Samochód do około 70 tys zł

20 Kwi 2010, 17:00

Witam. Jestem nowy więc na wstępie chciałbym się przywitać :wink: . Mam na imię Damian i obecnie borykam się z pewnym problemem... szukam auta osobowego.
Ma to być samochód dość rodzinny, ale najlepiej sedan. Silnik: diesel. Na ten cel chciałbym wydać DO około 70 tys zł, oczywiście najlepiej jakby znalazło się coś troszkę tańszego :wink:
Powiem szczerze, że zastanawiałem się już nad duuużą ilością aut i jestem już troszkę zakłopotany sytuacją. Najbardziej zależy mi na braku awaryjności, dość dostępnym i nie drogim serwisie, przestrzeni w środku, dobrym wyposażeniu i niskim przebiegu, max do 150 tys km. Pomimo to, szukam auta stosunkowo młodego, około 2007 roku Myślałem nad:

VW Passat 2.0tdi 140KM lub 2.0tdi 170 KM - był to mój pierwszy typ, ale po tym jak nasłuchałem i naczytałem się o rzekomej awaryjności tych modeli (szczególnie z początku produkcji) to na razie go odstawiłem... pomimo tego iż ja szukał bym już takiego po poprawcę (to nastąpiło bodajże w czerwcu 2006 roku) najlepiej z 2007 roku , jednakże mam już spore wątpliwości. Wykonanie wnętrza też nie jest już tak dopracowane.

Audi A4 B7 2.0tdi 140KM lub 2.0tdi 170 KM - dość podobna sytuacja jak w samochodzie powyżej. Raczej większość z Was słyszała o silnikach 2.0tdi 140KM BLB w Audi. Delikatnie mówiąc... wpadka. Tu też był by rocznik około 2007 ale samochód jest dość mały. Przymierzałem się do niego i powiem szczerze że 4 osoby nie podróżowały by super komfortowo...
Najbardziej podoba mi się wersja z zewnętrznym PEŁNYM S-linem :grin:


Audi A6 C6 - Wg. mnie Najpiękniejsze i najbardziej komfortowe auto w moim zakresie gotówki. Problem istnieje również bo wpadki silnikowe nie dotyczyły tylko A4, ale również "szóstek". Nie wiem jak jest z dynamiką w 2.0tdi 140KM (170KM się właściwie nie spotyka używanych) , a jeżeli chodzi o silniki 2.7d i 3.0d to biorąc pod uwagę lepsze wyposażenie to musiałbym oglądać roczniki 05', więc nie wiem czy po prostu nie mam za małych środków jak na Nią. Nie potrzebuje 7 sekund do setki, ale chciałbym mieć już dość dynamiczne auto. M.in dlatego odrzucam A4 1.9tdi 115 KM choć wiem, że awaryjność była by na pewno zadowalająca.

Skoda Superb - te same silniki 2.0tdi 140KM ... Pozatym mało podoba mi się jej "bryła", chociaż ogromnym plusem jest miejsce wewnątrz.

Ostatnio zainteresowałem się marką Volvo, S60 - S80
S60 ma już dość przestarzały wygląd i nie pociąga mnie absolutnie niczym... S80 po 2006 roku (po liftingu) jest ciekawym samochodem ale to już dość wysoka klasa i ciężko było by coś znaleźć w takiej granicy cenowej.

Marka Mercedes - nie
BMW ? Nowe (E90) 3 mi się nie podoba w ogóle. BMW 5 E60 jest też jak dla mnie trochę za bardzo sportowe, i ma takie "ostre wnętrze". DO 70 tys może znalazł bym jakąś 520d , najwyżej trochę gorzej wyposażone, ale po prostu nie przekonuje mnie jego wygląd. Może to błąd bo pewnie wykonanie, dopracowanie i silnik przebija konkurencje.


Co sądzicie o w.w autach drodzy forumowicze :grin: ?
A może zaproponujecie coś od siebie ? Warto szukać samochodów niszowych... Chodzi mi o coś jak Saab 9-3 , Jaguar X-type itd. Często za takowego Jaguara wystawiają cenę taką jak za konkurencyjne Audi A4... z tym że Audi przy 2007 roku ma 150 tys km przebiegu, Jaguar 50 tys. Nie wiem natomiast jakby wyglądał dostęp i cena części takich aut oraz ich ewentualne koszty naprawy.
Mam nadzieję że nie zanudziłem Państwa i ktoś będzie miał ochotę mi troszkę doradzić.

Pozdrawiam, Damian :wink:
Dami7
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Sochaczew

20 Kwi 2010, 17:11

Zastanów się nad sabbem 9-3 od 2007 roku.Naprawdę bardzo ciekawy samochód. Jeżeli dbasz o samochody nie będziesz miał z nim większych problemów. Nad A4 i Passatem bym się nie zastanawiał. Jest ich strasznie duzo.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

20 Kwi 2010, 17:25

Bart258 dzięki za zdanie :wink:. To że jest ich dużo to w sumie żaden problem, nie jestem jakimś indywidualistą. Poza tym Audi B7 nie jest aż tak dużo. Dużo to widać Passatów B5/B5fl .
Ten Saab po lifcie mi się tak bardzo nie widzi, ale pewnie faktycznie byłby w porządku. 1.9 diesel jest "Oplowski" bodajże w nim, dość sprawdzona, dobra jednostka.

Tych po lifcie to na razie jak na lekarstwo, więc ciężko coś upatrzeć.
Dami7
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Sochaczew
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż
    Wystarczy 199 000 euro i oryginalna Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza może być twoja. Samochód, którym słynny Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji 1991, został wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę ...