie nie sprawiają problemu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

27 Paź 2010, 08:27

pocieszny napisał(a):
MarekKRK napisał(a): Leasing uzywanych samochodow jest rzadko spotykany.

każda firma leasingowa prowadzi leasing aut używanych ;) nie jest źle zwłaszcza jeśli chodzi o takie auta :wink: do tego koszt utrzymania nie jest większy niż audi a8 Quattro z jakimś rozsądnym silnikiem, a na pewno jest to mniej awaryjne niż nowsze BMW w dieslu :mrgreen:
ale cóż jak kolega chce nie każdemu pasuje duże auto ;)


Angole nie słyną z bezawaryjności...
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

27 Paź 2010, 08:44

frelki tak ale RR nowszej generacji czy Disco 3albo 4 są kilka klas jednak wyżej tonie popierdólka dla ludu składana w Indiach na podzespołach Tata :wink: jak serwisujesz w dobrym warsztacie od LRów w zasadzie nic nie powinno Cię zaskoczyć :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

27 Paź 2010, 08:47

PhantomASA1 napisał(a):Miałem na myśli przekładnie Geartronic.Getrag(powershift) ,o ile dobrze pamiętam ,zaczęli montować w 2008 r.jest to zbyt krótki czas ,by cokolwiek można rzec na jej temat,automaty w VOLVO nigdy nie były polecane.Chcesz kupić nowy samochód na gwarancji?niczym nie ryzykujesz,wszystko zależy jak długo zamierzasz autem jeździć,jak pokazuje czas,bezproblemowość skrzyń o takim stopniu zaawansowania, opiera się o barierę ok.150 kkm.


Tak, myslalem wlasnie o nowym S60 na gwarancji. Samochod ogolnie mi sie podoba, cena przystepniejsza niz w wypadku rywali zza Odry. Bardzo dobrze tez wyglada lista wyposazenia standardowego: Volvo w odroznieniu od innych pseudoluksusowych marek nie kaze doplacac za tak wyrafinowane wyposazenie jak podlokietniki, podgrzewane lusterka, lampki do czytania, czy kolorowy wyswietlacz. Szkoda, ze AWD jest dostepne tylko z najmocniejszymi wersjami silnika - V6 o mocy 300KM jest poza moim zasiegiem.

Samochodu na zywo jeszcze nie widzialem, ale jakosc wnetrza na zdjeciach wyglada porownywalnie dobrze do Audi. Czy Urban Wood w S60 to prawdziwe drewno, czy imitacja?

PhantomASA1 napisał(a):Faktem jest,przeglądałem ostatnio publikację na temat modeli aut, z kilku ostatnich lat ,które należy omijać szerokim łukiem,VOLVO nie znalazło się na tej liście ,czyli jak dotąd te skrzynie nie sprawiają problemu.


Czy masz moze jakies namiary na ta liste?
M.
MarekKRK
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Kraków

27 Paź 2010, 09:13

Volvo od dobrych 15 - 20 lat nie ma rywali za odrą, no chyba, że masz na myśli VW. Ja bym ustawił Volvo zaraz za Audi, ale przed VW.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

27 Paź 2010, 09:24

jiGsaw napisał(a):Volvo od dobrych 15 - 20 lat nie ma rywali za odrą, no chyba, że masz na myśli VW. Ja bym ustawił Volvo zaraz za Audi, ale przed VW.


Chetnie sie dowiem w czym BMW 3 jest lepsze od nowego S60 :P
M.
MarekKRK
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Kraków

27 Paź 2010, 09:31

Jest lepsze... :mrgreen:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

27 Paź 2010, 09:45

BMW 3 jest lepsze od każdego auta pod każdym względem :mrgreen:
Tak jiGsaw jestem utrzymankiem żony i trzech kochanek, niektórzy wiedzą jak się ustawić, co nie?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)