Seat Ibiza II - 1.4 8V AEX - '98 - czarna świeca , drgania silnika

05 Sty 2023, 08:47

Czyli da się ocenić czujnik temperatury . Tam na źółto jest napięcie sondy . Powinno się zmieniać od 0 do 1 V. Odłączając wtyczkę sondy to tutaj ma być 0,5 V
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • 05 Sty 2023, 11:13

    Ten Vag to jakieś tlumaczenie ma z ... bo napięcie sondy podane w stopniach , raczej to bedzie tamperatura . A ktory to blok będzie ?
    phnx
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Zdjęcia: 0

    05 Sty 2023, 12:39

    Bardzo dawno nie używałem tego programu , ale ....

    [Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


    Przeciągnij to okno w lewy górny róg ekranu i rozciągnij na cały ekran a zobaczysz więcej . Wprowadziłem opisy tak jak dla bloku pomiarowego nr 1. Z tym że nie jestem pewny czy Ty go odczytujesz . Wybranie numeru bloku jest po lewej stronie w kwadratach opisanych nr1......nr2 itd. Klikasz na interesujący Cię kwadrat . Jest też baner - i +. Odpowiednio blok poprzedni i następny . Kółko czerwone to odczytywane parametry . Jak zauważyłeś są w różnych kolorach . Poniżej masz kreślony wykres zmian w funkcji czasu . Kolor wykresu odpowiada kolorem odczytywanego parametru .
    Pokaż też pierwsze okno po nawiązaniu połączenia ze sterownikiem silnika.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4729
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    06 Sty 2023, 00:23

    Dopiero na tygodniu będę ruszał dalej z tym , bo dziś zaparkowałem pod domem , 2 metry od auta mojego teścia ,,, po niecałych 2 godzinach chciałem pojechać do sklepu patrzę , a seat doparty zderzakiem i jeszcze przepchał teścia auto jakieś kolejne 2 metry ... to jakiś fatum chyba . Rozrusznik wymieniałem w marcu ... albo kostka stacyjki się , albo rozrusznik się zawiesił , ale nic nie było słychać nawet jak wysiadałem . A po wyjściu było słychać jakiś delikatny szum spod maski i zapach spalenizny .
    phnx
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Zdjęcia: 0

    21 Sty 2023, 20:54

    A więc tak . Czepiłem się układu paliwowego , no i w pewnym momencie została mi do sprawdzenia już listwa wtryskowa . A na samym jej końcu regulator ciśnienia paliwa ... taka mała pierdółka , a tyle problemów :o
    phnx
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Zdjęcia: 0