Samochód sprowadzony z Japonii?

24 Sie 2016, 11:03

Witam witam!

Zastanawiam się nad kupnem samochodu, i po długich namysłach padło na markę, jaka jest Mercedes. Myślałam nad kupnem SL500, najlepiej jeszcze w wersji Carlsson..
Ostatnio o uszy i oczy "obiło" mi się że ludzie ściągają samochody z Japonii, w Polsce wszyscy wiemy,że trudno o zadbane auta, i często coś jest przy nich zrobione - nie koniecznie tak jak powinno.

Jak myślicie, warto poszukać gdzieś poza granicami naszego kraju? Warto ściągać aż z Japonii? wiadome jest to że Japończycy dbają o auta bardziej jak o siebie i samochody są w stanach idealnych.

Jeżeli znacie firmy które zajmują się sprowadzaniem samochodów albo maja takie w swojej ofercie to chętnie sprawdzę i przeczytam wszelkie opinie

Dzięki za pomoc!
wikrab10
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Nie mam
0

24 Sie 2016, 11:42

W Polsce jest sporo firm ściągających auta z JP zresztą byłem w dwóch takich to myślałem że oczy mi wyskoczą z orbit... :D Samodzielne sprowadzanie myślę że nie oznacza załatwienia czegoś super tanio a może być czasochłonne... :ok:
Jeżeli jesteś fanem marki i chcesz coś wyjątkowego za wyjątkową kasę to jest to droga którą warto rozważyć...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
2

24 Sie 2016, 12:00

Też jestem zdania, że z Japonii warto sprowadzać. Jeśli miałbym coś polecić, to tego pośrednika: http://mercedesyzjaponii.pl/oferta/. Znam dwie osoby, które już korzystały z ich oferty i bardzo sobie chwalą. Auta są naprawdę zadbane, ceny też nieprzesadzone.
afik26
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Audi B7
0

24 Sie 2016, 13:01

http://mercedesyzjaponii.pl/mercedes-benz-w220-s320/
Ten akurat to chyba od tego 2000r to stał. Tak zamulone lampy to widziałem ostatnio w Jetta która była wyciągięta z Sekwany i X lat na szrocie stała. Ale pięknie spolerowany i w ogóle. I ta cena. 27 tys. (- kontener, transport, akcyza (pojemność), picowanie w Pl). Japończyk dbał i na łożu śmierci oddał za darmo, żeby polacy na handel zabrali. Nie handlarz przecież, bo pasjonat - charytatywnie robi.
Reklama?
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0

24 Sie 2016, 13:19

@GorącyMarian

Reklama powiadasz? A Ty co - może konkurencja? :)

Padło pytanie o opinię. Ja swoją sformułowałem w oparciu o doświadczenia znajomych, Ty - o jedno zdjęcie wozu najtańszego z całej oferty. Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam :)
afik26
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Audi B7
2

24 Sie 2016, 19:29

GorącyMarian ma rację, zbyt piękny to ten Mercedes nie jest. Widać wyraźnie, że z przodem coś się działo. No i te lampy - nawet Mirki w autach za 5k doprowadzają je do porządku...
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SSSuper Drift Cup 2011 - Bagicz / relacja
    Lotnisko Bagicz znajduje się ok. 7 km od centrum Kołobrzegu i ok. 4 km od Ustronia Morskiego. Położone jest przy drodze krajowej nr 11 (wyjazd z Kołobrzegu ulicą Koszalińską). Pod samo lotnisko prowadzi również ścieżka ...
    "Najlepsze samochody 2013 roku" i trzy zwycięstwa dla BMW
    Nowe BMW serii 3 jest sprzedawane dopiero od lutego 2012 roku, jednak już teraz przejęło prowadzenie w klasie średniej premium. BMW serii 5 już po raz trzeci z rzędu znalazło się na pierwszym miejscu w klasie wyższej średniej. ...

27 Wrz 2018, 22:27

Coś pisali, że cła nie będzie od takich samochodów z Japonii.
Sprowadzenie nie jest już takie trudne http://richtermotors.com/samochody-sprowadzane-z-japonii-na-zamowienie/. Czy tam kierowcy dbają o auta jak Niemcy :)
Marek99
Początkujący
 
Posty: 151
0

28 Wrz 2018, 16:18

W 90% auta Europejskie w Japonii są bardzo dobrze utrzymane, pierwszym powodem jest kierownica po złej stronie, drugim wielkość auta które słabo się porusza po wąskich uliczkach dużych miast. W Japonii żeby zarejestrować nowe auto trzeba mieć miejsce parkingowe więc problem jest z posiadaniem paru aut a Japończycy lubią swoje. Auta Europejskie takie jak wspomniany MB SL500 sprowadzają jaki auta kolekcjonerskie i często jako lokata kapitału a nie jako auto do jazdy na co dzień. Warto się rozejrzeć po takich autach ALE trzeba zwrócić uwagę czy auto nie było po zalaniu (słynne tsunami) co często się zdarza poza dużymi miastami.
actchris
Początkujący
 
Posty: 65
0

28 Wrz 2018, 22:01

Dzięki za mądre słowa :) Czyli Japonia ma wszędzie porzadek :)
Marek99
Początkujący
 
Posty: 151
0

28 Wrz 2018, 22:38

Mój kuzyn kupił S600 W140 sprowadzanego z Japonii w dobrej cenie. I nie narzeka.
de345
Początkujący
 
Posty: 66
1

29 Wrz 2018, 09:16

Na tvn turbo w zawodowych handlarzach jest ekipa która zajmuje się sprowadzaniem aut z Japoni. Nazywają się bodajże Stradale Classic.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

29 Wrz 2018, 12:42

trzeba tylko uważać żeby nie było z fukuszimy ;-) czyli żeby nie było po zalaniu i napromieniowane.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
0