Seat Cordoba vs Chevrolet Lacetti

10 Lis 2007, 22:46

Witam!
W sprawach motoryzacyjnych raczej jestem laikiem dlatego postanowilem zalozyc ten temat. Przymierzam sie do kupna samochodu (cena to ok. 50-55 tys.). Samochod musi byc z salonu. Po przejrzeniu roznych ofert wybralem dwa samochody: cordobe i lacetti. Seat wydaje sie solidniejszy, ale niestety wyposazenie w standardzie slabsze, a za dodatkowe trzeba sporo placic. Lacetti ma wiec tutaj chyba przewage, ale obawiam sie, ze jakosc wykonania i materialow moze byc niezadowalajaca. Bardzo chetnie poznam Wasze opinie na temat tych samochodow i czekam na wszelkie rady (moze przeoczylem jakis inny, fajny samochod?).

Jeszcze jedno pytanko odnosnie kupowania nowego samochodu z salonu... lepiej kupic pod koniec roku? Czy moze poczekac do stycznia (beda jakies promocje czy cos..) ?

Pozdrawiam i z gory dzieki za wszelka pomoc i rady
Marek
M_a_R_o
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gromadka ;)

11 Lis 2007, 14:20

Po pierwsze weź sobie pod uwagę iż odkąd Seat jest w Audi Group to jest najbardziej niezawodną marką w Europie. Reklamowali to przecież.

No a teraz sobie odpowiedz co jest dla Ciebie ważniejsze wyposażenie czy niezawodność.
damczer
Początkujący
 
Posty: 78

11 Lis 2007, 18:23

zgłoś się do tvn turbo do programu zakup kontrolowany Adaś Kornacki naświetli Ci temat
luki5678
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: kozienice

11 Lis 2007, 19:18

Witam:)

Oto moja Opinia:)

Seat Cordoba:za tą cene kupisz tylko silnik 1.4

Auto ładne z zewnątrz w środku już rozczarowuje.Bez montażu dodatkowych elementów z drewna lub niklu ( jak kto woli ) wyglada jak "kopciuszek".Trudno w tym przypadku mówić o seacie jako aucie sportowym które przypomina tylko z wygladu.Parę nie przemyślanych elementów auta-bagażnik niby z ładnym zamknięciem ale nie praktycznym (proszę go otworzyć z siatkami w obu rękach) wystarczyła by dźwignia do otwierani we wnętrzu kabiny!Ogólnie auto całkiem przyzwoitę.

Chevrolet Lacetti:
autko duże, ciche, dynamiczny silnik TD, jak na tą pojemność silnika spalanie przyzwoite, dobrze trzyma się drogi, klimatyzacja ogrzeje lub schłodzi np napój w schowku. Obecie w swoiej klasie przewodzi pod wzgledem wyposażenia i ceny a nie ustepuje konkurencji. godne polecenia. Dobre auto za super cenę


Za tą cenę polecam też:

Dacie Logan:
Duże auto z dużym bagażnikiem, które na 1 rzut oka na takie nie wygląda . Można wjechać na każdy wysoki krawężnik, wszystkie części z Renault więc może się psuć plusem jest oszczędny i dobry silnik minusem wykończenie w środku brak odpowiedniego wyciszenia i trochę kańciaty wygląd z tyłu, ale za tą cenę

Fiat Linea:
jak za te pieniądze, nigdzie takiego wyposażenia nie znalazłem, duże auto, duży bagażnik,ekonomiczne, ciche, ładnie w środku wykończone, sporo dobrze przemyślanych drobiazgów,marka fiat nie cieszy sie dużym prestiżem, ale to naprawde jest dobre auto bez kompleksów, z klasą

Honda City:
Ogólnie b. fajny samochodzik. Największą jego zaletą zapewne jest niskie zużycie paliwa (niczym disel) + duże rozmiary bagażnika. Samochód uniwersalny, dla rodziny z dziećmi, na dłuższe trasy i rewelacyjny do miasta. W środku przestronny (tyle samo miejsca ile w R.Megane a nawet może i więcej- mój poprzedni sam.). Za tę cenę trudno dostać coś lepszego, niezawodnego.

Kia Rio:
Najmocniejsze strony - silnik i wielkość bagażnika a dla estetów - bardzo ładna, "kroplowa" sylwetka (hatchback). Idealny dla rodzin 2+2 na dorobku. Bagaż na wakacje jest gdzie pomieścić a i w mieście nie spali za dużo. Niezawodny.
Dopracowano podstawowe, istotne cechy samochodu, nie poświęcając za wiele uwagi komfortowi i elektronicznym dodatkom.

Nissan Tiida:
Ciekawe auto, zapewne ze względu na słabą promocję ze strony producenta będzie autem niszowym w swojej klasie (dla mnie jest to atut). Gwarantuje spory komfort jazdy i miłe wrażenia eststyczne.

Skoda Fabia:
brak komentarza:)

myśle, że pomogłem:)

.::Pozdrawiam::.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

25 Lis 2007, 19:44

endrju napisał(a):Kia Rio:
Najmocniejsze strony - silnik i wielkość bagażnika a dla estetów - bardzo ładna, "kroplowa" sylwetka (hatchback). Idealny dla rodzin 2+2 na dorobku. Bagaż na wakacje jest gdzie pomieścić a i w mieście nie spali za dużo. Niezawodny.
Dopracowano podstawowe, istotne cechy samochodu, nie poświęcając za wiele uwagi komfortowi i elektronicznym dodatkom.


