Samochód za około 15 tys.

17 Mar 2017, 19:50

Cześć,

Jaki model moglibyście polecić tak do 15000 zł? Najważniejszymi dla mnie cechami są niska awaryjność, tanie koszta ewentualnych napraw, oraz niskie spalanie. W takiej kolejności. Nie szukam niczego dużego, ani specjalnie mocnego, samochód potrzebny mi do dojazdów do pracy (jakieś 20 km. autostrady). Silnik benzynowy, rocznie będę robił tak 15 - 20 tys. km. Zawsze chciałem mini coopera, ale to raczej zbyt niski budżet, prawda?

Z góry dzięki za porady ;)
Marcusiaste
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 12 04 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

17 Mar 2017, 21:00

Budżet budżetem ale cooper nijak się ma do pozostałych wymagań, użyłbym nawet stwierdzenia, że jest przeciwieństwem. Słabo wykonany a drogi jak ch...a

Popatrz na astrę h, focusa mk2, corollę e12
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Mar 2017, 21:05

Cooper'a by za to znalazł, ale niestety z tymi kosztami ewentualnych napraw nie będzie tak kolorowo, jak już zresztą Invi wspomniał.

Z Twoimi wymaganiami to raczej w grę by wchodził jakiś Ford, Opel lub VW. Odpadają japońskie i francuskie. Nie celowałbym jednak w konkretny model, czy markę, a upatrzyłbym sobie kilka interesujących aut i szukał egzemplarza w najlepszym stanie/wyposażeniu/silniku.
Autotesto
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam