Samochód z wyższym fotelem (do 75 000 zł)

14 Mar 2017, 22:29

Witam, poszukuję nowego auta dla żony. Ze względu na pewne problemy z kręgosłupem szukamy auta gdzie można wyżej podnieść fotel (dla żony, która jest niskiego wzrostu), a także by samochód był w miarę wysoki (mój wzrost to 190cm). Dlatego wybór padł na małe suvy, crossovery itp. Raczej szukamy auta nowego z salonu w cenie do 75 000 zł, głównie do miasta i okolic, co najmniej 100 KM, ale przede wszystkim auto powinno być jak najmniej awaryjne. Dodam, że na samochodach nie znam się w ogóle i wiedzę czerpię jedynie z internetu oraz mam nadzieję, że z waszą pomocą coś wybiorę :D
Samochody które testowaliśmy (napiszę w nawiasie moje obawy itp.):
- Opel Mokka X 1.6 Ecotec 115 KM (w internecie znalazłem bardzo dużo wiadomości o awaryjnych tłumikach, układach wydechowych, ponadto pełno wszędzie przycisków)
- Jeep Renegade 1,6 E-TorQ 110 KM (pierwsze modele były strasznie awaryjne, teraz podobno jest lepiej ale powtarzały się skargi na wadliwą poduszkę silnika, a także strasznie piszczące klocki hamulcowe)
- Golf Sportsvan 1.2 TSI BMT 110 KM (chyba ma najmniejszy prześwit, a w mieście krawężniki coraz większe.... Ponadto czytałem wiele negatywnych opinii o silniku TSI, który podobno jest awaryjny
- Suzuki Vitara 1.6 VVT 120KM (suzuki słabo wypada w raportach tuv itp., jak to japończyk może mieć problem z korozją; w środku pełno wszędzie przycisków)
- MAzda Cx-3 (w środku jest za mało miejsca i już ją odrzuciliśmy)

Wersje samochodów raczej podstawowe w tej cenie :) Jakby Honda Jazz była wyższa to już byłaby kupiona z automatyczną skrzynia biegów, no ale....

Innych nie braliśmy na razie pod uwagę - może zerknę jeszcze na renault captur, ale liczę na sugestie lub nowe propozycje. Z góry dziękuje.
Gentleman7
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

18 Mar 2017, 20:00

odświeżam, co z powyższych polecacie?
Gentleman7
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

19 Mar 2017, 08:40

Kupując nowe auto kieruj się co Ci podpowiada rozum i odczucia (wygląd, dynamika, prowadzenie, przestronność, komfort, wyposażenie itd.). Awaryjnością bym się nie przejmował, bo przy zakupie nowego auta nie powinna Cię obchodzić (gwarancja), a większym problemem będzie dla Ciebie... wybór koloru karoserii.

Jedynie mogę powiedzieć, że 4x4 mają tylko Suzuki i Jeep i to na nich bym się skupił - kupno SUVa bez tego jest głupie.

Jazz jest podobnie wysoka jak Golf (to są VANy)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Mar 2017, 09:59

Dziękuje za pierwszą odpowiedź.

No właśnie w tej Hondzie siedziało się średnio porównując do powyższych propozycji. Nam nie chodzi o to by był to koniecznie SUV czy jakiś tam crossover, ale właśnie o pozycję siedzenie kierowcy. To ma być samochodu do miasta i okolic, plus 2-3 razy do roku na wakacje. Sądzę, że większość ludzi nie potrzebuje napędu na 4 koła (choć w naszym budżecie Suzuki w takiej wersji by się zmieściła).
Chcemy samochód kupić pod względem wygody siedzenia i bezawaryjności.
Gentleman7
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

20 Mar 2017, 10:22

Osobiście wybrałbym Vitarę, ale z 1.4 Boosterjet. Pomimo tego, że wolnossący 1.6 jest nieśmiertelny ten doładowany silniczek będzie bardziej elastyczny i przyjemniejszy w jeździe na co dzień.
Nie wiem jakie raporty przeglądałeś, ale Suzuki to generalnie bardzo trwałe samochody, plastiki może odstają nieco od konkurencji (są za to solidnie spasowane), ale mechanicznie to auta nie do zdarcia.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

20 Mar 2017, 20:09

Fiat 500X:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy opłaca się kupować opony używane?
    Zakup opon z drugiej ręki to tylko pozorna oszczędność. Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Jazda na używkach to za duże ryzyko. Kupujący nic ...
    BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle
    Nowy pakiet wyposażeniowy Limited Edition Lifestyle świeci jeszcze jaśniejszym światłem dzięki walorom estetycznym BMW 1 Coupe i BMW 1 Convertible. Wchodzące w skład pakietu ekskluzywne dodatki wysokiej jakości zostały szczególnie ...