Jak już kie, to ceed - jest większa i ładniejsza i dobrze wypada w testach, nie mówiąc o super gwarancji.
[you] pamiętaj jeździj ostrożnie.
marcinmg
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: mazowieckie

27 Lis 2007, 23:05

Maly update... bylem poogladac te samochody i w sumie zdecydowalem sie przeznaczyc wiecej kasy. Powiedzmy, ze mam do dyspozycji ok. 70 tys. Zastanawiam sie powaznie nad zakupem nowego fiata BRAVO T-Jet 150KM w wersji emotion. Chetnie tez dowiedzialbym sie o jakichs innych propozycjach mieszczacych sie w tych cenach. Bylbym bardzo wdzieczny :)

BTW dzieki endrju za wczesniejsze podpowiedzi.
M_a_R_o
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gromadka ;)

28 Lis 2007, 07:15

:D marcinmg: ależ oczywiście, że będę, choć i tak zwykle jeżdżę ostrożnie. A Ty? :wink:
fordon
 

28 Lis 2007, 19:27

Za 70 tys kupisz już o wiele więcej samochodów:)

Oto kilka z nich:)jak jakiś cią zainteresuje to mów napisze troche o nim:)

Alfa Romeo 147
Chevrolet Evanda
Chevrolet Lacetti
Citroen C4
Fiat Linea
Ford Focus
Honda Civic
Kia Ceed
Mazda 3
Mercedes A
Mitsubishi Lancer
Nissan Almera
Opel Astra III
Peugeot 308
Peugeot 307
Peugeot 407
Renault Megane
Seat Leon
Seat Altea
Seat Toledo
Skoda Octavia
Subaru Impreza
Toyota Auris
Toyota Corolla
Toyota Avensis
VW Golf
VW Jetta
i może Passat:)

.::Pozdrawiam::.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

29 Lis 2007, 21:48

W sumie zainteresowal mnie Citroen.. ale nie C4 tylko C5 ... obecnie patrzylem i jest duzy upust na roczniku 2007 i miesci sie w moim zasiegu. Silnik 1.8 127KM w wersji SX ... czy mozesz mi powiedziec cos wiecej o nim? :)
M_a_R_o
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gromadka ;)

30 Lis 2007, 16:56

C5 mi się akurat niepodoba:)ale to twój wybór:)


Ostatnie wersje tego silnika posiadają zmienne fazy rozrządu, co powoduje że samochód świetnie zbiera się z dolnych partii obrotów i stosunkowo mało pali. Ale: nie oszukujmy się 1435 kg powinno napędzać coś mocniejszego niż 127 kM benzyna, na autostradzie po prostu brakuje mu tchu...
Biegi wchodzą raczej precyzyjnie. Duża różnica między I a II powoduje że czasami po skręcie w terenie zamieszkałym nie ma co wrzucić (I nie wejdzie, II to za dużo) ogólnie bez zastrzeżeń.
Regulowany prześwit, dobre tłumienie, seryjny ESP, szerokie gumy (i dobrej jakośći) oraz komfor... w zasadzie KOMFORT !
Dobra Ergonomia. Bardzo dobrze wszystko rozplanowane i niezwykle czytelne. Niektórzy mają zastrzeżenia do panelu centralnego obsługi radia i klimy - wprawionym nie nastręcza już żadnych trudności.
Jest samochodem wygodnym, to fakt ale jak na tą klasę za mało miejsca na nogi pasażerów tylniej kanapy i słynna już niemożliwość ustawienia właściwej pozycji za kierownicą.
Samochód jest jak na swój gabaryt i osiągi po prostu oszczędny: trasa 6,8 do 7,8 (średnio 7,5) miasto ok. 10,5-11 litrów na sto km. Oczywiście klima cały czas pracuje. Ceny w ASO jak zwykle wysokie, ale przyjazne w porównaniu do innych marek. ASO często organizuje różne akcje gdzie można wiele rzeczy zrobić w dobrej cenie.
C5 ma mnóstwo elektroniki - to wie każdy; ma ona tendencję do zawieszania się i awarii we wszystkich współczesnych samochodach. Tak czy inaczej wykaszanienie się samochodu z powodu niedoładowanego akumulatora nie można nazwać awarią, a takie rzeczy najczęściej zdarzają się w tym aucie.
Nowy model jest zrobiony na porządnych podzespołach renomowanych firm z nastawieniem na bezawaryjność - to dlatego raporty Dekry dały mu wysoką pozycję w testach bezawaryjności. Mnie się nic nie stało, poza tym samochód nowy jest objęty gwarancją i rzeczy od początku wadliwe po prostu się wymienia.

Ogólnie bardzo komfortowy samochód, o miłym i budzącym sympatię wyglądzie. Nie bójmy się jego nowinek technicznych, bo są one niezwykle miłe. I bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

hehe ale się rozpisałem:)

.::Pozdrawiam::.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań