Samochód za 5 tyś.

14 Lut 2010, 22:11

barol91 napisał(a):Każdy jezdzi tym na co go stać i co jest wstanie utrzymać,proste?? proste.
Teraz się z Toba zgadzam. :cool:
O to mi chodziło od samego początku żeby osobom które chce kupic auto małe, tanie w utrzymaniu, nie zrażać ich do małych słabszych silników twierdzeniem "unikaj ich bo nie jadą" :wink:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

14 Lut 2010, 22:11

Tak
a wiesz że więcej spalą :?: :wink:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

14 Lut 2010, 22:13

samurajsj700 napisał(a):Tak
a wiesz że więcej spalą :?: :wink:
Tak tak :lol: :lol: spalą tak jak ty spalasz się swoją wiedzą na ten temat :idea:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

14 Lut 2010, 22:16

samurajsj700 napisał(a):a wiesz że więcej spalą :?: :wink:

Nie generalizuj. 1,4 w golfie owszem spali więcej niż 1,6. ale np. mój Lancer pali więcej niż wspomniana wcześniej Thalia. Poza tym różnice na korzyść większych pojemności będą tylko poza miastem gdzie mały silnik łapie zadyszkę. Do tego dolicz koszty ubezpieczenia.
Ostatnio edytowany przez KaczorLSM, 14 Lut 2010, 22:18, edytowano w sumie 1 raz
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

14 Lut 2010, 22:18

krikus napisał(a):Tak tak :lol: :lol: spalą tak jak ty spalasz się swoją wiedzą na ten temat :idea:


Ty się już dawno spaliłeś :mrgreen: Ty nie rozumiesz że np twój fokus mam silnik 1.4 a jak by np 1.6 to mniej spali 1,6 bo nie musisz mu tak w pi** wstawiać jak jeździsz po jakiś wniesieniach :evil:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

14 Lut 2010, 22:21

Wzniesienia to wyjątki. Przy mieszanym cyklu mniejsze mniej palą - to jest oczywiste :idea: Zobacz sobie tabele parametrów różnych silników.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!
    Liczne badania potwierdzają wyjątkową trwałość produktów Mitsubishi Motors Corporation oraz wysoki poziom zadowolenia klientów firmy – bezpośrednie rezultaty znakomitej inżynierii MMC. W najdalszych zakątkach ...

14 Lut 2010, 22:24

A wyprzedzanie :?:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

14 Lut 2010, 22:27

Takie pytania możnaby zadawać bez końca... (hamowanie, omijanie, wyprzedzanie itp itd)
Bierz pod uwagę uśrednione spalanie :idea:
Ostatnio edytowany przez krikus, 14 Lut 2010, 22:28, edytowano w sumie 1 raz
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

14 Lut 2010, 22:28

krikus napisał(a):Wzniesienia to wyjątki. Przy mieszanym cyklu mniejsze mniej palą - to jest oczywiste :idea: Zobacz sobie tabele parametrów różnych silników.


Oczywiste to jest, że nie wiesz o czym piszesz... Sam spójrz w te tabele - dane moga Cię niemile zdziwić...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

14 Lut 2010, 22:30

Kubuch, no słuchaj jak ty równasz Diesle do benzyniaków ? :roll:
Kubuch napisał(a):Oczywiste to jest, że nie wiesz o czym piszesz
Komu chcesz robić chłopcze sieczkę z mózgu :?: Nie polemizuj, takie wodolejstwo ci nie przejdzie, przynajmniej nie dla mnie :idea:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

14 Lut 2010, 22:34

Chłopca to sobie znajdź w domu. ZAJRZYJ W TABELE I PORÓWNAJ SOBIE 1,4 i 1,6 w Focusie! Zdziwisz się i to mocno...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

14 Lut 2010, 22:37

Moim daniem, gdy wybiera się z gamy silników ten najmniejszy jest najbardziej nieopłacalny pod względem spalanie-osiągi. Zazwyczaj jest tak że najbardziej opłacalny jest największy silnik. I auta z mocniejszym silnikiem są bezpieczniejsze. Ja jak jadę czymś z niewielką mocą niechętnie wyprzedzam :roll: Podejmuję się tylko i wyłącznie jak jest prosta droga i nie widzę nic jadącego z naprzeciwka. Czasem podziwiam niektórych bezmózgowców na drodze....Miałem wile przypadków jako pasażer, że znajomy zabiera się za wyprzedzanie, redukcja, gaz w dechę...i co? I d..a, nic się nie dzieje i lecisz nie swoim pasem 15 sekund żeby tira wyprzedzić :shock: Ja aż tak odważny nie jestem :roll:
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

14 Lut 2010, 22:38

On pewnie nie wie co to jest ale mówi :mrgreen:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

14 Lut 2010, 22:41

1,4 :
Minimalne średnie spalanie (w l/100km): 7l
Maksymalne średnie spalanie (w l/100km): 8,6l
Minimalne spalanie przy oszczędnej jeździe na długiej trasie (w l/100km): 5,9l
Średnie spalanie: 7,2l

1,6:
Minimalne średnie spalanie (w l/100km): 7,3l
Maksymalne średnie spalanie (w l/100km): 9,4l
Minimalne spalanie przy oszczędnej jeździe na długiej trasie (w l/100km): 6,3l
Średnie spalanie: 7,6l

Dane pochodzą z autocentrum. Mogę się zgodzić, że 1,4 spali więcej od 1,6 ale tylko przy bardzo dynamicznej jeździe w trasie lub po górach gdzie będziesz go co chwila wkręcał na obroty. Przy normalniej jeździe więcej spali 1,6 (choć różnice duże nie są).

Tribul napisał(a):.Miałem wile przypadków jako pasażer, że znajomy zabiera się za wyprzedzanie, redukcja, gaz w dechę...i co? I d..a, nic się nie dzieje i lecisz nie swoim pasem 15 sekund żeby tira wyprzedzić :shock: Ja aż tak odważny nie jestem :roll:
Jak się nie umie wyprzedzać to każdym samochodem można się zabić. Pisałem kilka postów wyżej jak powinno wykonywać się ten manewr i na pewno nie polega to na zmianie pasa i wciskaniu gazu w deche.

Tribul napisał(a): Ja jak jadę czymś z niewielką mocą niechętnie wyprzedzam :roll: Podejmuję się tylko i wyłącznie jak jest prosta droga i nie widzę nic jadącego z naprzeciwka.
A jak masz 200 koni pod maską to co robisz? Wyprzedzasz na zakrętach jadąc na czołówkę licząc, że się zmieścisz? Chyba niezależnie od silnika wyprzedza się na prostej drodze i jeśli z naprzeciwka nie jedzie nic lub jest w odpowiednio dalekiej odległości. A może to tylko ja stary dinozaur tak robię i młodych na kursach teraz uczy się inaczej?

Tribul napisał(a): I auta z mocniejszym silnikiem są bezpieczniejsze.

Są bezpieczniejsze w rękach osób które umieją tę moc wykorzystać. Jeśli kieruje wariat czym mniejsza moc tym lepiej - może zanim spowoduje wypadek nabierze dystansu do swoich umiejętności i możliwości samochodu.

Byćmoże mam zbyt radykalne podejście ale po kilku sytuacjach na drodze z udziałem młodych osób nabrałem dystansu. Niemniej nie chcę też wrzucać wszystkich do jednego wora.
Ostatnio edytowany przez KaczorLSM 14 Lut 2010, 22:58, edytowano w sumie 4 razy
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

14 Lut 2010, 22:46

Widzę że KaczorLSM podał dane które przedstawiają zużycie paliwa. No i co na to powiesz "Samuraju" i Kubuch?
Ostatnio edytowany przez krikus 14 Lut 2010, 22:50, edytowano w sumie 2 razy
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8