Samochód na pierwszy raz

19 Gru 2016, 12:34

Witam
Szukam dla siebie pierwszego samochodu, głównie po mieście, weekendami dłuższe trasy. Mój wybór ograniczył się do renault megane II 1,6 bądź opla astry h. Jestem z małopolski, wiec coś z okolic. Trafił mi się tydzień temu ten egzemplarz na giełdzie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] stał za 11k, dzisiaj za 10,5k, mam go pod nosem więc blisko. Dzowniłem wczoraj do gościa i pytałem czy jest opcja kontroli na stacji, powiedział nie ma problemu. Zapytałem czy możemy zawrzeć dżentelmeńską umowę mianowicie jak coś znajdą na diagnostyce to koszt tej usługi pokrywa on a jak nic nie znajdą to tylko i wyłącznie moja strata, gość się zgodził. Co myslicie o tej ofercie? a może macie coś innego do podrzucenia konkretnego? ograniczajać się do tych dwóch marek

pozdrawiam
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Gru 2016, 12:42

Astra H za 10-11k? Zapomnij.. Ta z linku widać że prawy bok miała malowany i czemu nie ma zdjęcia lewego boku? Do tego sprowadzony z Francji więc auto po mniejszej albo większej przygodzie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2016, 13:39

Aha, kurde to dziwne że gość się zgodził na oględziny i gwarantował, że pewne auto, jakiś niemądry chłop....Tak jak mówiłem tydzień temu ją widziałem ale się nie przyglądałem tylko tak rzuciłem okiem na cenę a wczoraj wpadłem na nią na allegro. Dziękuję za zaoszczędzenie mojego czasu :ok:

To już astry wykreślam z listy, zostały megane 1,6. Rozglądnąłem się trochę po Małopolsce i dużo tego nie ma w sumie i mógłbym obskoczyć ale poprosiłbym Cię o sprawdzenie czy jest sens wql oglądać i tracić czas co by znowu nie wyszło, że poł auta malowane a ja tego nie zauważyłem...

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Gru 2016, 13:45

Sam pomyśl,jakby była ok to dawno by ją ktoś już kupił a z tymi śpiewkami o stacji to też nie wierz,handlarze zapewniają że wsio dobrze a na miejscu jest o 180stopni inaczej.

Megane II to średnio udany model ze względu na wariującą elektrykę.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2016, 13:54

No tak rację masz, stała na giełdzie a potem na parkingu na galerii i nikt nie wziął wiec podejrzane. Dobrze że Cię zapytałem.

Co do megane II to wiem że tak bywa i liczę się z tym, ale jak to zawsze bywa zależy co się komu trafi. Może a nóż będzie ok.

Wracając do tych paru linków, to co o nich myślisz, warto podjechać i wszystkie obejrzeć czy już którąś wyeliminowałeś znajdując jakieś wady?
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Gru 2016, 14:02

Ja bym odpuścił wszelakie sprowadzone i szukał czegoś bezpośrednio od właściciela.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2016, 14:10

masz coś konkretnego?
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Gru 2016, 15:29

Jeśli ta Astra ma 199k przebiegu to ja jestem Papież Franciszek (widać po zużyciu wnętrza, ale i tak wiadomo, że wpisał bo ładnie to wygląda i poniżej magicznej granicy), do tego widać, że poducha była wywalona.
Z Megane II jest taka sytuacja, że psują się zazwyczaj elepstryczne pierdoły, które wprawdzie nie unieruchamiają auta, ale wkurzają. Auto polecane nawet przez jeden z tygodników moto. Na temat konkretnych linków się nie wypowiem, bo nie chciało mi się ich oglądać
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Gru 2016, 10:10

Ja ogólnie na start nie kupował bym nie wiadomo czego bo tu gdzieś przytrzesz albo nie daj Boże rozbijesz i dopiero będzie płacz.

Może rozejrzyj się za Astrą G?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł] - coś tanio ale żle nie wygląda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Gru 2016, 10:55

O i właśnie dlatego tu do Was piszę, bo umiecie znaleźć coś co przeciętny kowalski nie jest w stanie wydedukować że zdjęć, czy to że malowane, czy że poduszka wywalona była. A co do awaryjności elektryki to się z tym liczę, też doczytałem się że nie unieruchamiają silnika a to najważniejsze. Szkoda wielka, że nie chciało Ci się rzucić okiem mike na te linki, bo pewnie byś zaoszczędził trochę mojego czasu. No ale nic jak mus to mus, pewnie obejrzę wszystkie.

Barol, własnie nie chcę coś konkretnego dlatego kwota w graniach 10k i przecież megane II nie jest czymś ho ho ho. Marzy się trzydzrzwiowa astra H z 140 albo wiecej kucy ale za 20k lub więcej, lecz potrzeba lepsze źródła dochodu i trochę doświadczenia za kółkiem. Dzięki za dwie ofki, też się za nimi przejadę.
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Gru 2016, 16:38

Z Meganek 2 i 3 do obejrzenia
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Gru 2016, 17:39

Tutaj ciekawe ogłoszenie Megane z 1ręki.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Gru 2016, 15:09

Dzięki Panowie za odzew :ok:


a ta Megana z 1,4 to warto? bo czytałem że 1,6 nie do zajechania a jak to sie ma z 1,4? Macie jakieś doświadczenie z tym?
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

25 Gru 2016, 15:54

Hej

wybieram się 27 grudnia na oględziny tej meganki z pierwszej ręki. Dzwoniłem do gościa i mi tam mówił, że auto pewne i wql i że przebieg taki mały z tego powodu iż właściciel zmarł ze strości i teraz jego rodzina sprzedaje ten samochód. zgadza się na wszystkie sposoby oględziny, miernikiem lakieru i stacje diagnostyczne. są dwa mankamnety ponoć z obu stron progi są lekko wgniecione bo "dziadek gdzieś nim zahaczył". dostałem numer VIN VF1BM0B0H28529097, gdzie go sprawdzić? Możecie Panowie rzucić okiem i coś podpowiedzieć/doradzić.

z góry serdecznie dziękuję :)
Mifol
Początkujący
 
Posty: 64
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

25 Gru 2016, 16:00

Między innymi tu możesz sprawdzić tylko musisz znać jeszcze datę pierwszej rejestracji.
https://historiapojazdu.gov.pl
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012